زیبایی و آرایش اخبار مو تن رو سلبریتی سبک زندگی عطر شناسی راهنمای خرید
فروشگاه مو تن رو وارد شوید
از جدیدترین اخبار و مطالب ما با خبر شوید
شبکه‌های اجتماعی
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت کارنو اندیشان سبز گلسار نوین (فروشگاه آنلاین مو تن رو) می‌باشد

آرایش مناسب مهمانی دوستانه | آرایشی که خاطره می‌سازد

wordcamp
652
10 دقیقه
آرایش مناسب مهمانی دوستانه | آرایشی که خاطره می‌سازد

آرایش مناسب مهمانی دوستانه فرق چشم‌گیری با آرایش‌های رسمی یا معمولی دارد. این آرایش باید نه چندان غلیظ باشد و نه بیش‌از‌حد ملایم. به همین دلیل بانوان زیباروی زیادی را سراغ داریم که دنبال نکته‌های مخصوص آرایش مناسب مهمانی می‌گردند. همان‌گونه که می‌دانید، همیشه سعی کرده‌ایم در موتن‌رو بهترین روش‌های آرایشی را با همراهان خود درمیان بگذاریم. به همین دلیل در ادامه به نکته‌های اصلی آرایش مخصوص مهمانی اشاره می‌کنیم. به شما قول می‌دهیم با رعایت این نکته‌ها، در مهمانی‌های دوستانه بدرخشید و حسابی طنازی کنید.

آرایش مناسب مهمانی دوستانه

اجازه دهید در همین ابتدا این خبر خوش را بدهیم که سبک‌های زیبا و متنوعی برای آرایش مخصوص مهمانی دوستانه وجود دارد. انتخاب یکی از این سبک‌ها خوش‌سلیقگی شما را به رخ اطرافیان می‌کشد. در کنار سبک‌های مختلفی که برای آرایش مهمانی‌های دوستانه سراغ داریم، انتخاب لوازم آرایش باکیفیت نیز نقش مهمی در زیبایی آرایش ایفا می‌کند.

از تمامی این نکته‌ها که بگذریم به لباس مخصوص مهمانی‌های دوستانه می‌رسیم. باید رنگ‌و‌لعابی که برای آرایش مخصوص مهمانی استفاده می‌کنید با رنگ لباسی که می‌پوشید سازگاری داشته باشد. برای نمونه اگر می‌خواهید لباسی با رنگ روشن در مهمانی بپوشید، بهتر است برای آرایش نیز از رنگ‌های ملایم کمک بگیرید. در کنار رعایت تمامی این نکته‌ها، آرایش مخصوص مهمانی‌های دوستانه شرایطی دارد که باید یکی پس از دیگری انجام دهید. انجام گام‌به‌گام مراحل زیر زیباترین آرایشی که فکرش را بکنید برای شرکت در مهمانی دوستانه به دنبال خواهد داشت.

گام اول: آماده‌سازی پوست

بانوان زیبارو بهتر از ما می‌دانند که آماده‌سازی پوست برای هر گونه آرایشی لازم است. با این حال آماده‌سازی پوست برای آرایش مخصوص مهمانی‌های دوستانه اهمیت بیشتری دارد. دلیل این امر کاملاً روشن است. زیرا هر چقدر که پوست بهتر آماده‌سازی شده باشد، آرایش دوام بیش‌تری پیدا می‌کند. از آنجایی که مهمانی‌های دوستانه عموماً تا پاسی از شب طول می‌کشند، باید بیش‌تر حواستان به آماده‌سازی پوست باشد.

آرایش روی پوست تمیز بهتر می‌نشیند و دوام آن هم بیشتر است. به همین دلیل قبل از هر چیز، ابتدا چهره زیبای خود را با شوینده‌های پوست حسابی بشویید تا آلودگی‌ها از بین بروند. سپس مقداری مرطوب‌کننده روی پوست بمالید. این مرطوب‌کننده باید با نوع پوست شما (خشک، چرب یا خشک‌و‌چرب) سازگاری کامل داشته باشد.

استفاده از کرم‌ آبرسان برای درخشندگی پوست
استفاده از کرم‌ آبرسان برای درخشندگی پوست

گام دوم: قبل از آرایش حتماً پرایمر بزنید

آرایش مناسب مهمانی دوستانه بدون پرایمر دوام نمی‌آورد. اینجاست که برای این آرایش استفاده از پرایمر ضرورت پیدا می‌کند. پرایمری که انتخاب می‌کنید باید حتما همرنگ پوست شما باشد. در غیر این‌ صورت، هر چقدر که در مراحل بعدی با دقت آرایش کنید، این آرایش برازنده مهمانی دوستانه نخواهد بود. از طرف دیگر انتخاب پرایمری که همرنگ پوست شما نیست، ظاهری کسل‌کننده به چهره می‌دهد و زیبایی آرایش را از بین می‌برد.

استفاده از پرایمر
استفاده از پرایمر

گام سوم: از زیرسازی آرایش غافل نشوید

به تمامی مراحل بالا اشاره کردیم تا به زیرسازی برسیم. این مراحل از اهمیت زیرسازی حکایت دارد. بانوان زیبارو بهتر از ما درجریان هستند که مواد مختلفی در طیف رنگ‌های متفاوت برای زیرسازی در بازار موجود است. اینجاست که رنگی هماهنگ با طیف پوست شما در انتخاب زیرسازی اهمیت پیدا می‌کند. رنگ مواد زیرسازی را تا جایی که ممکن است همرنگ پوستتان انتخاب کنید. این روش جلوه‌ای طبیعی و زیبا به آرایش می‌دهد و برای مهمانی‌های دوستانه و خودمانی مناسب است.

بدون شک درجریان هستید که مواد زیرسازی در انواع پودری، کرمی و مایع در بازار موجود است. با این حال برای آرایش مناسب مهمانی دوستانه بهتر است از مواد زیرسازی کرمی کمک بگیرید. این مواد دوام آرایش را افزایش می‌دهد و در ساعت‌های طولانی از جلوه آن کم نمی‌کند.

زیرسازی مناسب، راز یک میکاپ جذاب

گام چهارم: از جادوی کانسیلر کمک بگیرید

هر چقدر هم که مواظب پوست زیبای خود باشید، باز هم عارضه‌های پوستی راه خود را به چهره شما پیدا می‌کنند. به همین دلیل برای پوشش این عارضه‌ها می‌توانید روی جادوی کانسیلر حساب باز کنید. کانسیلر لکه‌های تیره، جوش‌ها و دیگر عارضه‌های پوستی را از نظر پنهان می‌کند. ناگفته نماند بسته به نوع عارضه پوستی که دارید، باید کانسیلری مناسب برای پوشش آن انتخاب کنید. این کانسیلر باید عارضه‌ها را کاملاً پوشش دهد و پوست را همانند روز اولش کند.

تاثیر شگفت‌انگیز کانسیلر
تاثیر شگفت‌انگیز کانسیلر

گام پنجم: دوام زیرسازی را با کرم‌ پودر تثبیت‌ کننده افزایش دهید

حیف است زحمتی که برای آرایش مناسب مهمانی دوستانه کشیده‌اید به راحتی از بین برود. به همین دلیل با کمک کرم‌پودرهای تثبیت‌کننده آرایش، زیرسازی را ثبات بخشید. این کرم‌ها در کنار ثبات زیرسازی آرایش، حالت براق آن را کاهش می‌دهد و جلوه‌ای مات و زیبا برای آرایش به ارمغان می‌‌آورد. از طرف دیگر کرم پودرهای تثبیت‌کننده آرایش قسمت‌های ناهماهنگ زیرسازی را یک‌دست می‌کند و جلوه‌ای صاف و صیقلی به پوست می‌هد.

با کرم‌پودر تثبیت‌کننده تمامی قسمت‌های پوست را پوشش دهید و جایی را از قلم نیندازید. پس از انجام این مرحله، قسمت جذاب آرایش مناسب مهمانی دوستانه فرا می‌رسد. در مراحل بعد باید ابتدا کانتور کنید، سایه‌ چشم و رژ لب بزنید تا حسابی خوش‌تیپ شوید.

گام ششم: با کانتورینگ جلوه آرایش را جذاب‌تر کنید

بانوان زیبارویی که دستی در آرایش دارند با جادوی کانتورینگ آشنا هستند. کانتورینگ به چهره شما بُعد می‌دهد و ساختاری زیبا برای صورت ایجاد می‌کند. قانون نانوشته‌ای درباره کانتورینگ وجود دارد که بر اساس آن باید بینی را با کانتورینگ شکل دهید و خط فک را مخفی کنید. کانتورینگ برنزه یا کرمی انتخاب مناسبی برای این آرایش به حساب می‌آید. ظرافت کانتورینگ در مخفی‌نگه‌داشتن آن است. به همین دلیل پس از مالیدن کرم کانتورینگ، حسابی آن را با اسفنج یا برس آرایشی بمالید تا کاملاً با دیگر قسمت‌های آرایش مخلوط شود.

به این نکته نیز اشاره کنیم که کانتورینگ سکه‌ای دورو است. اگر از قوانین آن آگاه باشید، آرایش شما از همیشه جذاب‌تر می‌شود. این سکه روی دیگری نیز دارد و نابلدبودن شما در کانتورینگ، نه‌تنها جلوه‌ای به‌ آرایش نمی‌دهد، بلکه زیبایی آن را کم می‌کند. با این حال اگر تاکنون کانتورینگ انجام نداده‌اید، غم به دل خود راه ندهید. آرایش مناسب مهمانی دوستانه را بدون کانتورینگ انجام دهید.

آرایش مناسب مهمانی دوستانه: کانتورینگ
آرایش مناسب مهمانی دوستانه: کانتورینگ

گام هفتم: نوبت آن است که گونه‌های خود را جذاب کنید

مطمئن هستیم شما هم با ما هم عقیده‌اید که رژ گونه زدن، یکی از جالب‌ترین قسمت‌های آرایش است. به همین دلیل اگر شما هم از طرفداران رژ گونه هستید، برس آرایشی که رژ گونه به‌ آن زده‌اید را روی گونه‌ها بمالید. پیشنهاد می‌کنیم برای آرایش مخصوص مهمانی دوستانه از رژ گونه صورتی کمک بگیرید. این رنگ در کنار ایجاد جذابیت، آرایش چهره شما را بیش‌از‌حد غلیظ نمی‌کند. توجه داشته باشید مالیدن بیش‌از‌حد رژ گونه، جلوه آرایش شما را نازیبا می‌کند. آرایش مخصوص مهمانی دوستانه هرچقدر ملایم‌تر باشد، زیباتر است.

رژ گونه طراوت خاصی به چهره شما می‌بخشد.
رژ گونه طراوت خاصی به چهره شما می‌بخشد.

گام هشتم: نوبتی‌ هم که باشد نوبت هایلایتر است

آرایش مناسب مهمانی دوستانه بدون هایلایتر صفایی ندارد. به لطف هایلایتر جلوه آرایش شما کامل می‌شود و می‌توانید هنر خود در آرایش را به رخ اطرافیان بکشید. برای رسیدن به این هدف کافی است مقداری هایلایتر روی، گونه‌ها، پیشانی، شقیقه‌ها و گوشه‌های بیرونی چشم بکشید. سپس خط بینی را به مقدار کمی هایلایت کنید تا زیبایی آرایش شما دوچندان شود. جالب است بدانید سازگاری رنگ لباسی که برای مهمانی انتخاب کرده‌اید،‌ تاثیر زیادی در جلوه بیشتر هایلایت آرایش شما ایجاد می‌کند.

تاثیر هایلایتر در زیبایی
تاثیر هایلایتر در زیبایی

گام نهم: از آرایش چشم غافل نشوید

آرایش چشم یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آرایش مخصوص مهمانی دوستانه به حساب می‌آید. به همین منظور باید وسواس بیشتری برای آرایش چشم به خرج دهید. برای این آرایش به سایه چشم، ریمل و مداد چشم نیاز دارید.

حرفه‌ای‌های دنیای آرایش بهتر از ما می‌دانند که آرایش چشم‌دودی برازنده مهمانی‌های دوستانه است. برای این آرایش ابتدا سراغ سایه چشم بروید. پس از اینکه چشم‌های زیبای خود را حسابی سایه کشیدید، قسمت رویش مژه‌ها را با خط چشم مایع ضد آب پوشش دهید. به جای خط چشم مایع می‌توانید از مداد چشم هم کمک بگیرید. ناگفته پیداست که خط چشم مایع ضد آب دوام بیشتری دارد. برای اینکه آرایش چشم‌دودی شما از هر نظر تکمیل شود، مژه مصنوعی بگذارید و یک لایه ریمل بزنید. این روش جلوه‌ای بلند و زیبا به مژگان شما می‌دهد و نمایی طبیعی برای مژه‌های مصنوعی ایجاد می‌کند. بسته به مهمانی که به آن دعوت هستید، می‌توانید مقداری پودرآرایشی درخشان روی پلک‌ها بمالید.

گام دهم: لب های لعل خود را زیباتر کنید

آرایش مناسب مهمانی دوستانه بدون میکاپ لب زیبا نمی‌شود. این آرایش زمانی جذاب‌تر می‌شود که برای لب‌‌های خود از رژ لب ضدآب کمک بگیرید. به بانوان خوش‌سلیقه‌ای که می‌خواهند گل سرسبد مهمانی‌های دوستانه باشند، پیشنهاد می‌کنیم رنگ رژ لب را همرنگ لباس‌های خود انتخاب کنند. رنگ‌های متناقض نیز گزینه دیگری است که جلوه آرایش لب را بیشتر می‌کند. از طرف دیگر با توجه به اینکه آرایش چشم‌ دودی را انتخاب کرده‌اید،‌ رنگ‌های قرمز و صورتی گزینه مناسبی برای تکمیل این آرایش است. آلبالویی و بنفش نیز انتخاب‌های مناسبی برای رنگ رژ لب مخصوص مهمانی‌های دوستانه به حساب می‌آید. اگر هم از طرفداران آرایش‌های ملایم و سنگین هستید، رژ رنگ لب یا کالباسی انتخاب کنید.

گام یازدهم: آرایش را با اسپری تثبیت‌ دهنده به پایان برسانید

برای شما از فایده‌های کرم‌‌پودر تثبیت‌کننده آرایش گفتیم. با این حال از آنجایی که به قول قدیمی‌ها کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند، اسپری تثبیت‌دهنده را برای ثبات بیشتر آرایش پیشنهاد می‌کنیم. اسپری تثبیت‌دهنده در کنار ثبات بیشتر آرایش، جلوه‌ای درخشان برای چهره ایجاد می‌کند. از طرف دیگر در تمامی ساعت‌های مهمانی ظاهر آرایش شما را تازه و زیبا نگه می‌دارد.

استفاده از تثبیت‌کننده
استفاده از تثبیت‌کننده

ترفند‌های آرایش مخصوص مهمانی دوستانه

اکنون که تمامی روش‌های آرایش برای مهمانی دوستانه را با شما درمیان گذاشتیم، زمان آن فرا می‌رسد که ترفند‌های مهمی از این آرایش با شما درمیان بگذاریم:

  • حتماً‌ قبل از آرایش، آبرسانی پوست را با کرم‌های مرطوب‌کننده انجام دهید.
  • برای آرایش مخصوص مهمانی دوستانه فقط از لوازم ضد آب کمک بگیرید.
  • مواد آرایش براق، برازنده آرایش مخصوص مهمانی دوستانه نیست.
  • محصولی انتخاب کنید که با نوع و رنگ پوست شما سازگاری کامل داشته باشد.
  • تابستان‌ها حتماً از مواد آرایش مات استفاده کنید.
  • برای دوام آرایش حتماً اسپری تثبیت‌کننده بزنید.
  • به جای یک لایه سنگین از مواد زیرسازی، چندین لایه نازک زیرسازی کنید.
  • در طول مدتی که صورت شما آرایش دارد، به چهره خود دست نزنید.

ایده‌ های جذاب برای آرایش مخصوص مهمانی دوستانه

پس از آشنایی با راه‌و‌چاه آرایش مخصوص مهمانی، نوبت آن است که دست به‌ کار شوید و آرایشی جذاب را برای صورت زیبای خود به ارمغان آورید. به همین دلیل ایده‌های جذابی از آرایش مناسب مهمانی دوستانه را در ادامه مطرح می‌کنیم. امیدواریم به لطف این ایده‌ها، زیباتر از همیشه آرایش کنید و یک‌سروگردن بالاتر از دیگران باشید.

سوالات متداول در ارتباط با آرایش مخصوص مهمانی دوستانه

آرایش مخصوص مهمانی دوستانه چه ویژگی‌هایی دارد؟

این آرایش باید ملایم و سبک باشد. از طرف دیگر باید به گونه‌‌ای‌ آرایش کنید تا میکاپ شما چندین ساعت دوام بیاورد.

چرا زیرسازی در آرایش مخصوص مهمانی دوستانه اهمیت دارد؟

زیرسازی جلوه آرایش را زیباتر می‌کند و دوام آن را افزایش می‌بخشد.

کدام سبک آرایش چشم برای مهمانی دوستانه پیشنهاد می‌شود؟

سبک آرایش چشم دودی انتخاب مناسبی برای مهمانی‌های دوستانه است.