انتخاب بهترین رنگ لباس با توجه به رنگ پوست خود

0

گاهی اوقات شما می شنوید که مردم در مورد اینکه چقدر رنگ آبی به آنها می آید و یا اینکه چقدر با رنگ هلویی بد به نظر میرسند، صحبت می کنند. چه عواملی باعث می شود تا افراد رنگهای جذاب و بد را برای پوست خود تشخیص می دهند، و شما چگونه تشخیص می دهید که چه رنگهایی بیشتر به شما می آید؟ ما به شما کمک می کنیم که بتوانید بهترین رنگ را انتخاب کنید. البته اگر شما عاشق یک رنگ خاص هستید که رنگ مناسبی برایتان نیست، این بدان معنا نیست که باید پوشیدن آن را کنار بگذارید. به جای پوشیدن آن از سرتا پا، استفاده از آن رنگ را برای کمربند، شال، کفش، و یا کیف دستی خود در نظر بگیرید .

[quote arrow=”yes”]روش انجام تست تشخیص رنگ پوست[/quote]

برای تشخیص رنگ واقعی پوست، لازم است به لایه های عمقی پوست نگاه کنید. در حالی که رنگ سطحی پوست می تواند با قرار گرفتن در معرض نور خورشید، واکنش به دارو، و یا شرایط پزشکی تغییر کند، رنگ پوست شما در واقع توسط ته رنگ پوست تعیین می شود. این سردرگمی در مورد ته رنگ در مقابل رنگ سطحی پوست به این دلیل است که گاهی اوقات ما کرم پودر یا پنکیکی انتخاب می کنیم که به نظر در تیوپ عالی می رسد اما وقتی که از آن روی پوست صورتمان استفاده می کنیم خیلی مناسب نیست.

در ابتدا، مطمئن شوید که پوستتان تمیز و عاری از هر گونه لوازم آرایشی و یا لوسیون ها است، چون می تواند نتایج تست را تحت تاثیر قرار دهد. صورت خود را شسته و حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید تا هر گونه قرمزی ناشی از شستشو محو شود. اطمینان حاصل کنید که شما با استفاده از نور طبیعی روز به بررسی رنگ پوست خود پرداخته اید چون استفاده از نور مصنوعی می تواند ظاهررنگ پوست را تغییر دهد.

[quote arrow=”yes”]روش تعیین رنگ پوست[/quote]

ساده ترین آزمون با استفاده از یک کاغذ سفید است. کاغذ را کنار صورت خود نگه دارید و در آینه نگاه کنید و تفاوت رنگ پوستتان را با رنگ کاغذ سفید  مقایسه کنید .اگر پوست شما متمایل به زرد، سبز، یا قهوه ای روشن است به احتمال زیاد دارای رنگ پوست گرم هستید. اگر پوستتان صورتی، گلگون، یا آبی به نظر می رسد رنگ پوستتان سرد است. اگر پوست شما خاکستری یا دودی به نظر می رسد رنگ پوستتان طبیعی است. اگر دارای بیماری پوستی مانند آکنه هستید و یا اگر بسیار برنزه هستند، از یک دوست کمک بخواهید که آزمون کاغذ را به جای صورت در کنار گوش شما انجام دهد، تا کمتر تحت تاثیر این عوامل قرار بگیرد.

روش دیگر این هست که به قسمت داخلی مچ دست و رگ های دست خود نگاه کنید.  اگر رگ های شما به نظر آبی یا بنفش می رسد، رنگ پوستتان سرد است. اگر سبز به نظر می رسد، رنگ پوستتان گرم هست. اگر تشخیص رنگ رگهایتان سخت بود یعنی دارای رنگ پوست طبیعی هستید.

روش دیگر بررسی واکنش پوستتان در مقابل خورشید است. افرادی که به راحتی برنزه می شوند معمولا رنگ پوست گرمی دارند. افرادی که به جای برنزه شدن، پوست آنها دچار آفتاب سوختگی میشود رنگ پوست سردی دارند، اگر چه گاهی اوقات خانمهایی با پوست تیره که نشانی از آفتاب سوختگی در پوست آنها نیست، رنگ پوست سردی دارند. افرادی با رنگ پوست طبیعی با توجه به برنزه یا سوخته شدن پوست ممکن است در یکی از این دو گروه قرار بگیرند، اما رنگ پوست های طبیعی هیچ نشانه ای از زیتونی، زرد، و یا پوست سرخ ندارند.

[quote arrow=”yes”]رنگهای مناسب برای رنگ پوست های گرم[/quote]

اگر شما دارای رنگ پوست گرمی هستید، بهترین رنگها برای شما بازتاب های غنی از طبیعت هستند. مانند: قرمز، هلویی، مرجانی، نارنجی، عسلی، طلایی، و زرد. رنگهای خنثی که برای شما بهتر هستند عبارتند از: خاکستری مایل به قهوه ای، کاپوچینو، کرم و خاکستری تیره. استفاده از رنگ های سرد مانند آبی های یخی اجتناب کنید زیرا آنها می توانند پوست شما را خاکستری نشان دهند.

[quote arrow=”yes”]رنگهای مناسب برای رنگ پوست های سرد[/quote]

اگر شما رنگ پوست سردی دارید، رنگهای آبی روشن، زمرد، و بنفش پر رنگ همراه با آبی یخی یا صورتی عالی می شود. در طیف رنگهای گرم، شما می توانید با یاقوت، قرمز گلگون روشن، یا زرد فوق العاده کم رنگ عالی شوید . با رنگهای خنثی، شما می توانید از خاکستری سرد، سفید روشن و آبی نیروی دریایی استفاده کنید. از رنگهای نارنجی، قرمز گوجه فرنگی، و زرد پر رنگ، که می تواند با پوست شما کاملا متناقض باشد اجتناب کنید.

[quote arrow=”yes”]رنگهای مناسب برای رنگ پوست های طبیعی[/quote]

برای رنگ پوست های طبیعی انتخاب رنگ هایی مانند صورتی چرک، یشم سبز، زرد پر رنگ، و یا آبی مردابی فوق العاده است. رنگهای غلیظ مانند آبی پر رنگ و قرمز می تواند رنگ پوست طبیعی شما را خوب نشان ندهد، اما یک استثناء بزرگ وجود دارد : هرگزاز پوشیدن رنگ روشن قرمز نترسید چون فوق العاده می شوید.

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود

10% کد تخفیف
پوچ
5 هزار تومان کد تخفیف
پوچ
5% کد تخفیف
کد تخفیف 10% رژ لب
کد تخفیف 10% ریمل
کد تخفیف 5% عطر
شانستون رو برای برنده شدن امتحان کنید
گردونه شانس رو بگردونید تا شانستون رو برای دریافت تخفیف های خارق العاده روی محصولات مو تن رو امتحان کنید
قوانین بازی:
  • هر بازیکن میتونه دو بار بازی کنه
  • کد تخفیف ها در سایت مو تن رو به آدرس Mootanroo.com قابل استفاده است
  • قول میدیم برای شما فقط بهترین پست های بلاگ و جشنواره های فروش ایمیل بشه
بستن

ثبت نام کنید و کد تخفیف دریافت کنید