حمام رنگ چیست و تکنیک گرفتن رفله های مزاحم رنگ مو

حمام رنگ

آیا به تازگی موهایتان را رنگ کرده‌اید اما از رنگ آن راضی نیستید؟ دوست دارید موهایتان پر رنگ تر از رنگی که الان هست می‌شد اما در کمال ناباوری دیدید که موهایتان کم رنگ تر از انتظارتان شده است؟ یا بعد از رنگ کردن موها متوجه شدید که موهایتان تناژ زرد یا نارنجی پیدا کرده است؟ می‌دانید راه حل تمامی این مشکلات چیست؟ شما برای حل این مشکلات کافیست از حمام رنگ استفاده کنید. اما چطور؟ با ما همراه باشید تا در مورد حمام رنگ و تکنیک گرفتن رفله های مزاحم رنگ مو برایتان بیشتر توضیح بدهیم.

حمام رنگ چیست و چه کاربردی دارد

ابتدا باید بگوییم حمام رنگ چیست و در چه مواردی باید از آن استفاده کرد؟ حمام رنگ برای گرفتن رفله های مزاحم موهای رنگ شده انجام می‌شود و تناژ زرد و تناژ نارنجی مو را خنثی می‌کند. البته به طور کلی از تکنیک حمام رنگ در دو مورد استفاده می‌گردد که این دو مورد عبارتند از:

از بین بردن رفله های مزاحم و اضافه از روی موهای دکلره و یا رنگ شده با بکارگیری رنگ های خنثی کننده
افزایش شدت رنگ در موهای رنگ شده

در ادامه این دو مورد را بیشتر برایتان توضیح خواهیم داد.

استفاده از تکنیک حمام رنگ برای از بین بردن رفله های مزاحم

اگر می‌خواهید رفله های مزاحم را از روی موهای دکلره و یا رنگ شده‌تان پاک کنید کافیست برحسب اندازه موهایتان حدود 2 تا 4 سانت از رنگ خنثی کننده را بردارید و آن را با مقدار 3 برابر اکسیدان مخلوط می‌کنید.

اما سوال اینجاست که از کدام شماره اکسیدان باید برای حمام رنگ استفاده کرد؟ در پاسخ باید بگوییم که برای موهای دکلره و یا آسیب دیده باید از اکسیدان شماره 6 و برای موهای رنگ شده از اکسیدان شماره 9 استفاده کنید. توصیه اکید ما این است که برای این کار به هیچ عنوان از اکسیدان شماره 12 استفاده نشود.

سوال بعدی که احتمالا برایتان پیش می‌آید این است که رنگ خنثی کننده را چگونه انتخاب کنیم؟ برای انتخاب رنگ خنثی کننده باید بگوییم که این رنگ بر اساس رفله هایی که دارید انتخاب می‌شود. به طور مثال اگر موهای شما زردی دارد لازم است که از رنگ بنفش برای خنثی کردن آن استفاده کنید.

حمام رنگ

طرز انجام تکنیک حمام رنگ برای موهای رنگ شده:

ابتدا باید رنگ خنثی کننده مورد نظر مثلا رنگ بنفش را با سه برابر اکسیدان مخلوط کنید. سپس مواد بدست آمده را داخل سرشور روی مو ریخته و موها را به مدت 3 تا 5 دقیقه ماساژ دهید. هنگام ماساژ موها با مواد لازم است که موها را بطور دائم چک کنید تا به محض اینکه زردی اضافی مو گرفته شد، خیلی سریع رنگ را از روی موها بشویید چون اگر این کار را نکنید موهایتان موج بنفش به خود خواهند گرفت.

استفاده از حمام رنگ برای افزایش شدت رنگ مو

همان طور که پیش از این هم گفتیم مورد دیگری که از تکنیک حمام رنگ مو برای آن استفاده می‌شود، زمانی است که موهایتان را رنگ کرده‌اید ولی تیره تر یا کم رنگ تر از آن چیزی شده است که انتظارش را داشته اید. مثلا شما انتظار داشته اید که بعد از رنگ کردن موهایتان قرمزی رنگ مو نمود بیشتری داشته و موهایتان روشن تر باشد اما این انتظار برآورده نشده است.
راه حل این مشکل استفاده از حمام رنگ می‌باشد به این صورت که باید در این مورد، رنگ قرمز را بردارید و آن را با سه برابر اکسیدان ترکیب کنید و از تکنیک حمام رنگ استفاده نمایید. یا در موردی دیگر شاید دوست داشته باشید موهایتان بنفش تر باشد در اینجا کافیست مقداری رنگ موی بنفش را با تکنیک حمام رنگ روی موهایتان بزنید تا تناژ بنفش موها تقویت شده و موها تناژ بنفش به خود بگیرند.


پیشنهاد نویسنده: رنگساژ چیست و نحوه رنگساژ کردن مو چگونه است؟


جمع بندی

تکنیک حمام رنگ یک روش کارامد برای از بین بردن تناژ زرد و نارنجی موهای رنگ شده است. یا از این تکنیک می‌توان برای افزایش شدت رنگ در موهای رنگ شده استفاده کرد. ممنونیم که تا پایان این مقاله از مو تن رو همراه ما بودید. از سری مقالات منتشر شده ما می‌توانید کیت رنگ مو چیست و چه کاربردی دارد؟ را مطالعه نمایید. لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دسته بندی ها

آرایشی و زیبایی
آرایشی و زیبایی
بهداشتی و مراقبتی
بهداشتی و مراقبتی
آشنایی با برندها
آشنایی با برندها
تاپ تن ها
تاپ تن ها
// //