داشتن یک وزن طبیعی با شکم فوق العاده چاق مرگبارتر از چاق بودن است!

۱۲۸

[quote arrow=”yes”]میزان چربی که در بدن وجود دارد میتواند شاخص بهتری برای سلامت قلب و طول عمر انسان باشد.[/quote]

با توجه به مطالعه ای که فوریه ۲۰۱۷ در مجله انجمن طب سالمندان آمریکا انجام شده است، داشتن چربی زیاد شکم خطر مرگ زودرس را بیشتر از اضافه وزن و یا کمی چاق بودن افزایش می دهد.

این مطالعه بزرگ با بررسی زنان در رنج سنی ۵۰ تا ۷۹ ساله چند ملیتی یافته است که صرف نظر از قومیت و سن، کسانی با دورکمر بزرگتر در معرض بیشتر خطر مرگ در مقایسه با کسانی که کمبود وزن داشتند، بودند.

این موضوع تنها درمورد زنان یائسه نیست. در نوامبر۲۰۱۵   تحقیقی در مورد نسبت دور کمر به دور باسن در بیش از ۱۵۰۰۰ بزرگسال در رنج سنی ۱۸ تا ۹۰ سال انجام شد و مشاهده شد که بزرگسالانی با وزن نرمال و با چاقی مرکزی که به آن چربی بیش از حد شکم نیز گفته می شود، در مقایسه با گروه هایی که اضافه وزن دارند یا افراد چاقی که چربی به طور یکسان توزیع شده دارند طول عمر کمتری دارند.

به طور خلاصه:  سلامت شما بستگی زیادی به وزنتان دارد.

دکتر شانا لوین ، استاد طب داخلی عمومی در دانشکده پزشکی در شهر نیویورک که در هیچ کدام از این تحقیقها شرکت نداشته است، بیان می کند که “آنچه این پژوهش نشان می دهد این هست که ترکیب وزن بدن اهمیت دارد.”

به خوبی نشان داده شده است که چربی احشایی بیش از حد – با نام مستعار لایه های عمیق تر چربی شکمی که اندامهای بدن را دربر می گیرد – یک عامل خطرناک برای سندرم متابولیک است، که می تواند خطر ابتلا به بیماریهای قلبی، سکته مغزی و دیابت را افزایش دهد، اما در حال حاضر به نظر می رسد که خطر ابتلا به مرگ و میر کلی و قلب و عروق را نیز افزایش می دهد.

اما این تحقیق به این معنا نیست که مردم دارای اضافه وزن و چاق با چربی بدنی که بیشتر به طور مساوی توزیع شده باید از اهداف خود برای رسیدن به وزن سالم دست بکشند.

دکتر لوین می گوید ” :تا زمانی که ما درحال مطالعه بر روی عوامل خاصی مانند: حجم توده عضلانی، دور کمر و غیره هستیم، شما نمی توانید این مورد را تعمیم دهید.” در عوض، شما باید اصول کلیدی سلامت را دنبال کنید. مانند:  خوب غذا خوردن، حفظ وزن طبیعی و حرکت کردن. ما می دانیم که چربی بیش از حد شکم منجر به ضعف سلامتی می شود، اما بر روی آن نمی توان تمرکز کرد. به جای آن بر روی اینکه لباس های شما مناسب و اندازه تنتان هستند و اینکه چه احساسی دارید تمرکز کنید. ”

[review]

برای ما بنویسید که به چه موضوعی نیاز دارید تا پاسخ آن را برای شما بنویسیم؟

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود