راهنمای مد آقایان : ۵ ترکیب رنگی که همیشه مناسب هستند

0

در دنیای مد و پوشاک بارها برایتان پیش آمده رنگ هایی را در کنار یکدیگر دیده باشید که به نظرتان مناسب نیستند. رنگ هایی که کاملا متضاد یکدیگرند، ولی باید بدانید نکاتی دراین کنار هم بودن رنگ ها است. اگر نکات ترکیب رنگ‌ها را ندانید و بهترین لباس‌هایتان را هم بپوشید، باز‌هم شیک و متناسب به‌نظر نمی‌آیید.

برعکس این حالت اگر با استفاده از ترفند ترکیب رنگ‌ها لباس‌هایی معمولی بپوشید، خیلی شیک‌تر و جذاب‌تر به‌نظر می‌رسید. همانطورکه می دانید رنگ ها دارای انرژی و طبع سرد و یا گرم می باشند.

[quote arrow=”yes”]در ترکیب رنگ‌ها باید به طبع آن‌ها توجه کرد. استفاده از رنگ‌ها در کنار هم یک تخصص است.[/quote]

ما قصد داریم ۵ نوع ترکیب رنگ که همیشه بودنشان در کنار هم مورد تایید است و مکمل انرژی هم هستند را معرفی کنیم.

 

مشکی + کرم

قابل‌توجه آقایانی که می‌گویند رنگ کرم خسته‌کننده است. باید بگوییم، پوشیدن رنگ کرم در طیف‌های روشن بسیار راحت‌تر از طیف‌های تیره و قهوه‌ای است. این رنگ را به خوبی می‌توان بارنگ‌های تک رنگ ترکیب کرد و پوشید.”مادامی‌که رنگ مشکی یک جسم سخت و فضای تاریک و خطرناک را در ذهن تداعی می‌کند، رنگ کرم می‌تواند این سیاهی را از ذهن دور کند.”

متخصص مد- جینا ریدل-Jenna Riddle، از افرادی است که با برند نایک ، John Lewis و…کارکرده. به نظر او ” همچنین، به دلیل شباهت رنگ کرم به رنگ شتر، می‌توان این رنگ را با پارچه‌های بافت پشمی یا شبیه به آن تهیه کرد که عمق و جلوه‌ی بیشتری به این رنگ می‌دهد.”

ریدل، برای مقدار ترکیب بندی رنگ های کرم و مشکی نسبت ۳۰ به ۷۰ را بیان کرده. به این معنی که “معمولا شلوار یا پیراهن را به رنگ مشکی بپوشید. ولی رنگ کرم را برای کت و پالتو انتخاب کنید.”

مشکی + کرم

 

آبی تیره + بنفش بادمجانی

ازآنجا که هیچ‌کسی نمی‌خواهد رنگ لباس‌هایش شبیه به رنگ کبودی تازه باشد، باید با هوشمندی از ترفند ترکیب رنگ ها استفاده کند. با استفاده از رنگ آبی در کنار رنگ بنفش می‌توان از این کبودی دور شد.

به گفته  Gies Farnham، مدیر استودیو مد River Island : “رنگ‌های بنفش تیره و کبود و آبی تیره و دریایی به خوبی یکدیگر را تکمیل می‌کنند.” برای پوشیدن لباس‌هایی با این ترکیب رنگ‌ها بهتر است شلوار و یا پیراهن به رنگ سورمه‌ای و آبی عمیق دریایی باشد و کت را به رنگ بنفش و کبود انتخاب کرد.

 

آبی تیره + بنفش بادمجانی

قهوه ای + سبز

این دو رنگ کاملا برگرفته از دل طبیعت هستند. رنگ سبز، رنگی آرام بخش و چشم نواز است و به طور کلی در همه جای جهان درطیف‌های متنوعی دیده می شود. رنگ سبز به عنوان “رنگ سال ۲۰۱۷” از سوی موسسه معتبر “پنتون” برگزیده شده. اصولا رنگ هایی که به طور طبیعی در جهان در کنار یکدیگر دیده می شوند، بهترین مکمل ها برای هم هستند.

قهوه ای + سبز

 

طوسی + صورتی

 

رنگ صورتی یکی از رنگ های پوشاک مردانه است که می توان برای چندین فصل استفاده کرد. اگرچه صورتی ‌‌‌‌ر‌‌نگی زنانه است و خانم‌ها علاقه بیشتری به استفاده از این رنگ دارند. اما، استفاده از رنگ صورتی تا زمانی که با دقت و هوشمندی برای پوشاک مردانه استفاده شود مشکلی درپوشیدنش نیست. می‌تواند خیلی هم شیک باشد. ترکیب رنگ صورتی با رنگ های طبیعی مانند طوسی بهترین راه استفاده از صورتی در پوشاک برای آقایان است. تا چند سال پیش استفاده از رنگ صورتی برای پوشاک مردانه خیلی مرسوم نبود. اما در این چند سال به رنگی پایدار در لباسهای مردانه تبدیل شده است.

به گفته Milli Rich، متخصص مد آقایان “رنگ طوسی و صورتی به خوبی با هم هماهنگ می شوند، زیرا هر‌دو رنگ‌های ملایمی هستند. رنگ خاکستری یکی از رنگ‌های اصلی مردانه است. در حالی که صورتی همراه با این رنگ، کمی حال و هوای این رنگ خشک مردانه را تغییر می‌دهد و کمی ملایم‌تر می کند. پوشیدن شلوار طوسی به همراه بلوز و تی‌شرت صورتی یک ترکیب مناسب است.اما اگر شما شجاعت بیشتری داشته باشید می توانید شلور صورتی را به همراه بلوز طوسی بپوشید.”

 

طوسی + صورتی

 

مشکی + سفید

“مایکل جکسون” به خوبی می دانست که پوشیدن لباس های سرتا پا مشکی و یا سفید مشکلی ندارد. حتی چه بهتر ترکیبی از رنگ سفید و مشکی را برای لباس‌هایتان انتخاب کنید. ترکیب رنگ سیاه و سفید، یک ترکیب کلاسیک است. این ترکیب هیچگاه خسته کننده نیست و همیشه می توان از آن استفاده کرد. برای تاثیرگذاری بیشتر رنگ های سفید و مشکی در یک سبک رسمی، پیراهن سفید، کت و کراوات مشکی بپوشید. سبک های مختلفی از مد را می‌توان با ترکیب این دو رنگ داشت. سبک‌های کلاسیک، کژال و اسپرت.

مشکی + سفید

[review]

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود

10% کد تخفیف
پوچ
5 هزار تومان کد تخفیف
پوچ
5% کد تخفیف
کد تخفیف 10% رژ لب
کد تخفیف 10% ریمل
کد تخفیف 5% عطر
شانستون رو برای برنده شدن امتحان کنید
گردونه شانس رو بگردونید تا شانستون رو برای دریافت تخفیف های خارق العاده روی محصولات مو تن رو امتحان کنید
قوانین بازی:
  • هر بازیکن میتونه دو بار بازی کنه
  • کد تخفیف ها در سایت مو تن رو به آدرس Mootanroo.com قابل استفاده است
  • قول میدیم برای شما فقط بهترین پست های بلاگ و جشنواره های فروش ایمیل بشه
بستن

ثبت نام کنید و کد تخفیف دریافت کنید