نکات ضد پیری برای زیبایی پوست دستان شما

۷۵

شما ممکن است برای مراقبت از پوست صورتتان از برخی راهکارها و یا محصولات ضد پیری استفاده کنید. اما درباره پوست دست‌هایتان چطور، آیا تا‌به‌حال کاری کرده‌اید؟ اصلا به پوست دست‌هایتان اهمیت می دهید؟

[quote arrow=”yes”]”پوست دست‌ها” نیز مانند “پوست صورت” براثر برخی عوامل محیطی آسیب می‌بیند. عواملی مانند : تابش آفتاب، شرایط آب و هوایی و یا استفاده از انواع شوینده‌های نامناسب که همه این‌ها به بافت پوست آسیب می‌رسانند. تقریبا برای انجام همه کارهایمان باید از دست‌هایمان کمک بگیریم. به ‌خاطر همین ممکن است خراشیده شوند و آسیب ببینند.[/quote]

اگر مراقب دست‌ها نباشیم و آسیب ببینند، ممکن است خیلی پیرتر از سن واقعی‌شان به نظر برسند. و به‌اندازه‌ی پوست صورت شاداب و سرحال نباشند. برای خانم‌ها داشتن دست‌هایی باپوست صاف و با طراوت مهم است. چراکه داشتن دستانی جوان بخشی از زیبایی یک خانم است. پس خانم‌های عزیز مراقب زیبایی دست‌هایتان باشید.

در ادامه مطلب مشکلاتی که دست‌ها با آن روبرو می‌شوند به همراه راه‌حل‌هایشان ارائه‌شده است.

مسئله: ممکن است دست‌ها در طول روز بارها با مواد شوینده شسته شوند. این شستشوی زیاد باعث خشک شدن پوست دست‌ها می‌شود. خشک شدن پوست دست نیز باعث ایجاد چین‌وچروک پوست دست می‌شود. چه باید کرد؟

  • بعد از هر بار شستشوی دست‌ها از “کرم‌های مرطوب کننده‌” استفاده کنید. از یک‌لایه ضخیم از مرطوب کننده‌ها و لوسیون‌های دست استفاده کنید.
  • همچنین، از پوست دست همانند پوست صورت مراقبت کنید. مشابه محصولاتی که برای صورت استفاده می‌کنید، برای دست‌ها نیز استفاده کنید. محصولات آنتی‌اکسیدانی مانند “کرم‌های ضد آفتاب” در روز و محصولات دارای رتینول و ترتینوئین در شب.

مسئله: پوست دست ممکن است زمان زیادی در معرض تابش آفتاب قرار بگیرد. تابش آفتاب فقط باعث پیری پوست نمی‌شود بلکه باعث نازک شدن پوست، ایجاد لک‌های قهوه‌ای روی پوست دست و از بین رفتن کلاژن و کشش پوست می‌شود. چه باید کرد؟

  • در طول روز از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید و در صورت لزوم تجدید کنید.
  • برای محافظت از دست‌ها در برابر اشعه آفتاب از دستکش استفاده کنید. مخصوصا هنگام رانندگی.

مسئله: چربی دست‌ها با بالا رفتن سن کم می‌شود. و زمانی که دست‌ها چربی نداشته باشند رگ‌های دست بیشتر نمایان می‌شود. چون چربی‌ها اطراف رگ را می‌گیرند و رگ‌ها کمتر نمایان می‌شوند. چه باید کرد؟

  • می‌توانید برای پرتر نشان دادن دست‌ها و پنهان کردن رگ‌های دست ژل تزریق کرد. ژل‌های “ژوویدرم” و “رستیلن” برای تزریق دست‌های لاغر و رگ دار استفاده می‌شود.

با داشتن رویکردی پیشگیرانه و مراقبت‌های اساسی از دست‌ها دیگر پیرتر از پوست صورت به نظر نمی‌آیند. با صرف کمی هزینه در زمان حال برای جوان ماندن پوست، قطعا نتیجه آن را در آینده خواهید دید.

[review]

برای ما بنویسید که به چه موضوعی نیاز دارید تا پاسخ آن را برای شما بنویسیم؟

1 Comment
  1. شراگیم says

    مطالب پزشکی مفیدی منتشر میکنید

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود