چگونه مانند یک آرایشگر موهایمان را رنگ کنیم؟

۷۵

[quote arrow=”yes”]برای شما هم پیش آمده که تصمیم بگیرید برای رنگ کردن موهایتان به جای مراجعه به سالن های زیبایی، در خانه این کار را انجام دهید. رنگ کردن مو در منزل برای خانم ها چه در وقت و چه در هزینه به صرفه تر است.[/quote]

اما قبل از هرچیزی اگر قصد دارید موهایی با رنگ خاص و منحصر بفرد داشته باشید بهتر است که به یک سالن زیبایی مراجعه کنید. اما اگر می خواهید که ریشه ی موهایتان را رنگ کنید یا از شر موهای سفید که به تازگی رشد کرده اند خلاص شوید، ما به شما راهنمایی های لازم را یاد آوری می کنیم:

ابتدا مقدمات لازم را فراهم کنید .شما علاوه بر رنگ موی مورد نظرتان به چیزهای دیگری نیاز دارید. قبل از شروع به کار این وسایل را کنار دست خود بگذارید:

  • دستکش پلاستیکی
  • یک تیشرت قدیمی و بی استفاده
  • وازلین
  • دستمال مرطوب برای پاک کردن لکه های رنگ
  • تعدادی گیره ی مو
  • شانه ی دندانه درشت
  • یک حوله ی قدیمی و بی استفاده
  • یک سنجاق قفلی بزرگ

تیشرت بپوشید و حوله را با سنجاق قفلی به دور گردن خود ببندید.

اگر شما قبلا از این رنگ موی خاص استفاده نکرده‌اید، ابتدا رنگ را بر قسمت کمی از موهایتان بگذارید تا مطمئن شوید همان پایه رنگی است که می خواستید.

روزی که می‌خواهید موهایتان را رنگ کنید، موهایتان را نشویید. اکثر متخصصان توصیه می‌کنند ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از شست و شوی سرتان موهایتان را رنگ کنید. موهای تازه شسته شده، فاقد روغن های مورد نیاز برای جذب رنگ مو است. به تمام پوست اطراف موهایتان مانند پیشانی و پشت گوش‌هایتان وازلین بمالید تا پوستتان در مقابل رنگ مو محفوظ باشد.

با توجه به دستور العمل کیت رنگ مو، مخلوط رنگ را حاضر کنید. از شانه برای تقسیم کردن موهای خشکتان به چهار بخش مساوی استفاده کنید. یکی از آن چهار بخش را به دسته های کوچک‌تر تقسیم کرده و یکی از آن‌ها را بگیرید و رنگ را به آن بمالید. دسته‌ای بزرگ از مو را رنگ نکنید، چرا که باید مطمئن شوید رنگ مو کاملا به موهایتان آغشته شده است.

از ریشه موها شروع به رنگ کردن کنید و به سمت پایین بیایید. هنگام رنگ کردن ، با استفاده از کلیپس موهایتان را بالای سرتان نگه دارید. معمولا بین ۲۵ تا ۴۵ دقیقه زمان لازم است تا رنگ مو به خورد موهایتان برود. اگر موهای سفید زیادی دارید، بهتر است تا حداکثر زمانی که می‌توانید صبر کنید. پس از به اتمام رسیدن زمان موردنظر، موهایتان را با آب سرد آبکشی کنید.

بعد از آبکشی موها، از نرم کننده استفاده کنید اما موهایتان را با شامپو نشویید. پس از رنگ کردن موهایتان، برای شستن آن، حداقل یک روز کامل، و ترجیحا ۴۸ ساعت صبر کنید. این کار باعث می‌شود تا رنگ مو کاملا به بدنه ی موهایتان نفوذ کند.

ممکن است پس از گذشت ۴ تا ۶ هفته احتیاج پیدا کنید تا ریشه موهایتان را رنگ کنید. در این مرحله انتهای موها نیاز به رنگ زیادی ندارند. به انتهای موهایتان نرم کننده بمالید و فقط ریشه و بالای موهایتان را رنگ کنید. پنج دقیقه قبل از اینکه زمان آب کشی موها برسد، از یک شانه ی دندانه درشت برای پخش کردن رنگ مو به انتهای موهایتان استفاده کنید. سپس مانند همیشه موهایتان را آبکشی کنید.

[review]

برای ما بنویسید که به چه موضوعی نیاز دارید تا پاسخ آن را برای شما بنویسیم؟

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود