چگونه میتوان لباس های خوب انتخاب کرد!

0

به خرید رفتن می تواند کاری سخت و گیج کننده باشد. گاهی اوقات شما به یک فروشگاه لباس با ایده ای که از خرید خود در ذهن دارید می روید، اما هنگامی که به آنجا می رسید هیچ نظری در مورد اینکه از کجا شروع کنید ندارید. سبک های بسیار مختلف، برش ها، اندازه ها، رنگ ها و مارک های متنوعی که شما را به فکر فرو می برند. داشتن ایده  ای از آنچه برای شما مناسب است، انتخاب یک لباس خوب را بسیار آسان تر خواهد کرد.

بخش اول: انتخاب لباس متناسب با ظاهر

۱- ابتدا تصمیم بگیرید که تاکید شما بر روی چه ویژگی هایی است. شما می توانید لباسهایی را انتخاب کنید که ظاهر شما را بزرگتر، کوچکتر و یا کمتر مورد توجه نشان دهد.

 • طرح ها و مدل ها : لباسهایی با خطوط عمودی معمولا بخشی از بدن که آن لباس را پوشیده است باریک تر نشان می دهد. در همین حال، لباس های راه راه افقی اغلب باعث می شود که بدن  عریض تر به نظر برسد. لباسها ی طرح دار روشن و جلب توجه کننده نگاه ها را به سمت خود می کشد، بنابراین اگر شما می خواهید بالاتنه خود را نشان دهید، یک پیراهن طرح دار انتخاب مناسبی است. این قضیه نیز صادق است که طرح های تیره و ساده هیچ جلب توجهی نمیکند، به ویژه هنگامی که با لباسهای روشن ست می شوند.
 • خیاطی اصولی: لباسهایی با خیاطی خاص و اصولی می تواند برای شکل دادن به هر قسمت از بدن مورد استفاده قرار بگیرد. لباس های قالب دار می تواند بالا تنه بدن را حجیم تر نشان دهد، در حالی که اپل های شانه در قسمت شانه ها باعث می شوند که شانه ها عریض تر به نظر برسند . شلوار پلیسه دار همچنین می تواند پاها را کلفت تر نشان دهد.
 • تناسب: به طور کلی، لباسهای گشاد برجستگی ها ی بدن فرد را پنهان خواهند کرد در حالی که لباس های تنگ تر آنها را برجسته نشان خواهد داد.


مطالعه بیشتر: ۲۰ مدل پیراهن مشکی برای عروسی

۲- دانستن اندازه ها و سایز

هنگامی که شما درحال خرید لباسهای آماده و یا دوخته شده هستید، بهتر است اندازه های دقیق خود را در ذهن داشته باشید.  از یک متر برای اندازه گیری استفاده کرده و اعداد دقیق را یادداشت کنید. لیست اندازه هایی که باید داشته باشید:

 • اندازه دور سر برای کلاه.
 • اندازه دور بازو برای آستین.
 • اندازه دور گردن، که در لباس مردان مهم تر است.
 • اندازه وسیع ترین بخش از قفسه سینه و یا نیم تنه.
 • اندازه طبیعی دورکمر.
 • اندازه دور باسن برای لباس زنانه.
 • اندازه  قد شلوار: که فاصله از کشاله ران تا پایین مچ پا میباشد.

۳- اطمینان حاصل کنید که لباسهایتان اندازه است

به حق انتخاب یک لباس اندازه و مناسب مهم ترین بخش در انتخاب یک لباس خوب است.  به طور کلی لباسهایی که به خوبی اندازه اما در یک سبک غیر جذاب هستند، بهتر از لباسهای ناموزون ولی جذاب هستند.

 • لباسی که مناسب و اندازه است باید راحت باشد و مانع حرکات فرد نشود در حالی که بیش از حد گشاد و یا درهم و برهم هم نباشد.
 • اگر شما در حال برنامه ریزی برای از دست دادن وزن خود هستید، هیچگاه لباس هایی نخرید که فکر می کنید در چند ماه آینده اندازه تان میشود. در عوض، خرید های عمده خود را برای بعد از تغییرات خود نگه دارید.
 • لباسهایی را بخرید که برای اکنون شما عالی و مناسب است.


مطالعه بیشتر: آرایش مخصوص سرکار

اگر لباسی در حال حاظر مناسب و اندازه شما نیست اما شما فکر میکنید در تابستان که به وزن ایده ال خود رسیدید برای شما عالی خواهد بود، این فکر اصلا ایده مناسبی برای خرید لباس نیست. همیشه برای وضعیت کنونی خود خرید کنید نه وضعیتی که فکر میکنید باید داشته باشید. شما که نمیخواهید پول را خود برای لباسهایی که هیچوقت نخواهید پوشید هدر بدهید.

 • اگر مانتو یا کتی پوشیده اید که تمام دکمه های آن  بسته نمیشود خب این لباس مناسب نیست. سعی کنید یک سایز بزرگتر و یا یک مدل متفاوت انتخاب کنید.
 • اگر لباسی خیلی برای شما گشاد است و شما در لباسی غرق هستید، خب آن لباس مناسب نیست. اگر لباس در تن شما آویزان است، شما باید سایز های دیگری را حتما انتخاب کنید.


۴- بررسی کنید که لباس شما از پشت چگونه به نظر می رسد

این مرحله در پیدا کردن لباس های خوب بسیار مهم است درحالی که بسیاری از مردم این مرحله را نادیده می گیرند. یک مانتو و یا کت و شلوار می تواند از جلو بسیار اندازه و مناسب تن باشد اما از پشت که نگاه کنید خوب نباشد.
اگر شما یک گوشی با دوربین جلودارید، آن را با خود به اتاق پرو ببرید تا مشاهده کنید در هر لباسی که می پوشید از پشت  چگونه به نظر می رسید. ببینید که لباس گشاد یا خیلی تنگ نباشد. اطمینان حاصل کنید که لباس در تن شما زیباست، به این معنی که انحنا و خمیدگی در اندامتان ایجاد نکرده باشد.

بعد از اینکه شما خودتان را درلباس جدید از جلو بررسی کردید که چگونه به نظر می رسید، بچرخید به گونه ای که پشت شما در مقابل آینه اتاق قرار بگیرد. تلفن خود را به حالت دوربین از جلو تغییر دهید و آن را در مقابل خودتان و بالاتر از شانه خود نگه دارید و آن را کمی کج کنید .شما باید قادر به دیدن بازتاب پشت خود در صفحه نمایش گوشی باشید.
اگر تلفن شما دوربین از جلو ندارد، به جای آن یک آینه کوچک هنگامی که به خرید میروید بیاورید.


۵- همیشه مد را دنبال نکنید

شما ممکن است بخواهید با سبک های جدید و بروز ظاهر شوید، اما اگر یک سبک خاص ناخوشایند برای شما است، آن را نپوشید. سبک خودتان را بپوشید و تنها سبکی انتخاب کنید که برای شما خوب باشد.

 •  به عنوان مثال، اگر شما یک مرد خیلی لاغر هستید و لباسهای فوق العاده گشاد انتخاب کرده اید، پول خودتان را برای لباس ها هزینه نکنید. این سبک لباس به خوبی که در تن دیگران است برای شما نخواهد بود.
 •  از سوی دیگر، اگر هیکل شما گلابی شکل است و روسری های بزرگ انتخاب کرده اید، امکان استفاده از این فرصت را که فوق العاده شیک باشید دارید.

 

بخش دوم: لباس های مناسبی انتخاب کنید

۱- پیدا کردن رنگی که به شما بیاید

اینها می تواند رنگهایی باشد که پوست شما را جذابتر می کند، یا باهم ترکیب زیبایی ایجاد می کند، و یا به سادگی رنگهای مورد علاقه شما باشد.

 • لباسهایی را انتخاب کنید که مطابقت با ته رنگ پوست شما دارند. مردم با ته رنگ پوست گرم با لباس هایی با رنگ های گرم بهتر می شوند، در حالی که لباس هایی با رنگ های سرد انتخاب بهتری برای پوست هایی با تنالیته سرد است.
 • لباس هایی که ترکیب رنگ های مکمل دارند را انتخاب کنید. یعنی رنگ ها یی که درچرخه رنگ ها مقابل هم هستند.مثلا :بنفش با زرد، آبی با نارنجی و قرمز با سبز.
 • سعی کنید یک کمد لباس که شامل کالاهای اساسی از تنها یک یا دو رنگ خنثی است داشته باشید. رنگهای خنثی، پایه و اساس اکثر لباسها را تشکیل خواهند داد اما اغلب اوقات ترکیب آنها با هم خوب نیست. این رنگهای خنثی میتواند خاکستری روشن و تیره ، قهوه ای روشن و تیره،  آبی نیروی دریایی، و سیاه باشد.
 • به یاد داشته باشید که شما باید لباسی بپوشید که شما را شاد کند. اگر شما رنگی را دوست دارید که با رنگ پوست شما مطابقت ندارد، با این وجود هنوز برای شما انتخاب مناسبی است چون رنگ مورد علاقه شماست.


۲- کارهای یک برند تجاری که دوست دارید را دنبال کنید

اگر شما یک لباس خاص پیدا کردید که به نظر می رسد برای شما مناسب است، لباس های دیگری با همان نام تجاری را هم بررسی کنید. شما شانس زیادی برای پیدا کردن لباس دیگری که برای شما مناسب و عالی باشد دارید. در حالی که اندازه ها  و برش ها اغلب بین برندهای تجاری سازگار نیست، بسیاری از مارک ها سایز های خاص خود را همچنان در طول زمان حفظ می کنند.

 •  در هر زمان، اگر شما متوجه شدید کیفیت کارهای یک برند تجاری افت پیدا کرده است و یا اگر آن برند سایزها ویا اندازه های خو د را تغییر داد، شروع به جستجوی برند دیگری کنید.
 • به خاطر داشته باشید که برندهای آمریکایی در مقایسه با اروپایی معمولا گشاد تر و آزادترهستند.


۳- نمونه های متعددی از لباسهایی که دوست دارید بخرید

این برای مردم غیر معمول نیست که نمونه های متفاوت از یک لباس خاص بخرند .
این روش ایده خیلی خوبی است درصورتی که شما مشکل زیادی برای پیدا کردن یک لباس راحت که متناسب با  خودتان باشد دارید.


۴- به ارزش پولی هر لباس توجه کنید

اگر در حال حاضر شما استطاعت دارید که لباسهای با کیفیت و خوب بخرید، با انجام این کار پول خود را در دراز مدت ذخیره کرده اید.  برای مثال، اگر یک جفت چکمه خوب هزینه دو برابر دارد اما ده برابر بیشتر عمر میکند. شما در نهایت هزینه بیشتری در طول زمان برای خرید ده جفت چکمه ارزان قیمت خواهید کرد.

 • اگرچه همیشه  گران بودن به معنی کیفیت خوب نیست، ولی لباسهای خوب و باکیفیت  معمولا گران تر هستند.
 • به استثناء لباس های خنک تابستان، یک نشانه خوب کیفیت یک لباس این هست که آیا آستر دارد یا نه.
 • بررسی درزهای لباس قبل از خرید. بررسی کنید که آنها در یک خط هستند یا نه. درزهای نامرتب و ناموزون نشانه ای از کیفیت پایین هستند.
 • به کیفیت بیشتر از کمیت توجه کنید. معمولا بهتر است یک کمد لباس کوچکتر با انواع لباس های با کیفیت داشته باشید تا یک کمد بزرگتر پر از لباس های ارزان قیمت.
 • اگر شما در بودجه خود محدودیت دارید، فراموش نکنید که حتما حراجی های آنلاین و مغازه های دست دوم را بررسی کنید. شما اغلب می توانید آنچه دنبال آن هستید را با کسری از قیمت خرده فروشی پیدا کنید.

 

بخش سوم:ساخت کمد لباس خودتان

۱- اصول اولیه را رعایت کنید

هنگام انتخاب لباس های مختلف مطمئن شوید که شما چندین لباس که بتوانید در انواع مراسم بپوشید دارید. شما باید یک کمد لباس با انواع لباس ها برای مناسبت های مختلف داشته باشید.
به عنوان مثال، یک شلوار زیبا که مناسب واندازه است می تواند ترکیب فوق العاده ای با یک مانتو خوب داشته باشد.

۲- انتخاب یک یا دو تا از رنگ های خنثی 

در صنعت مد و فشن، رنگ های اولیه خنثی عبارتند از: سیاه، آبی نیروی دریایی، قهوه ای ها، خاکستری ها، و رنگ های برنزه. از آنجا که رنگهای خنثی با هم در یک ست لباس خوب نیستند، انتخاب یک یا دو رنگ خنثی به شما کمک خواهد کرد که ست های بیشتری ایجاد کنید.

 • خرید اقلام متنوع مانند دامن، شلوار، کمربند، و کت با رنگهای خنثی انتخابی خود.
 • سفید همچنان از لحاظ فنی یک رنگ خنثی است، اما می توان آن را با رنگهای خنثی دیگر جفت کرد.

۳- هنگام خرید کمد لباس فعلی خود را در ذهن داشته باشید

هرگز یک لباس را مگراینکه بدانید با چه لباسی میخواهید آن را بپوشید نخرید مگر اینکه که شما در حال خرید یک ست لباس کامل در یک زمان هستید.  قبل از خرید یک لباس، تصور کنید چه لباسهایی دارید که می توانید با آن ست کنید.

 • حتی اگر شما از یک لباس خوشتان میاد، ممکن است هرگز برای شما مناسب نباشد اگر آن لباس درسبک معمول شما که همیشه میپوشید نیست، که بدان معنی است شما هرگز آن را نخواهید پوشید.
 • بی‌توجهی به این مرحله می تواند باعث داشتن تعداد زیادی لباس که فقط در کمد لباس خود بدون استفاده دارید، شود.

۴- از شر هر لباسی که نمی پوشید خلاص شوید

اولین مرحله از ساخت یک کمد پر از لباس این نیست که هر چیزی را خرید ،بلکه اولین مرحله تفکیک کردن لباسهایی میباشد که دارید.در حال حاضر به سوی کمد لباس خود بروید و لباس هایی که تا حالا نپوشیده اید را نگاه کنید. حذف کردن این لباس ها به شما کمک میکند تا بتوانید لباس های بهتر را راحت تر انتخاب کنید.

 • شما می توانید لباس های قدیمی خود را آنلاین به فروش برسانید، اگر شما به پول نقد نیاز دارید.
 • گزینه دیگر این هست که آنها را به یک موسسه خیریه اهدا کنید.
 • میتوانید آنها را در رسانه های اجتماعی منتشر کنید. بیشتر اوقات دوستان شما لباسهایی که شما نمیخواهید را دوست خواهد داشت.

 

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود

10% کد تخفیف
پوچ
5 هزار تومان کد تخفیف
پوچ
5% کد تخفیف
کد تخفیف 10% رژ لب
کد تخفیف 10% ریمل
کد تخفیف 5% عطر
شانستون رو برای برنده شدن امتحان کنید
گردونه شانس رو بگردونید تا شانستون رو برای دریافت تخفیف های خارق العاده روی محصولات مو تن رو امتحان کنید
قوانین بازی:
 • هر بازیکن میتونه دو بار بازی کنه
 • کد تخفیف ها در سایت مو تن رو به آدرس Mootanroo.com قابل استفاده است
 • قول میدیم برای شما فقط بهترین پست های بلاگ و جشنواره های فروش ایمیل بشه
بستن

ثبت نام کنید و کد تخفیف دریافت کنید