چرا از ضد آفتاب استفاده کنیم؟

۳۹

پوست خود را در ۴۰  سالگی تصور کنید که تقریبا به مانند ۲۰  سالگیتان است. به نظر حقیقتی غیر واقعی می رسد؟ آیا با استفاده از ضدآفتاب، می توان چهره ۲۰ ساله داشت؟
اما اگر به شما گفته شود که هر روزه فقط با قرار دادن یک لایه موثر از  کرم های ضد آفتاب بر روی پوستتان، راه درستی برای محافظت از پوست خود در نظر گرفته اید،باور می کنید؟

برخی از حقایق در مورد مضرات نور خورشید و اثرات آن بر روی پوست شما در اینجا بیان شده است:
• تحقیقات دانشمندان نشان داده است که ۹۰ درصد از چین و چروک ها و پیر شدن پوست از آسیب های نور خورشید ایجاد می شود.
• حفاظت از نور خورشید مهمترین عاملی است که شما می توانید برای جلوگیری از پیری زودرس پوست انجام دهید.
• از همه مهمتر، ثابت شده است که اشعه های UV برای انسان سرطان زا هستند. طبق آمار، از هر پنج نفر، یک نفر در طول عمر خود بیشتر در معرض گرفتن خطر سرطان پوست، قرار می گیرد.
• افرادی که از محصولات محافظ در برابر نور خورشید به صورت روزانه استفاده می کنند، می توانند این خطرات را تا ۲۴٪ کاهش دهند.

مزایای استفاده روزانه از ضد آفتاب ها اخبار جدیدی نیست، اما افراد با پوست چرب یا مستعد آکنه هنوز مردد به استفاده از ضد آفتاب هستند، زیرا آنها می ترسند که این کار می تواند باعث ایجاد یا تشدید آکنه های آنها شود.

در واقع فرمولاسیون ضد آفتاب عادی سنگین است و یک لایه چرب بر روی پوست اضافه می کند، بنابراین این باور غیر منطقی نیست. اما خوشبختانه، فرمولاسیون  ضد آفتاب به مرور زمان پیشرفت کرده است. مهم این است که شما با توجه به نوع پوست خود ضد آفتاب با SPF مناسبی انتخاب کنید.

امروزه، کرم های متعددی، حتی برای کسانی که پوست چرب و داری آکنه دارند، در دسترس است. برای پوست های چرب و یا مستعد آکنه، متخصصین پوست توصیه به استفاده از محصولات مایع، با فرمول بسیار سبک وزن می کنند، به طوری که آنها منافذ پوست را مسدود نکنند.
البته همه انواع پوست های چرب شبیه هم نیست، بنابراین این تفاوت ها نیاز دارد که محصولات متنوعی وجود داشته باشد. اما نکته اصلی این هست که تمام محصولات ذکر شده بدون رایحه و بو، غیر جوش زا و دارای SPF هستند.


پیشنهاد نویسنده: ۱۰ کرم ضد آفتاب برتر برای انواع پوست


اصل دیگری که باید به یاد داشته باشید، این است که در استفاده از کرم های ضد آفتاب سخاوتمندانه باشید. آن را بر روی صورت تا گردن خود، به صورت پوشش کاملی پخش کنید. از این موضوع  هم نترسید که مات و کدر به نظر برسید، چرا که در ابتدای استفاده از کرم، به صورت ناخواسته  این اتفاق خواهد افتاد. در واقعیت،  ضدآفتاب خوب، سریع در پوست ذوب می شود و در صورت رنگی بودن، یک زیبایی خاصی به چهره شما می بخشد.

برای ما بنویسید که به چه موضوعی نیاز دارید تا پاسخ آن را برای شما بنویسیم؟

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود