ماسک تخم مرغ و معرفی ماسک ضدجوش و آکنه

۳,۲۷۹

برای داشتن صورتی صاف و براق که عاری از هرگونه جوش و آکنه باشد، بهتر است از ماسک ضد جوش و آکنه مانند ماسک تخم مرغ، ماسک ماست و یا ماسک آلوورا استفاده نمایید. خیلی از افراد برای برطرف کردن مشکلات پوستی، از داروهای شیمیایی که خود آنها  هم باعث بروز دیگر مشکلات پوستی میشود، استفاده می کنند. در صورتی که استفاده از ماسک ضدجوش های خانگی نه تنها برای پوست مضر نیستند، بلکه عمل درمانی آن ها خیلی بیشتر از داروهای شیمیایی است و از نظر اقتصادی هم با صرفه تر هستند. در صورتی که بخواهید از ماسک های ضد جوش آماده به صورت اورجینال تهیه نمایید، می توانید از فروشگاه اینترنتی مو تن رو اقدام  به خرید نمایید. در ادامه مقاله همراه ما باشید.


پیشنهاد نویسنده:  ماسک جو شیرین و گلاب


علل بروز آکنه و جوش چیست؟

جوش ها می توانند به دلایل گوناگون ظاهر شوند و خیلی از افراد برای  فهمیدن مشکلات بروز جوش ها و آکنه، سال های زیادی صرف به فهمیدن آن ها می کنند. دلیل اصلی بروز جوش ها، شیوع باکتری ها در بدن است. از دلایل دیگر بروز جوش ها و آکنه، شوره سر، مشکلات هورمونی، منافذ بسته، پوست چرب، مواد آلوده کننده و غیره می تواند باشد. اگر به نتیجه ای برسید که علت اصلی بروز جوش های خود را نمیدانید، این موضوع می تواند یک مبارزه برای فهمیدن آن ها باشد.

ماسک ضد جوش : ماسک تخم مرغ

برای درست کردن ماسک تخم مرغ، که یکی از بهترین ماسک ها برای برطرف کردن جوش و آکنه به حساب می آید؛ ابتدا بایستی سفیده و زرده تخم مرغ را از هم جدا کنید و سفیده را در یک ظرف کوچک قرار دهید. سفیده تخم مرغ باعث بستن منافذ باز شده و پوست را نرم تر و مقاوم تر در مقابل آلودگی ها می کند .برای جلوگیری از بیماری سالمونلا (Salmonella) از تخم مرغ های پاستوریزه به جای تخم مرغ های محلی استفاده نمایید. تهیه ماسک ضد جوش تخم مرغ به دو روش انجام میشود که در ادامه هر دو را توضیح میدهیم.

ماسک خانگی تخم مرغ و عسل

ماسک تخم مرغ: روش اول

سفیده تخم مرغ را با یک چنگال مدام هم بزنید تا تبدیل به یک کف سفید رنگ شود. استفاده از کف تخم مرغ، به خاطر نرم بودن، احساس خوبی به هنگام گذاشتن بر روی پوست در انسان ایجاد می کند و کار با آن نیز راحت تراست.

در این مرحله، باید مقداری عسل یا آب لیموی تازه را به کف سفیده تخم مرغ اضافه نمایید. البته اگر به هیچ کدام حساسیت ندارید، میتوانید از ترکیب هردو استفاده نمایید. عسل به صورت طبیعی خاصیت آنتی باکتریال و هیدراته و آبرسانی به پوست را بر عهده دارد. با استفاده از عسل می توانید پوستی مانند ابریشم صاف و براق و نرم داشته باشید. لیموی تازه، عمل یک تونر را برای پوست ایفا می کند و باعث محکم و قوی کردن منافذ می شود.


پیشنهاد نویسنده: طرز تهیه ماسک صورت عسل


بعد از ترکیب این مواد با یکدیگر، باید ماسک تخم مرغ را بر روی پوست قرار دهید و به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه به آن استراحت دهید. برای زدن ماسک تخم مرغ بر روی پوست، می توانید با انگشت آن مواد را بردارید یا از براش آرایشی برای پخش کردن بر روی پوست استفاده نمایید. به هنگام استفاده از ماسک تخم مرغ، از نواحی مانند چشم، بینی و دهان بپرهیزید.

بعد از اتمام زمان استراحت، پوست خود را با آب نیمه ولرم شستشو دهید و با حوله به آرامی پوست خود را خشک نمایید. در صورتی که در ماسک تخم مرغ از عسل استفاده نکردید، بهتر است که از یک کرم مرطوب کننده برای نرم تر شدن پوست خود استفاده نمایید.

ماسک تخم مرغ: روش دوم

در این روش، دیگر نیاز به استفاده از آبلیمو و یا عسل نیست و با داشتن ۲ تا ۳ سفیده تخم مرغ، می توانید یک ماسک تخم مرغ فوق العاده برای خود ایجاد نمایید. ابتدا سفیده را از زرده تخم مرغ جدا نمایید و دقت کافی داشته باشید که زرده در سفیده باقی نمانده باشد. حالا با یک چنگال مدام هم بزنید تا تبدیل به یک کف سفید رنگ شود و سپس آن را بر روی پوست تمیز خود قرار دهید و تا ۱۵ دقیقه به پوست استراحت دهید. در این مدت زمان باید حس کشیدگی بر روی پوست داشته باشید. در آخر پوست خود را با آب ولرم شستشو دهید و پوست را با یک مرطوب کننده، مرطوب نمایید.

ماسک تخم مرغ

ماسک ضد جوش: ماسک ماست و خمیر ترش

ماسک ماست و خمیر ترش جز ماسک ضد جوش و آکنه به حساب می آید، عموما برای پوستهای چرب و پوست هایی که مدام در مقابل آلودگی هوا قرار میگیرند، به کار می رود. پوست های چرب نسبت به دیگر پوست ها، بیشتر در معرض جوش زدن و تبدیل به آکنه شدن می باشد. استفاده از ماست و خمیر ترش، برای کاهش چربی پوست و کم کردن تعداد جوش ها، کاربرد فراوانی دارد. خمیر ترش، شامل اجزایی مانند اسید آمینه، آنتی اکسیدان، ویتامین و غیره است که ضمانتی برای کیفیت پوست به حساب می آید. ماست هم برای پوست مفیده بوده و برای کاهش دمای پوست موثر است.

برای درست کردن ماسک ضدجوش ماست و خمیر ترش، می توانید یک قاشق خمیر و مقداری ماست را با هم مخلوط کنید تا یکدست شوند. سپس ماسک را بر روی پوست قرار دهید و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به آن استراحت دهید. در انتها صورت خود را با آب سرد بشویید و از یک مرطوب کننده نیز استفاده نمایید. شما در انتها متوجه تغییر پوست خود خواهید شد.

ماسک خمیر و ماست

ماسک ضد جوش: ماسک آلوورا

ماسک آلوورا  نوعی دیگر از ماسک ضد جوش به حساب می آید که برای جلوگیری از جوش زدن، فقط نیاز به آلوورا و گلاب  نیز می باشد. از آلوورا برای هیدراته و آبرسان کردن به پوست استفاده می شود و از گلاب هم، برای تمیز کردن منافذ و کاهش دادن جوش و آکنه بر روی پوست استفاده می شود.

برای درست کردن ماسک ضد جوش آلوورا باید یک قاشق ژل آلوورا را به همراه چند قطره گلاب در یک ظرفی کاملا مخلوط نمایید تا کاملا یکدست و ضخیم شود. حال ماسک ضد جوش آلوورا را بر روی پوست صورت خود بزنید  و اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست استراحت نماید. بعد از اتمام کار، باید صورت خود را با آب نیمه ولرم شستشو دهید. از ماسک آلوورا به مدت دو بار در هفته برای بهتر شدن پوست خود استفاده نمایید.

ماسک ضد جوش آلوورا


پیشنهاد نویسنده:ماسک طبیعی و همه مواد لازم


امیدوارم این مقاله برای افرادی که دارای پوستی چرب و دارای آکنه و جوش هستند، مفید واقع شده باشد. لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود