دکلره و همه چیز درباره آن با یک سورپرایز ویژه

۱۹,۷۹۸

دکلره واژه ای است که خیلی از خانم ها با شنیدن آن یاد خاطرات بدی می‌افتند. هر کسی که موهای خود را رنگ کرده است از آرایشگر خود شنیده که برای اینکه موهای شما به این رنگ در آید، حتما باید دکلره کنید. ما در این مطلب می‌خواهیم همه چیز را درباره این کار برای شما بازگو کنیم. پس در این مقاله با عناوینی چون، دکلره چیست، چگونه کار می کند،انواع دکلره به همراه مضرات آن، پایه های دکلره، راه های بی ضرر به هنگام استفاده از دکلره و حتی معروفترین مارک های دکلره، با ما همراه باشید.

 مطالعه بیشتر:دکو کرم و دکلره ای بی ضرر

دکلره چیست؟

دکلره پودری است که با آن می توان مو‌های بدن را بی رنگ کرد. این مهم نیست که موهای کدام قسمت از بدن باشد، اما، بیشتر این ماده را برای موهای سر به کار می برند، البته با کرم دکلره یا دکوکرم هم می‌توان موهای بدن را به راحتی بی رنگ کرد. حال باید دید،دکلره از چه ترکیبی تشکیل شده است؟ این ماده از مواد پراکسید، که در ترکیب خود دو مولکول اکسیژن دارد، بهره می‌جوید. به همین دلیل، عوارض بعدی استفاده از دکلره نسبت به مواد دیگر مانند کلر بسیار کمتر است. آب اکسیژنه یکی از نزدیک ترین هم خانواده های رنگبر این ماده است. البته دکلره فقط با اکسیدان فعال می‌شود و مثلا اگر آب به آن اضافه کنید، کاری از پیش نمی‌برد.باز اگر بخواهیم خطر استفاده از دکلره را کمتر کنیم، می توانید به ترکیب دکلره خود، موادی با پایه آب مانند سرم‌ها یا مقداری آب اضافه نمایید، تا ترکیبتان رقیق تر شود

دکلره

دکلره چه کار می‌کند؟

کاملا واضح است که دکلره چگونه کار می کند؟ با استفاده از دکلره، موهای شما بی رنگ می شود، سپس بر روی موهای بیرنگ، می توانید رنگ جدیدی را اجرا کنید. رنگ موهای شما اعم از طبیعی و مصنوعی، سبب می‌شود، در هنگام پذیرش رنگ جدید، با مشکل رو به رو شود که البته بسیاری از آن ها ناخواسته اتفاق میافتند.
رنگ هم مانند ماده شیمیایی دارای عناصری است،که به هنگام ترکیب شدن، همیشه به چند رنگ پایه یعنی قرمز، زرد، آبی، سیاه و سفید تجزیه می‌شود. حال، وقتی که می‌خواهید موهای خود را رنگ کنید، با دانستن رنگ پایه مو، ممکن است آن رنگ به رنگ‌هایی مانند آبی، قرمز و زرد تجزیه شود و بر روی موها، هاله‌هایی به رنگ زرد و قرمز ایجاد کند. رنگ آبی به خاطر طول موج بسیار پایینش اغلب از روی موها به سرعت پاک می‌شود اما قرمز و زرد سماجت بیشتری دارند.
برای این که این مشکل پیش نیاید موها باید دکلره شوند. این مشکل در رنگ مو‌های روشن بسیار سخت تر است. شاید بتوان با استفاده از مواد ضد زردی و قرمزی مانند اکسیدان های مخصوص و شامپوهای خاص در رنگ های تیره، زردی و قرمزی را کنترل کرد و از بین برد، اما در رنگ موهای روشن به هیچ عنوان اینگونه نیست.

ضررهای دکلره

خیلی از افرادی که برای رنگ کردن موهای خود،از دکلره استفاده می کنند، مضررات استفاده از دکلره را می دانند. متاسفانه، این ماده سفید رنگ، باعث نازک شدن ریشه مو و ریزش آن نیز می شود. پراکسید موجود در پودر دکلره به همراه ماده آمونیاکی که در اکسیدان موجود است، می‌تواند موها را در خود حل کند؛ از آنجا که موها از ماده‌ای به نام کراتین ساخته شده‌اند، قادر به حل کردن مواد نیز می باشند. در صورتی که مواد در مدت زمان زیادی بر روی سر بماند، باعث نازک شدن و کم حجم شدن موها  شده که به این حالت، سوختن مو با دکلره گویند. اما برای اجتناب از این مشکل، شما باید یک روش درست به هنگام استفاده از این ترکیب، روی موهای خود انتخاب کنید،حال برای دانستن این روش، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

دکلره

برای آن که  موها آسیب نبیند چه کار کنیم

دکلره اگر در زمانی طولانی‌تر ولی با درصد کمتری روی موها بماند، می تواند هم، رنگ موها را روشن کند، هم به موهای شما کمتر آسیب برساند. این را هم توجه داشته باشید،که موها به هر حال با تماس با این ترکیب تا حدی آسیب می‌بینند، اما این آسیب زمانی که موها با روش های ملایم‌تری دکلره می‌شوند، کمتر می‌شود.

اکسیدان ۱۲% را دور بریزید

یکی از اصلی‌ترین دلایل آسیب دیدن موها در هنگام دکلره کردن، استفاده از اکسیدان قوی است. این واقعیتی است که در آرایشگاه ها برای اینکه موها را به سرعت روشن کنند، از اکسیدان‌های قوی مانند اکسیدان ۱۲% استفاده می‌کنند. دکلره به کار رفته در این روش به خودی خود آسیب رسان نیست اما ترکیب این دو با یک دیگر سبب می‌شود موهای شما به شدت بسوزد. این تنها به خاطر آن است که دکلره کردن را می‌خواهیم سریع انجام دهیم.
زمان دکلره کردن دارای استانداردی است که برای رساندن مو به پایه های بالا، درحدود ۴۵ دقیقه باید زمان صرف شود،که این کار را می‌توان در دو نوبت هم انجام داد،یعنی یکباربه پایه ۸ برسانید و بعد از شستشوی این مرحله، مجددا  مواد را بزارید تا به پایه ۱۱ برسد.برای رسیدن به پایه‌های بالای ۱۱، باید مرحله سوم را هم انجام دهید.البته این کار نیازی به شستشو مواد از روی سر ندارد، تنها کافی است بعد از گذشت ۴۵ دقیقه دوباره موارد را روی موها قرار دهید.

انواع دکلره

احتمالا تا الان فهمیده اید که دکلره بیشتر به صورت پودری در اختیار شماست. اما دکو کرم ها یعنی کرم هایی حاوی دکلره هم برای بی رنگ کردن مو به بازار آمده است که هیچ دست کمی از دکلره‌های پودری ندارد و می‌تواند موها را در بالاترین پایه ها روشن کند. پس می‌توانید بجای استفاده از انواع دکلره‌های پودری از کرم یا دکوکرم هم استفاده کنید.

سرم هایی محافظ که همراه دکلره می‌توان استفاده کرد

موها آن هنگام که به زیر دکلره می‌روند، همان طور که آب خود را به سبب باز شدن فلس‌های مو از دست می‌دهند؛ می توانند به همان اندازه هم مواد تغذیه کننده و رطوبت رسان و حتی کراتینه را هم بپذیرند. از این رو در ترکیب مواد، می توان از روغن موهایی مانند روغن ترمیم کننده ایوروشه استفاده کرد. سرم های دو مرحله‌ای اولاپلکس مدل ول پلکس که طریقه مصرفی بسیار حرفه‌ای دارد، نمونه دیگری از آن است.

مطالعه بیشتر:کرم دکلره، راهی بی ضرر برای رنگ کردن مو

دکلره

انواع دکلره رنگی

رنگ هم مانند مواد شیمیایی به اجزای پایه ‌ای و عناصر تشکیل دهنده خود تقسیم می‌شود. برای این که این رنگ های پایه ای در ترکیب دکلره ظاهر نشوند، یکی از بهترین راه‌ها، استفاده از پودر های دکلره رنگی است. این پودرها، مقداری از پودر سفید، ضعیف ترهستند. برای این که بخواهید رنگ نارنجی را در موها خنثی کنید و مو را برای پذیرش انواع رنگ سرد آماده کنید، می توانید از پودر بنفش، برای دکلره کردن موها بهره جویید. همین طور اگر بخواهید،نتیجه کار شما در حد نهایت خوب و قوی از آب درآید، از واریاسیون خاکستری دو سانت در مخلوط اضافه نمایید.
یکی دیگر از دکلره های رنگی، پودر دکلره سبز رنگ است که قرمزی مو را خنثی می‌کند و اگر می خواهید بعد از استفاده، رنگ موی شما به رنگ زیتونی در آید، می توانید مانند قبل، دو سانتیمتر واریاسون سبز به ترکیب اضافه کنید.
پودر دکلره آبی هم در میان انواع پودر ها جایگاه خاصی دارد؛ این پودر هم مانند پودر سبز، خنثی کننده رنگ قرمزی در میان موهایی است که تن سرد دارند. مثلا کسانی که موهایشان سیاه پرکلاغی است، تن سردی را در موهای خود دارند، که باید با پودر آبی، قرمزی پدید آمده در موها را خنثی نمایند.
اما استفاده از انواع پودر های رنگی، راه و روشی دارد که باید آن را رعایت کنید. شما از ابتدا نباید با پودرهای رنگی کار را شروع کنید، زیرا پودرهای رنگی نسبت به پودر سفید بسیار ضعیف تر هستند. شما ابتدا باید موها را با پودر سفید به پایه ۸ برسانید، بعد برای از بین بردن انواع ته رنگ های به وجود آمده در مو و همین طور رساندن مو به پایه بالاتر، از پودر های رنگی فراخور ته رنگی که در موها پدید آمده است، استفاده کنید.

دکلره

پایه‌های دکلره کردن مو

 

در مقاله چگونه موهای خود را دکلره کنیم به طور کامل درباره دکلره کردن موها و مراحل آن توضیح داده ایم، حتما این مقاله را بخوانید. باز در ادامه، توضیح کلی راجع به آن می دهیم. حتما توجه داشته باشید که مواد شما نباید هنگام ترکیب کردن کف کند و همین طور ترکیب درست دکلره باید کاملا یک دست و روان باشد. البته ترکیب مواد وقتی روی مو قرار بگیرد، ناخواسته کف میکند که این امری طبیعی است.دانه های برجا مانده در ترکیب باید با هم زدن یک دست شود و شما باید این کار را تا یک دست شدن کامل ترکیب ادامه دهید.
استفاده از روغن هایی مانند روغن موی ایوروشه برای تغذیه مو و جلوگیری از آسیب دیدن مو بسیار مؤثر است. از این روغن حدود ۱۰ قطره در ترکیب  خود بریزید. برای هر ۱۰۰ میل اکسیدان یک اسکوپ پودر اضافه کنید.در هنگام رنگ باز کردن مو، توجه داشته باشید که بعد از ۳۰ دقیقه، بهتر است موها را چک کنید و در صورت نیاز به ماندن در این حالت، باید بعد از ۵ دقیقه، این کار را تکرار نمایید تا موها در مدت زمان زیادی در زیر این مواد قرار نگیرند.

چند مارک پودر دکلره فوق العاده خوب

همان طور که گفتیم، از خواص برتری‌بخش یک پودر دکلره می توان به مواردی چون: کف نکردن در ابتدا، نداشتن غبار و از همه مهم ‌تر نداشتن گاز اشاره کرد.همه این‌ها یعنی آن که شما برای خرید یک پودر خوب باید دقت بیشتری به خرج دهید.
این واقعیتی است که همه پودرهای دکلره بالاخره با شدت و ضعفی که هر مو دارد، باعث روشن تر شدن مو می شوند،اما این که بعد از روشن شدن موها چیزی به اسم مو به درستی برای شما باقی بماند، مسئله‌ای به مراتب مهم‌تر از روشن شدن موهاست.
اما بهترین پودر‌های دکلره کدامند؟ این چندان به مارک رنگ موی شما مربوط نمی‌‌شود، که بخواهید از همان مارک پودر انتخاب کنید. پس هر مارک رنگ مویی را که انتخاب کرده‌اید، می توانید یک دکلره‌ای کاملا مجزا از آن را برگزینید. فقط در انتخاب خود دقت کنید که برای ترکیب حتما اکسیدان هم نام پودر خود را هم سفارش دهید، چون کیفیت کار در گرو هماهنگی ترکیب دکلره با اکسیدان است.

دکلره

در اولین قدم ما پودر دکلره دوماسی را به شما معرفی می‌کنیم. این پودر دکلره‌ در چند رنگ به همراه اکسیدان های ۶، ۹ و ۱۲% وکراتینه است، که می‌تواند موها را به راحتی روشن کند، بی آنکه از خود غبار، کف و گازی به جا بگذارد.
مارال هم پودر بسیار خوبی دارد. خوبی مارال این است که از ساشه ۳۰ گرمی تا جعبه های ۱۰۰۰ گرمی با توجه به اندازه مصرف،می‌توان پودر را تهیه کرد و از آن استفاده نمود.این واقعیتی است که پودر دکلره باید دور از دسترس اطفال قرار گیرد و اساسا ماندن مقداری پودر در خانه می‌تواند دردسر ساز باشد. پس باخرید پودرمارال، میتوانید نیاز خود را با توجه به مصرف برطرف نمایید.
رینی‌فلاور هم یکی از آن برند های تولید پودر دکلره است که در محصولات خود برای رنگ مو فقط دکلره تولید می‌کند و البته پودر دکلره رینی فلاور،  تولیدی بسیار باکیفیت است که با اکسیدان های کرمی موجود در هر برندی قابل استفاده است. پس اگر مقداری اکسیدان خوب از هر برندی دارید ولی از کیفیت پودر خود رازی نیستید، از رینی‌فلاور استفاده کنید. این پودر از تمام پودر های دکلره موجود قوی‌تر و سالم تر است و یک انتخاب عالی برای  آرایشگران حرفه ای است.
شوارتزکف پروفشنال هم یک از بهترین های بازار ایران است. این برند با نام تجاری ایگورا شاید بیش از سی سال است که در ایران فعالیت می‌کند و رنگ موهای بسیار مرغوبی را به بازار ایران ارائه داده است. حال اگر می خواهید یک کار حرفه‌ای را تجربه کنید از دکلره ایگورا رویال شوارتزکوف استفاده کنید.

سورپرایز ویژه

تا الان هر چه درباره دکلره و کارکردهای آن توضیح دادیم، درباره کار با پودر بوده است. اما در اینجا می خواهیم یک مژده حسابی به شما درباره کار با دکو کرم‌ها بدهیم. درباره دکو کرم ها و این که چه توانایی ها دارند، در دو مطلب به صورت کامل و جامع صحبت کرده ایم که یکی در مطلب کرم دکلره، راهی بی ضرر برای رنگ کردن مو و دیگری دکو کرم و دکلره ای بی ضرر است که لینک های آن به طور جداگانه در بالا آورده شده است.
در هر دو این مطالب گفته شد، که دکو کرم ها، موهای شما را تا ۳ پایه به تنهایی روشن می کنند و این هم به خاطر ضعیف بودن مواد رنگ بر در این کرم هاست.
اما حالا با تغییراتی که در ترکیبات دکو کرم‌های مارال و همین طور برند دوماسی به وجود آمده است این دکو کرم ها می‌توانند تا ۷ پایه موهای شما را روشن کنند. فقط کافی است از فرمول زیر  استفاده کنید.
مقدار یک به یک و نیم از دکو کرم مارال یا دکو کرم دوماسی را با اکسیدان ۹% مخلوط کنید، این مخلوط به خاطر مایع بودن دکو کرم به سرعت یک دست می‌شود و شما می‌توانید به راحتی آن را روی مو اجرا کنید؛ همین طور رنگ ساژ کردن با این ترکیب بسیار راحت تر است. این ترکیب را روی موها بگذارید و یک کلاه رنگ روی موها بکشید. ۴۵ دقیقه طول می‌کشد که موهای شما رنگ باز کند حالا موها را بشویید و کاملا با سشوار خشک کنید دوباره ترکیب را درست کنید و بعد به مدت ۱۵ دقیقه روی موهای خود بگذارید در ۱۵ دقیقه دوم  پایه موی شما به ۱۱ می رسد.

دکلره

سخن آخر

در فضای مجازی صفحاتی وجود دارد که در رابطه با انواع روش های آرایشی، مطالبی ارائه می‌شود که بسیار زیاد‌ می باشند؛ اما، ما با مشاوره دو استاد گریم و میکاپ آقای لوریمر کوکتپه و سرکار خانم بهناز سلطانی به تولید مطالب خود پرداخته ایم و همه این مطالب برگرفته از نظرات کارشناسی این عزیزان است.
برای دکلره کردن مو، حتما قبل از دست به کار شدن،  تست حساسیت را حدود یک روز قبل انجام دهید. برای این کار، مقدار بسیار کمی از مواد را روی پوست و موی گردن قرار دهید، تا نتیجه را ببینید. اگر پوست شما ملتهب و قرمز شد یا به خارش و سوزش افتاد، یا مارک پودر را عوض کنید یا کلا از استفاده این ماده منصرف شوید. استفاده از دکوکرم در مواردی که حساسیت وجود دارد، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد، اما باز هم توجه داشته باشید که دکو کرم را هم مانند دکلره،باید با تست حساسیت روی پوست اجرا کرد.

امیدوارم که این مقاله مورد نظر شما واقع شده باشد. لطفا نظرات و سوالات خود را در دیدگاه برای ما ارسال کنید،؛ تا در اسرع وقت مشاورین مجله مو تن رو به آن ها پاسخ دهند.

۱۸ Comments
 1. مژگان says

  سلام من دکلره گذاشتم میخواستم ببینم چقدر طول میکشه دکلره از بین بره موهام تا کمرم هست چقدر وایسم تا کلا از بین بره ایا روشی هست که بتونی زود تر از بین ببریش

  1. نرگس رحیمی says

   عزیزم متوجه سوالتون نشدم اگر میخواید موهاتون دکلره نباشه می توانید با رنگ مو، رنگ آن را عوض کنید. یا اگر نمیخواهید می توانید تا هر قسمتی که دکلره وجود دارد آن را کوتاه کنید.

 2. الی says

  سلام ببخشین اگه موقع دکلره ی بدن مقداری ازدکلره واردواژن بشه خطرناکه؟چکاربایدبکنیم؟بعدم برای روشن شدن ناحیه ی تناسلی چقدردکلره بایدبمونه چندسافت؟؟

  1. مهرناز نیک مرام says

   سلام
   استفاده از پودر دکلره برای روشن کردن ناحیه تناسلی توصیه نمی شود. لطفا از این کار اجتناب کنید.

 3. عسل says

  با عرص سلام و خسته نباشید
  حدود یکماه پیش توسط آرایشگر مش یخی فویلی خواستم ولی دکلره تا پایه ۸_۹ بیشتر نشد اگرچه قبلا میشد. برای دکلره مجدد چه راهی پیشنهاد میفرمایید؟
  اکسیدان ۶ با پودر دکلره میشه؟ و یا دکوکرم؟
  اگرچه در جواب به سوالات خوندم که دکوکرم روی دکلره میسوزونه
  واقعا راهی هست که دکلره از ۸ به ۱۰ یا ۱۲ رسوند ؟
  با تشکر از شما و راهنمایی های بسیار خوبتان

  1. مهرناز نیک مرام says

   سلام
   عزیزم بهتر است که از اولاپلکس یا جانیتیوکس استفاده کنی و یکی از این دو مواد را به پودر دکلره خودتون اضافه کنید. اگر باز موهاتون به پایه ۱۰ نرسید،یعنی مو دیگه مقاومت نداره و باعث آسیب دیدن بیشتر مو میشود.
   لینک جانیتیوکس: https://mootanroo.com/products/brand/junctiox-2373

 4. نگین says

  سلام میخواتم بپرسم پودر دکلره هم فاسد میشه یا نه

  1. مهرناز نیک مرام says

   سلام
   اگر تاریخ پودر دکلره بگذره، فاسد نمیشه ولی خاصیت سفید کنندگی و روشن کنندگی را دیگه ندارد و فاسد شدن برای محصولات خیس و کرمی است

 5. مینا says

  سلام خسته نباشین .ببخشید برای اینکه مو ب پای ۱۰برسه گفتین در چند مرحله دکلره کنیم.سوالم اینکهتو یه روز انجام بدم مو نمیسوزه.بعد اینکه بعد شستن دکلره در سری اول باید موکامل خشک بشه تادکلره نوبت بعدی رو بزارم یا ن روی موهای خیس هم میشه ممنون میشم جواب منم بدین

  1. مهرناز نیک مرام says

   سلام
   بستگی به نوع مو داره که نازک باشه یا قوی. اگر ضعیف باشه، سریع باعث روشن شدن می شود ولی اگر مو خیلی مقاوم باشه، با چند مرحله نیاز داره. نیاز نیست مو را بشویید و بعد خشک کنید . روی موی خیس هم جواب میده

 6. سارا says

  باعرض سلام وخسته نباشید .من موهامو با اکسیدان ۶درصد ورنگ شماره ۸.۳رنگ کردم نو خونه ولی سفیدی های شقیقه ام را نگرفت وخرمایی شد نسبت رنگ به اکسیدان هم یک به یک ونیم بود اگه بخوام موهامو با دکلره تو خونه طلایی کنم وسفیدی موهای شقیقهام هم بگیره چکار کنم وچقدر باید دکلره روی موهام بزارم؟دکلره سفید بزارم یا ابی ؟میخواد بعد از دکلره موهامو بشورم وخشک کنم بعد رنگ بزارم یا نه ؟ممنون میشم سریعتر راهنمایی ام کنید.

  1. مهرناز نیک مرام says

   سلام از اکسیدان ۳درصد برای رنگ کردن شقیقه هایی که سفید هستند استفاده نمایید و نسبت آن هم یک به یک و نیم است. برای اینکه شقیقه ها بهتر رنگ بگیرند، اگر قبل از رنگ کردن مقداری از اکسیدان ۳درصد را روی ریشه های مو قرار دهید و بعد با دستمال پاک کنید و دوباره رنگ را بزارید، رنگپذیری مو سریعتر انجام می شود. که به این عمل مردانساژ گویند.

 7. yeganeg says

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون.
  من رنگ N2. گذاشتم رو موهام الان میخوام پایین موهامو دکلره کنم و رنگ صورتی بزارم چقد پودر دکلره باید استفاده کنم ؟؟و برای رنگ صورتی باید به چه پایه ای برسه؟؟؟

  1. ادمین says

   سلام زنده باشید.
   چون رنگی که گذاشتید خیلی تیره است لذا توصیه می شود به مرور رنگ مو را روشن کنید. چون باید به پایه ۱۰ برسد تا بتوانید رنگ صورتی را بزنید. از ریموور یا دکوپاژ جهت پاک کردن مو استفاده کنید اما احتمال سوختن مو زیاد است. لذا در چند مرحله این کار را انجام دهید.
   اگر سوال دیگه ای داشتید در خدمتتون هستیم

 8. تارا says

  با سلام و خسته نباشید. از اطلاعات خوبی که در اختیارمان گذاشته اید ممنونم. سوالم در رابطه با رنگ کردن مو هست. من موهامو چند ماه پیش دکلره کردم الان دو رنگ هست یعنی حدود ۱۵سانت رشد ریشه نارنجی و قسمتهای دکلره شده هم تقریبا زرد شدن. میخام یکدست قهوه‌ای تیره یا شکلاتی رنگ کنم چیکار باید کنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید و به ایمیلم جوابتونو بفرستید.

  1. ادمین says

   سلام و خسته نباشید خدمت شما
   من باید اول بدونم که قسمت های تیره مو هاتون تو چه پایه ای هست
   برای قسمت های تیره تر دکوپاژ پیشنهاد میکنم تا رنگی نزدیک تر به قسمت روشن موهاتون پیدا بکنه و بعد برای یک دست کردن موهاتون یک رنگساژ کلی

 9. تارا says

  با سلام و خسته نباشید. از اطلاعات خوبی که در اختیارمان گذاشته اید ممنونم. سوالم در رابطه با رنگ کردن مو هست. من موهامو چند ماه پیش دکلره کردم الان دو رنگ هست یعنی حدود ۱۵سانت رشد ریشه نارنجی و قسمتهای دکلره شده هم تقریبا زرد شدن. میخام یکدست قهوه‌ای تیره یا شکلاتی رنگ کنم چیکار باید کنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید و به ایمیلم جوابتونو بفرستید.

  1. admin says

   سلام روزتون بخیر
   با کرم دکلره ریشه های موهاتون رو روشن کنید تا پایه ۶ یا ۷ که رسید به کل موهاتون و ساقه دکلره بزنید (در صورتی که مو مقاومت لازم را داشته باشد)
   بعد از اینکه مو به پایه دلخواه شما رسید میتوانید رنگ مورد علاقه خود را بگذارید
   برای قهوه ای تیره یا شکلاتی نیازی به پایه بالاتر ندارید همین که دکلره یکدستی داشته باشید کفایت میکند
   ممنون میشم عکس موهاتون رو برای ما به این شماره تلگرام بفرستید: ۰۹۱۲۰۲۶۳۱۱۹

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود