خواص آجیل تا کالری آجیل ، به مناسبت روز ملی آجیل

۶۵

امروز ۳۰ مهر یا ۲۲ اکتبر روز ملی آجیل است. در تقویم جهانی به سبب فواید بسیار زیاد مجموعه مغزهایی که ما آن را به آجیل یا خشکبار می‌شناسیم این روز را روز ملی آجیل نام نهاده‌اند. برای این که زندگی سلامتی داشته باشید و در عین حال از انواع مریضی‌های پوستی و جسمی رنج نبرید، فقط دو توصیه مهم را باید جدی بگیرید. یکی از آجیل و خشکبار استفاده کند و دیگر آن که از انواع سبزیجات در رژیم غذایی خود بهره بجویید.
این واقعیتی است که دو سوم حجم تمام وعده‌های غذایی روزانه ما را باید سبزیجات و آجیل تشکیل دهد. اما خواص آجیل سبب نمی‌شود که از کالری آن چشم بپوشیم. خواص آجیل بسیار است و ما در این مقاله بخشی را به خواص آجیل و بخش دیگری را به کالری آجیل اختصاص می‌دهیم و در باره این بیم و امید نهفته دراین زیبارویان خوشمزه صحبت می کنیم.
در آجیل معروف ما ایرانی‌ها چند مغز همیشه پای ثابت‌اند. پسته زیبای ایرانی، گردو و بادام. اما برخی انواع آجیل هم هستند که خواص بسیار عجیبی دارند ما آنها را اصلا نمی‌شناسیم مانند ماکادمیا که یکی از بهترین و پرخاصیت ترین انواع آجیل هاست. در این مقاله ما به معرفی خواص آجیل و کالری آجیل به صورت جزء به جزء می‌پردازیم. اما قبل از این پرداختن به اجزا آجیل باید بگوییم که به اندازه خوردن مقداری آجیل به خصوص جایگزین کردن آن به جای وعده شام می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای سالم ماندن در همه زمینه‌ها باشد.

کالری آجیل

پسته ایرانی و بی‌شمار خاصیت برای پوست و مو

اول از همه باید بگوییم که منظور ما از پسته، پسته خام است زیرا بو دادن و شور کردن تمام انواع خشکبار تا حد زیادی به روغن جادویی این آجیل صدمه می زند و خاصی آجیل را می‌کاهد. کالری آجیلی که در آن پسته باشد به اندازه خوردن همان اندازه پسته است. باید توجه داشته باشید که ۱۰۰ گرم پسته که یک مشت بزرگ مغز پسته می‌شود ۶۰۰ کالری دارد و این مقدار تقریبا یک سوم کالری است که شما در روز باید دریافت کنید. کالری آجیل کلا خیلی بالاست و این را برای گردو و بادام هم می گوییم.
اما از کالری آجیل که بگذریم باید به خواص این سبز زیبا بپردازیم. پسته سرشار از فسفر و پتاسیم است و مصرف روزانه آن سبب بالا رفتن قدرت مغز و زیبایی و درخشانی پوست می‌شود کسانی که به کم خونی دچارند حتما در رژیم غذایی خود مقداری پسته را بگنجانند زیرا این آجیل خوشمزه سرشار از آهن است که به سرعت جذب بدن هم می‌شود.

بادام یک آجیل با شخصیت

بادام از آنجا که اغلب به صورت مغز و بدون پوست در آجیل ها حضور دارد یکی از بهترین و خوش خوراک‌ترین آجیل ها است کالری آجیل بادام از کالری آجیل پسته کمی کم‌تر است اما باید مواظب باشید که بادام‌های تلخ را نخورد البته بادام تلخ برای پوست یک معجزه تمام عیار است و پوره آن را می‌توان به عنوان ماسک روشن کننده و بهبود دهنده پوست استفاده کرد همین طور اسکراب کردن پوست با پوره بادام تلخ نیز می‌تواند صورت را به اوج شفافیت برساند. کالری آجیل بادام ۵۰۰ کالری در ۱۰۰ گرم است و یک مشت آجیلی که بادام آن زیاد است می‌تواند باز هم برای یک شام خوب بهترین انتخاب باشد.

کالری آجیل

کالری آجیل و این بار گردو

گردو را کمتر می توان در آجیل های مخلوط دید مگر آجیل های چهار مغز. پادشاهی گردو در صبحانه ها در کنار نان و پنیر است. توجه داشته باشید که گردو هم در هر ۱۰۰ گرم ۶۵۰ کالری دارد و خوردن یک مشت گردو به همراه نان و پنیر نیم چرب و چای و شکر می تواند ۱۰۰۰ کالری برای شما در بر داشته باشد و کسی که بخواهد تناسب اندام خود را حفظ کند باید در این وعده مفید روزانه هم زیاده روی نکند.
اما گردو خواص آجیل گردو یا به عبارت بهتر مغز گردو: مقداری پوره یا روغن گردو را اگر به زیر چشم های خود بمالید می‌تواند ظرف ۵ هفته و با استفاده سه بار در هفته سیاهی زیر چشمتان را به خاطره ها بسپارید. گردو بیشترین HDL یا کلسترول خوب خون را دارد و بیشترین کاهنده LDL است. شما با خوردن ۲۵ گرم گردو در روز می ‌توانید سلامت قلب و عروق خود را تضمین کنید. این مقدار حدود ۴ مغز گردو کامل است.

ماکادمیا آجیل ناشناخته ما ایرانی‌ها

درست است که ما ایرانی ها بزرگترین تولید کننده پسته و یک از بزرگ‌ترین تولید کنندهای بادام و گردوی دنیا هستیم اما برخی از آجیل‌ها بسیار پر خاصیت اساسا در ایران کشت نمی شوند مانند فندق ماکادمیا یا فندق استرالیایی. ماکادمیا یا فندق استرالیایی پر کالری‌ترین آجیل در دسته آجیل های پر خاصیت است. اگر بخواهید کالری آجیل ماکادمیا را با دیگر آجیل ها مقایسه کنید باید بگوییم که هر صد گرم ماکادمیا حدود ۷۵۰ کالری دارد. اما از کالری آجیل ماکادمیا می‌توانید به این نکته پی ببرید که یکی از بهترین آجیل ها برای خوردن و مصرف بر روی پوست است.
تمام گروه ویتامین های ب و تمام گروه ویتامین‌های ای در این آجیل بسیار پرخاصیت وجود دارد و استفاده از این آجیل در روغن هایی که برای پوست مو استفاده می‌شود بسیار رواج دارد مثلا روغن موی ایو‌روشه یکی از آن دسته روغن هایی است که در خود مقدار بسیار زیادی روغن ماکادمیا دارد .
همین طور محصولات بی‌یلندا در قسمت کره های بدن مقدار بسیار زیادی روغن ماکادمیا دارد که می‌تواند پوست شما را سرشار مواد مغذی کند و البته کالری آجیل چاق کننده را هم به شما نمی رساند.

کالری آجیل
به هر حال استفاده مقدار کمی از انواع آجیل به عنوان یک وعده غذایی روزانه و همین طور استفاده از انواع محصولاتی که از در خود از روغن‌ها و عصاره‌های این آجیل‌ها استفادهمی‌کنند می‌تواند به شدت در کیفیت پوست و موی شما تأثیر بگذارد. برای شناخت خوب محصولات آرایشی و بهداشتی ما همییشه در مجله مو تن رو در کنار شما هستیم.

[review]

برای ما بنویسید که به چه موضوعی نیاز دارید تا پاسخ آن را برای شما بنویسیم؟

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود