مراقبت بعد از رنگ مو

0

همه خانم‌ها با داشتن هر رنگ مویی، همیشه دوست دارند که موهای خود را رنگ کنند، این مساله برای خانم‌ها و حتی آقایان رایج است و برای خانم‌ها محبوبیت زیادی دارد، زیرا باعث تنوع در آرایش مو، زیبایی و تغییر چهره آن‌ها می‌شود. خانم‌ها عاشق تنوع و تغییر ظاهر خود هستند و برای همین، کارهایی جهت تنوع دادن به مو و ابرو و ظاهر خود انجام می‌دهند. یکی از رایج‌ترین کارها برای داشتن تنوع در ظاهر شخص، رنگ کردن موها می باشد. برای این کار باید از  رنگ موهایی که متاسفانه دارای مواد شیمیای هستند، استفاده کنید و در نتیجه همین مواد شیمیایی، آسیب‌های جدی را برای موها به همراه می آورد. البته در فروشگاه اینترنتی مو تن رو می توانید رنگ موهای بدون آمونیاک را با قیمت بسیار عالی تهیه نمایید و در صورت داشتن هر گونه مشکل یا سوال می توانید با مشاورین مو تن رو تماس حاصل نمایید.


پیشنهاد نویسنده: نکات طلایی رنگ کردن مو


موتن رو در این مقاله سعی دارد تا راه و روش‌هایی را به شما آموزش دهد، مثلا چه زمانی موها را رنگ کنیم و بعد از رنگ کردن مو، چطور از آنها مراقبت کنیم. چه کارهایی باید انجام دهیم تا بعد از رنگ مو، موهایی سالم و درخشان داشته باشیم؟ چطور آسیب پذیری به ساقه مو را بعد از رنگ کردن مو به حداقل برسانیم؟ با کمی خلاقیت و رعایت برخی نکات، شما می‌توانید موهای خود را بعد از رنگ شدن همچنان براق، زیبا و سالم نگه دارید.

رنگ مو

مراقبت بعد از رنگ مو و نکات مهم

مهمترین نکته که باید بعد از رنگ کردن مو توجه داشته باشیم این است که موها بعد از رنگ کردن مو، رطوبت طبیعی خود را از دست داده اند و همچنین بعد از هر بار شستن مقداری از رنگ خود را از دست می دهند، بنابراین دانستن راهکارهایی برای جبران این موضوعات برای شما ضروری است.

نکته اول و بسیار مهم در حفظ سلامتی موها برای رنگ کردن، اقدامی است که شما پیش از انجام باید به آن دقت داشته باشید و آن دقت در انتخاب رنگ مو است. در انتخاب رنگ موی خود نهایت دقت را انجام دهید و رنگ مویی را خریداری کنید که دارای کاندیشنر یا همان نرم‌کننده باشد، که از تولید الکتریسیته در موها جلوگیری کند، همچنین رنگ مویی را انتخاب کنید، که آمونیاک و سولفات ندارد و ترجیحا دارای روغن‌های طبیعی باشد. این مساله باعث می‌شود که رطوبت موها بعد از رنگ شدن حفظ شود چون سولفات‌ها می‌توانند موهای شما را خشک کنند. کیفیت رنگ موها سبب می‌شوند رنگ موی شما ماندگاری بیشتری داشته باشد. معمولا رنگ‌های قرمز یا رنگ‌هایی که تنالیته قرمز دارند احتمال بیشتری برای از دست دادن رنگ دارند پس در رنگ کردن موها به این مسئله دقت کنید.

قبل از رنگ مو چکار کنیم

به فاصله زمانی کمی بعد از رنگ کردن، سعی کنید موهای خود را کمتر بشویید و آن‌ها را کمتر شامپو کنید. تا ۴۸ ساعت بعد از رنگ کردن اصلا موهای خود را شامپو نکنید و فقط از نرم‌کننده استفاده کنید. به جای شامپوها، از روغن‌های طبیعی برای ماندگاری بیشتر رنگ بر روی مو استفاده نمایید تا به هنگام شستشوی موی رنگ شده، رنگ آن کمتر پاک شود. در دفعات بعدی استحمام نیز حتما از نرم‌کننده بعد از شامپو زدن استفاده کنید تا رطوبت موها حفظ شود. سعی کنید از نرم‌کننده مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. این نرم‌کننده، موهای شما را براق کرده و حتی اگر موهای خوبی دارید که دچار آسیب دیدگی بعد از رنگ کردن مو نیست، بهتر است از  نرم کنندهها استفاده نمایید. نرم‌کننده‌ها را از ناحیه گوش‌ها به پایین آغشته کرده و به بالا و ریشه‌های مو و کف سر نزنید. در اوایل رنگ کردن موها و یا روزهای تعطیل، می‌توانید موقع استحمام، موهای خود را با کلاه بپوشانید و اصلا آن‌ها را نشویید تا رنگ موهای شما تثبیت شود. در هنگام استحمام دمای آب را تنظیم کرده و موهای خود را با آب داغ نشویید. برای شستن موها از شامپوهایی استفاده کنید که مخصوص موهای رنگ شده یا محافظ رنگ موی شما باشد. قبل از رنگ کردن، موها  را خوب بشویید و هر نوع کثیفی و چربی را از روی آن‌ها پاک کنید.

با موهای خشک چه کار کنیم

اگر موهای خشکی دارید، یا زیاد در معرض آفتاب هستید یا اگر احساس می‌کنید موهای‌تان در رنگ شدن آسیب دیده، با روغن‌های طبیعی یا سرکه سیب و روغن زیتون آن‌ها را تقویت کنید، رطوبت کافی را به آن‌ها برسانید، اما باز هم توجه داشته باشید که آفتاب برای موهای شما خوشایند نیست، پس زیاد در معرض آفتاب نباشید.

هنگام استفاده از رنگ موها افراط نکنید، چون به هرحال مواد شیمیایی، رنگ‌ها و اکسیدان‌ها برای مو مضر است، به خصوص برای رنگ‌هایی که دکلره نیاز دارند. پس به فاصله‌های زمانی کوتاه موها را دکلره نکنید چون دکلره برای موها مضر است. اگر موهای‌تان برای رنگ شدن به دکلره نیاز دارد، سعی کنید قبل از شروع کار به موهای‌تان روغن نارگیل بزنید، این کار سبب می‌شود که موها آسیب نبیند. قبل از رنگ کردن، موهای خود را مرتب و کمی پایین آن‌ها را کوتاه کنید، تا موها تقویت شوند.

رنگ مو

مراقب سوختن پوست سر باشید

اگر در هنگام رنگ کردن، موی شما دچار خارش یا سوزش بیش از حد شد، نشان‌دهنده این است که شما به آن رنگ مو حساسیت دارید، پس از آن استفاده نکنید یا حواستان باشد که آن رنگ مو حداقل با ریشه‌های موی شما یا کف سر شما نداشته باشد. می‌توانید قبل از رنگ شدن، قسمت کمی از موها را رنگ بگذارید و رنگ مو را تست کنید که اگر به آن حساسیت دارید متوجه شوید و از بقیه آن استفاده نکنید. برای رنگ کردن موها از ظرف‌های غیر فلزی استفاده کنید تا تولید الکتریسیته ساکن نکند.

پس از حمام هم می‌توانید از ماسک‌هایی که نیاز به آبکشی ندارند استفاده کنید، این ماسک‌ها دارای ویتامین‌ و مرطوب‌کننده‌ هستند. همچنین انواع آبرسان‌ها برای تزریق رطوبت به موها بسیار مناسب است. بعد از استفاده از این ماسک‌ها یا  آبرسان‌ها، اجازه دهید که موها به طور طبیعی خشک شود و سعی کنید تا جایی که می‌توانید از سشوار یا وسایل حرارتی مانند اتوی مو استفاده نکنید. خوابیدن با موهای خیس، به خصوص زمانی که موهای شما رنگ شده است برای مو مضر است و باعث شکنندگی و آسیب مو می‌شود، پس طوری برای حمام برنامه‌ریزی کنید که قبل از خشک شدن کامل موها، به رختخواب نروید. در موقع خواب نیز موهای خود را باز بگذارید و آن‌ها را با کش و وسایلی مثل این نبندید.

رنگ مو

سخن آخر و درمان های خانگی

از درمان‌های خانگی نیز می‌توانید بعد از رنگ کردن مو به جای استفاده از ماسک‌های تجاری یا کاندیشنرها استفاده کنید. همانطور که قبلا گفته شد موهای خود را با تخم مرغ، سرکه سیب، روغن زیتون، شیر نارگیل و مواد مغذی مانند این‌ها تقویت کنید.

با رعایت نکات فوق، شما با خیال راحت می‌توانید موهای خود را رنگ کنید، در حالی که سلامت، زیبایی و شادابی آن‌ها را نیز با هم خواهید داشت.


پیشنهاد نویسنده: رنگ مو فانتزی


این مطلب را خانم زهرا جعفریان برای مجله مو تن رو نوشته اند.

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود