کرم مو چیست؟

27

کرم مو از آن واژه هایی است که خیلی ها با شنیدن نام آن، می گویند این دیگر چیست؟ این هم از آن سری محصولاتی است که برای خالی کردن جیب ما درست شده است، ولی نباید به این موضوع این گونه نگاه کرد، چرا که مراقبت از مو، علاوه بر دارا بودن روش و شرایط خاص، نیاز به محصولاتی که بتواند تاثیر مثبت و شگرفتی بر روی موها بگذارد، دارد.
در این راه شرکت‌های بزرگی مثل لورال، سیلکی، شوارتز کف و برند فرانسوی فیتو)که در حوزه سلامت و مراقبت از مو فعالیت می کند و برای انواع مو ها بخصوص موهای خشک و آسیب دیده، محصولاتی با کیفیت نیز ارائه داده است.) در سطح بین المللی به تولید این محصول با ارزش و با کیفیت پرداخته اند. از آنجا که، ماسک مو محصولی بسیار شناخته شده‌تر از کرم مو است. خیلی‌ها وقتی موهایشان خشک می‌شود و یا دچار شکنندگی موها می شوند، سریع به سراغ ماسک مو می‌روند؛ اما کرم مو چه فرقی با ماسک مو دارد؟

کرم موی تغذیه کننده و تقویت کننده گارنیر

خرید کرم موی تغذیه کننده گارنیر

کرم تغذیه و لطیف کننده ی موهای وز و خشک

خرید کرم مو تغذیه السیو لورال

تفاوت ماسک مو و کرم مو

اصلی ترین تفاوت در ماسک مو و کرم مو به نحوه استفاده از آن دو محصول بر میگردد. در ماسک مو حتما نیاز به آبکشی در حمام دارید ولی در صورتی که بخواهید مانند یک کرم، که بدون نیاز به آبکشی است،استفاده نمایید، کرم مو بهترین گزینه است.


پیشنهاد نویسنده

 برطرف کردن مو خوره

 درمان موخوره


از تفاوت بالا که بگذریم، یک تفاوت دیگری هم وجود دارد و آن خاصیت ترمیم کنندگی و آب رسانی است که در کرم مو بیشتر از ماسک مو دیده می شود. البته اگر بدنبال تاثیر سریع و فوری، بعد از استفاده هستید، از ماسک مو استفاده نمایید، چرا که بعد از آبکشی، موهایی نرم و لطیف خواهید داشت؛ ولی اگر بخواهید در مدت زمان طولانی تری این لطافت را تجربه کنید و بدون آبکشی هم باشد، می توانید از کرم مو استفاده نمایید.

کرم مو های خوب را بشناسیم

قبل از اینکه از کرم مو استفاده نمایید، بهتر است که با تعدادی از کرم مو های خوب، که فروشگاه اینترنتی مو تن رو، در اختیار خریداران خود قرار داده است، آشنا شوید. اولین کرم مویی که به شما معرفی می کنیم، کرم موی مخصوص موهای رنگ شده لورال است. این کرم مو، توانایی بستن فلس‌های مو را دارد و شما با استفاده مرتب از این کرم مو، می‌توانید رنگ موهای خود را به مدت ۳ هفته حفظ کنید. در ادامه این مطلب، تکنیکی برای استفاده از كرم تثبیت کننده رنگ موی السیو لورال ارائه خواهیم کرد، که به راحتی بتوانید از این کرم‌ موی خوب استفاده نمایید.

کرم موهای عصاره ای و آبرسان

در این بخش به معرفی دو کرم موی بسیار قوی، برای آب رسانی و نرم کنندگی موهای کم آب و خشک می پردازیم. اگر موهای شما در حالت عادی نازک و شکننده هستند و جدیدا هم خشک می شود، یکی از راه‌های لطیف و قوی کردن این موها، استفاده از کرم موهایی است که  عصاره‌های آب رسان در آن ها استفاده شده است. بالم موی ترمیم کننده و ضد موخوره ایوروشه، از جمله کرم مو هایی است که مو را بسیار لطیف کرده و بعنوان یک تقویت کننده بسیار خوب برای موهایی که به شدت شکننده و زبر هستند، مفید می باشد. این کرم مو تنها ۵۰ میل حجم دارد و بهتر است برای تأثیر بهتر همراه با شامپوی شامپو تغذیه کننده موهای خشک ایوروشه NUTRITION استفاده شود.


بالم موی ترمیم کننده و ضد موخوره ایوروشه 50 میل

خرید بالم موی ایوروشه


بالم موی گیاهی روزانه Deli care hydro herbo سیلکی 250 میل

خرید بالم موی گیاهی سیلکی

اما اگر از حجم کم این کرم مو ناراضی هستید، بهتر است از برند سیلکی استفاده کنید. برندی که برای حرفه‌ای ها ساخته شده و محصول ایتالیا است. آب رسانی روزانه به ساقه موهای شما، اصلی ترین وظیفه بالم موی گیاهی روزانه سیلکلی است. بالم موها همانند کرم مو ها عمل می کنند با این تفاوت که جذب آن ها به خاطر بافت سبک ترشان، بهتر و راحتتر است.

اساسا بالم‌های مو، وظیفه‌ هایی مانند آب رسانی به ساقه مو و توانایی بسیار خوبی برای برطرف کردن خشکی مو  را دارا هستند. این کرم های آب رسان مو برای کسانی که خشکی مو را در ساقه موهای خود احساس می کنند، بهترین گزینه هستند.

پیشنهاد نویسنده

انواع حالت دهنده مو

انواع حالت دهنده مو

کرم مو روغنی

کرم موهایی که حاوی روغن باشند، عموما، برای ترمیم عمیق مو و همین طور ترمیم مو بعد از دکلره به کار می‌آیند. زمانی می توانید از این مدل کرم مو ها استفاده نمایید، که مو های شما نیاز به تقویت داشته باشند یا ذاتا خشک و به هم ریخته هستند. بهتر است برای استفاده از این کرم های مو، ابتدا موهای خود را شامپو کنید و بعد از حمام، موها خود را با کرم موهای روغنی ماساژ دهید، این کار سبب می‌شود، تمام روغن‌های استفاده شده در کرم مو به خورد ساقه موی شما برود.
یکی از بهترین کرم موهای تولید شده که حاوی ۷ روغن بسیار مناسب است، کرم تغذیه کننده ی موهای خشک لورال است. این کرم در خود از انواع روغن‌های تغذیه مو مانند روغن بابونه و روغن آملا، روغن سویا و روغن آرگان استفاده کرده تا موهای شما کاملا با این روغن‌ها تقویت شود.

ماسک موی بدون آب کشی که عملا کار کرم مو را انجام می‌دهد نیز انخاب مناسبی است. ماسک موی بدون آبکشی هسته انگور و آووکادوی دو برند ایرانی مارال و دوماسی، از جمله محصولاتی هستند، که کارشناسان گریمور مو تن رو آن ها را برای لطیف کردن و تقویت مو بعد از عملیات رنگساژی به کاربران خود توصیه می کنند. قیمت این محصولات با توجه به کارایی وکیفیت بسیار بالا، مناسب ارائه شده است.

ماسک مو بدون آبکشی آووکادو مارال

خرید ماسک موی بدون آبکشی مارال

چند تکنیک برای استفاده از کرم مو

بعد از معرفی چند کرم موی پرکاربرد، حالا نوبت به استفاده از آن ها می رسد. در صورتی که میخواهید از کرم موی محافظ رنگ لورآل استفاده کنید،از تکنیک گفته شده استفاده نمایید. بعد از رنگ کردن مو یادتان نرود که از ماسک مو حتما استفاده نمایید. البته قبل از هرکاری مقاله ماسک مو و هشت نکته بسیار مهم استفاده از آن را مطالعه فرمایید.حال، اگر دوست دارید می توانید، شامپوی خود را به شامپو مخصوص موهای رنگ شده ۴۰۰ میل السیو لورآل تغییر دهید و تا ۴ هفته از رنگ موی خود لذت ببرید. اما شاید دوست نداشته باشید شامپوی حال حاضر خود را کنار بگذارید. پس وقت آن رسیده از از کرم موی محافظ رنگ لورآل استفاده کنید، که در بالا معرفی کرده ایم. برای این که این کرم مو به خوبی از پاک شدن رنگ موی شما محافظت کند به این روش عمل کنید.
کرم مو لورآل را یک ساعت قبلا از حمام به مو های خود بزنید و ساقه موها را با آن ماساژ دهید بعد از یک ساعت به حمام بروید موها را بشویید و باز هم بعد از برگشت از حمام، موها را با کرم مو لوررآل ماساژ دهید این گونه فلس‌های موی شما بسته می ماند و رنگ دانه‌های زیبایی که با هزار زحمت وارد موی شما شده است خارج نمی شود.
برای استفاده از ماسک های آب رسان بهترین زمان، استفاده بعد از حمام است. موها را تا وقتی تمیز است می‌توانید تا روزی سه بار با کرم مو آب رسان ماساژ دهید و بعد از ۲ هفته تأثیر این کرم های مو را روی موی خود ببینید. البته کرم موی فیتو را فقط بعد از حمام استفاده کنید.
از کرم موهای روغنی مانند کرم مو محافظ رنگ استفاده کنید یعنی یک ساعت قبل از حمام موهای خود را به کرم مو آغشته کنید و بعد از حمام هم دوباره موهای خود را به کرم مو آغشته کنید.
با این روش ها به راحتی می توانید موهای خود را بدون عوض کردن شامپوهای محبوبتان به راحتی تقویت کنید و از زیبایی موهایتان لذت ببرید.

اگر این تکنیک‌ها را برروی موهای خود انجام داده اید ما را در جریان بگذارید و در قسمت نظرها با ما در میان بگذارید و از تجربه خود بگویید. مجله مو تن رو همیشه بهترین مطالب را با شما در میان می‌گذارد و شما می‌توانید با پیگیری مجله مو تن رو بهترین ها را بدانید.امیدواریم از مطالعه این مقاله در مو تن رو لذت برده باشید. اگر سوال و یا تجریه خاصی در مورد کرم مو دارید در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

۲۷ Comments
 1. sepide says

  سلام من وقتی حمام میروم موهام ریزش پیدا میکنه یعنی قبل از حمام وبقیه روز ها ریزش نداره ولی وقتی حمام میرم بعد از شستن مقدار ریخته می شه میشه بگین چیکار کنم که ریزش نکنن؟؟

  1. نرگس رحیمی says

   با سلام کاربر گرامی
   ریزش موها در حمام می تواند به دو دلیل باشد دلیل اول ریزش حاصل از چنگ زدن زیاد موها است که موجب کشیدگی مو و در نهایت ریزش می گردد مورد بعدی آن است که موهای شما از قبل از ریشه جدا شده و هنگامی که در حمام موها خیس می شوند سنگین شده و می افتد اگر هیچ کدام از این موردها نمی باشد باید به یک متخصص پوست و مو مراجعه نمائید.

 2. افسون says

  سلام. من موهام فرهای بزرگ داره ولی بعد حمام علاوه بر این فرها، موهام وز میشه. میخوام از محصولی استفاده کنم که علاوه بر حفظ فرهای موهام از وز شدنش جلوگیری کنه. سرم موی انتی فریز سینره رو فقط یه بار بعد حمام استفاده کردم بعد استفاده فرهای موم دیگه مثل قبل نبود. موم حالت بدی پیدا کرده بود. به نظرتون از چه محصولی استفاده کنم؟
  میتونم همزمان از سرم مو و کرم مو استفاده کنم؟ اگه میشه چطور؟ کدوم رو اول بزنم

  1. مهرناز نیک مرام says

   سلام
   برای اینکه فر موهاتون حفظ بشه، باید از موس استفاده کنید و بزارید یک مقدار موس بر روی موهاتون خشک بشه، سپس می تونید از کرم مو استفاده کنید. البته موس هایی هم هستند که حالت انعطاف پذیری دارند و موها را هم خشک نمیکنند
   مانند موس والیام کیر نیوآ این ویژگی را دارد.

  2. افسون says

   سپاس از پاسختون
   ولی ایا استفاده روزانه از موس برای سلامت مو ضرر نداره. به خصوص که من موهام جزو موهای خشک هست و سریع موخوره میشه و در حال حاضر هم تا حدی داره . نمیدونم واقعا فکر میکردم کرم مو رو.میتونم بعد هر حمام استفاده کنم ولی موس شاید برای استفاده روزانه مناسب نباشه. در سرچهام به کرم موی تقویت کنند موهای فر نلی و همچنین فیتو رسیدم که قیمت فیتو برای من خیلی زیاد بود اما نلی قیمت معقولترری داشت ولی باز حدود ۸۳ تومن هست که میخواستم ببینم ایا اون اثری که من میخوام داره یا خیر. بسیتر سپاسگزارم از کمکتون

   1. مهرناز نیک مرام says

    سلام
    برای جلوگیری از مو خوره شدن و خشک نشدن مو بهتر هست که از موس مو کمتر استفاده شود. برای این کار بهتر هست از روغن آرگان یا کرم های ضد موخوره مانند شوارتزکف یا ایوروشه استفاده کنید و این مواد را اول به نوک مو ها و ریشه بزنید و بعد از موس مو استفاده کنید.

 3. فاطمه says

  سلام من مو هام دچار موخوره شده بهتره از کرم مو استفاده کنم یا سرم مو؟

  1. مهرناز نیک مرام says

   سلام
   متاسفانه موهایی که دچار موخوره میشه،درمان خاصی ندارند و استفاده از کرم مو یا سرم مو فقط برای پیشگیری است. با این حال میتونید از کرم موی شوارتزکف و ایوروشه استفاده کنید و به نوک مو وساقه موی خودتان بزنید
   https://mootanroo.com/yves-rocher-nutrition-treatment-shompoo-300-ml کرم موی ایوروشه

 4. شیما says

  سلام من مو هام دچار موخوره شده بهتره از کرم مو استفاده کنم یا سرم مو؟

  1. مهرناز نیک مرام says

   سلام
   متاسفانه موهایی که دچار موخوره میشه،درمان خاصی ندارند و استفاده از کرم مو یا سرم مو فقط برای پیشگیری است. با این حال میتونید از کرم موی شوارتزکف و ایوروشه استفاده کنید و به نوک مو وساقه موی خودتان بزنید
   https://mootanroo.com/yves-rocher-nutrition-treatment-shompoo-300-ml کرم موی ایوروشه

 5. نازی says

  سلام من موهامو های لایت داره چطور می تونم از وزی موهام کم کنم ؟ من از شامپو و ماسک مو اورال استفاده می کنم ولی بازم وز داره

 6. علی says

  سلام برای موهای چرب و نازک کرم موی man بهتر است یا GATSBY

  1. مهرناز نیک مرام says

   سلام
   برای موهای چرب و نازک، کرم موی Gatsby بهتر است و چسبندگی بهتری دارد

 7. شیما says

  سلام ایا میتونیم همزمان از کرم مو و سرم مو بعد از حمام استفاده کنیم . ممنون از شما

  1. نوشین پهلوان says

   با سلام، بله می تونید اشکالی نداره.

 8. فاطمه says

  سلام
  من به تازگی یه ماسک موی بدون آبکشی و یه ماسک دوفاز خریدم. موهام دمیج شدن و کوتاه هستن. میخوام بدونم کی از ماسک دوفاز و کی از ماسک بدون آبکشی و جندبار در هفته میتونم استفاده کنم؟
  درضمن مقدار استفاده از ماسک بدون آبکشی رو هم نمیدونم. مقدار معقولش برای هربار چقدر هست؟ باید کل موهامو بپوشونه؟

  ممنون از سایت خوبتون

  1. نوشین پهلوان says

   با سلام و احترام،
   ماسک مو رو باید داخل حمام و بعد از شستن موهایتان با شامپو استفاده کنید و ۲،۳ دقیقه بعد آبکشی کنید، ولی کرم مو و سرم مو را بیرون از حمام استفاده کنید. برای موی دمیج شده بهتر است از سرم مو استفاده کنید. سرم مو، روی موی نم دار زده بشه و روی سر ماساژ دهید. می تونید در هفته ۳ الی ۴ بار از آن استفاده کنید.

 9. مهدی says

  سلام من موهام خیلی خشک و وز و موج داره از کرم موی Man استفاده میکنم آیاکرم مو باعث ریزش موی سر میشه ؟ و این که کم یا زیاد بزنم فرقی داره مثلا زیاد بزنم باعث ریزش بشه

  1. نوشین پهلوان says

   با سلام و احترام،
   عموما کرم مو، ماسک مو و سرم مو باعث ریزش مو نمی شوند مگر اینکه با پوست سرتان تماس پیدا کند. دقت کنید که این محصولات فقط برای ساقه مو هستند. نکته دوم این است که اصولا نباید موهایتان را به یک محصول عادت دهید و بهتر است برای گرفتن نتیجه بهتر از هر محصول ماکزیمم تا ۳ ماه استفاده کنید و بعد از یک کرم موی دیگر استفاده کنید.
   اگر سوال مجدد داشتید حتما مطرح بفرمایید.

 10. naji says

  سلام ممنون از مطلب خوبتون
  میخواستم بدونم برای براق کردن مو زمانی که بافت فانتزی انجام میدیم باید از کرم مو استفاده کنیم؟!

  1. مشاور زیبایی مو تن رو says

   سلام. بله می تونید استفاده کنید، هم چنین پیشنهاد مشاورین مو تن رو به شما برای این موضوع استفاده از ماسک موی Million Gloss ترمیم کننده و درخشان کننده Gliss شوارتزکف است که هم حالت دهنده و هم تقویت کنندهبسیار مناسبی است.

 11. آیدا says

  با سلام، ممنون از مطالب مفیدتون، فقط من سوالی داشتم می‌خواستم، ببینم تفاوت سرم مو و کرم مو در چیست؟

  1. ادمین says

   سلام
   خواننده عزیز مجله مو تن رو در پاسخ به این سوال شما ابید بگم که سرم مو حالت مایع دارد و برای ترمیم مو استفاده می شود و وزی و خشکی مو از بین می رود. در حالیکه کرم مو برای حالت دادن مو به کار می رودو زمان استفاده برای سرم مو معمولا بعد از حمام است در حالیکه کرم مو را در هر زمانی می توان به کار برد.

 12. ایدا says

  سلام من موهامو از بس رنگ کردم داغون شده جنسش افتضاح شده موهام لخت بود الان خیلی زبر و شکننده شده هیچ جذابیتی نداره. لطفا بهم بگین چه محصولی استفاده کنم. فقط میخام ترمیم کنه موهامو حتتتتما. مرسی.

  1. admin says

   سلام و عرض ادب
   برای موهایی که آسیب جدی دیده نیازه که ۴ محصول استفاده بشه
   یه شامپو برای مو های آسیب دیده
   یه ماسک مو برای داخل حمام
   سرم برای بیرون حمام
   و قبل از براشینگ و استفاده از دستگاه های حرارتی از اسپری قبل از براشینگ استفاده کنید
   با این ۴ محصول میتوانید شادابی را مجدد به مو های خو برگردونید.
   برای معرفی محصول هم شما اگر میزان بودجه ای که میتونید هزینه کنید رو بفرمایید من بهترین محصولات را در اون رنج قیمت به شما معرفی میکنم.
   همچنین خودتون میتونید از فروشگاه اینترنتی مو تن رو دیدن فرمایید

 13. نجمه says

  سلام مطالبتون بسیار جالب و آموزنده است . لطف کنید یک کرم یا ماسک مو برای سشوار کردن بهم معرفی کنید که مو رو سنگین نکنه و بعد از سشوار یا اتو مو حالت دار و براق بشه ممنون

  1. ادمین says

   سلام ممنون از تعریف شما
   امیدواریم همیشه توانایی جلب نظر و رضایت شما را داشته باشیم
   برای قبل سشوار و استفاده از اتو مو باید از محصولات مراقبتی مو قبل از براشینگ استفاده کنید تا هم کمتر موهاتون آسیب ببینه و هم براق و زیبا به نظر بیاد.

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود