راهنمای خرید کادو شب یلدا

۳۲۰

شب یلدا یکی از مناسبت‌های بسیار مهم در تقویم ایرانی است که از چندین سال پیش تا کنون بدون تغییرات گسترده باقی مانده است. اگرچه در بخش‌های مختلف کشور عزیزمان ایران، آداب و رسوم و نحوه برگزاری این جشن تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند، اما به طور کلی ساز و کار اصلی یکی است. در این روز معمولا افراد خانواده دور هم جمع می‌شوند و این شب را با یکدیگر سپری می‌کنند. یکی از آداب مرسوم خرید کادو شب یلدا است که نشان دهنده محبت و گرامیداشت حضور افراد خانواده دور هم می‌باشد.


پیشنهاد نویسنده : شب یلدا و همه چیز در باره آن


یلدا به معنی زایش است و از گذشته بلندترین شب سال را شب چله می‌نامیدند. در واقع واژه یلدا کمی جدیدتر بوده و بسیاری از افراد قدیمی این شب یا بهتر بگوییم این جشن را با نام شب چله می‌شناسند. این رویداد از زمان غروب آفتاب در سی‌امین روز از ماه آذر شروع شده و هنگام طلوع آفتاب اولین روز از ماه دی، یعنی شروع زمستان به پایان می‌رسد. در این جشن معمولا با میوه به خصوص هندوانه، شیرینی‌ها و غذاهای سنتی مانند آش از میهمانان پذیرایی می‌شود.
اما مانند هر مناسبت و جشن دیگری، شب یلدا نیز بدون هدیه دادن لطفی ندارد! بسیاری از افراد به خصوص تازه عروس دامادها، نوه‌ها و یا فرزندانی که مستقل شده‌اند در این مراسم با خرید هدیه شب یلدا به منزل میزبان رفته و ابراز محبت می‌کنند.
به همین دلیل بسیاری هنگام انتخاب کادو شب یلدا برای خانم ها و یا کادو شب یلدا برای آقایان دچار مشکل می‌شوند. برای خرید کادو مناسب شب یلدا بهتر است به نمادهای متناسب برای این رویداد نیز توجه داشته باشید. برای مثال اگر کادو شب یلدا شما نیز تقریبا به این جشن بی‌ارتباط است سعی کنید هنگام تزیین جعبه یا بسته بندی آن از المان‌های یلدایی بهره ببرید. از این جمله می‌توان به کاردستی‌های نمدی طرح انار یا نوشته یلدا، کاغذهای رنگی قرمز و یا هر چیزی که به نوعی نشان دهنده نمادهای شب یلدا باشد، اشاره نمود.
برای خرید کادو شب یلدا بهتر است به جنسیت و سن فرد مقابل دقت کنید. شما علاوه بر اینکه به نمادهای شب یلدا توجه دارید باید هدیه‌ای متناسب را نیز خریداری کنید. برای مثال یک ساعت مچی اسپرت برای پدربزرگ شما مناسب نخواهد بود! از سوی دیگر خرید کادو شب یلدا برای مادر با هدیه‌ای که برای پدرتان می‌خرید متفاوت خواهد بود و نمی‌توان فرمول یکسانی را در زمینه خرید هدیه مناسب تمام اعضای خانواده ارائه کرد.

در آخر باید بگویم حواسمان به کودکان باشد آن ها سرمایه های ما در زندگی هستند چه خوب است که در شب یلدا به فکر خرید کادو شب یلدا برای کودکان هم باشیم. در ادامه لیست چند دسته بندی برای خرید کادو شب یلدا کودک را به شما معرفی کرده ایم.

خرید اینترنتی هدیه شب یلدا

در ادامه می‌توانید لیست پیشنهادی کادو شب یلدا برای افراد مختلف خانواده را مشاهده کنید تا ایده‌های جذاب و در دسترسی برای خرید یک اینترنتی یک هدیه مناسب برای عزیزانتان را در اختیار داشته باشید.

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود