1591543800
Repost پیوند ثابت
تصویر Haniye S Haniye S

پوست خشک
گذراندن وقت در محیط‌های خشک
درست است شما مسئول هوای اطرافتان و میزان خشک بودن آن نیستید. اما، می‌توانید با انجام تغییرات کوچکی کمک کنید تا رطوبت به هوای اطرافتان باز گردد. اگر زمانی طولانی در محیط گرم و خشک باشید، کمبود رطوبت هوا بر پوست‌تان تأثیر می‌گذارد. پس چه کنید؟

آکادمی درماتولوژی آمریکا استفاده از دستگاه های بخور را راهی عالی برای برگرداندن رطوبت مورد نیاز به هوا می داند.

پس، برای درمان پوست خشک‌تان سعی کنید هنگام کار یک دستگاه بخور قابل حمل روشن کنید. کنار تخت خواب‌تان هم دستگاه بخور داشته باشید تا وقتی که خوابید، پوست‌تان را آبرسانی کند.

Repost پیوند ثابت
تصویر Haniye S Haniye S

پوست خشک
استفاده از وسایل آرایش مات
یادتان باشد در کنار روال درستی که برای مراقبت و درمان پوست خشک خود در پیش گرفته‌اید، در انتخاب لوازم آرایش خود نیز دقت کنید. چون، نوع لوازم آرایشی که استفاده می‌کنید هم در ظاهر پوست‌تان نقش دارد.

شاید آرایش مات مد روز باشد. اما، اگر پوست‌تان خشک است، بهتر است به این سبک آرایش پایان دهید و سبک دیگری را انتخاب کنید.

به این دلیل که ظاهر غیر براق و یک دستی که با آرایش مات ایجاد می‌شود، باعث می‌شود پوست‌تان خشک‌تر به نظر برسد. در نتیجه، توجه دیگران به تکه‌های خشک پوست‌تان بیشتر جلب می‌شود و نواحی خشک‌تر پوست‌تان بیشتر نمایان می‌شود.

خوشبختانه، آرایش براق هم وجود دارد، پس به دنبال محصولات مایعی بروید که پوشش درخشان دارند.

Repost پیوند ثابت
تصویر Haniye S Haniye S

پوست خشک
کنار گذاشتن لایه برداری
اگر پوست‌تان خشک است، نیازی نیست که برای درمان پوست خشک خود لایه برداری را کنار بگذارید، فقط لازم است، طبق نوع پوست‌تان چند وقت یک‌بار آن را لایه برداری کنید.

اصولاً، نیاز به لایه برداری در افراد مختلف متفاوت است؛ بعضی‌ها می‌توانند روزانه لایه برداری داشته باشند. در حالی که، بعضی دیگر فقط هفته‌ای ۱ تا ۲ بار لایه برداری برایشان کافی است.

پس، توجه کنید که پوست‌تان به لایه برداری چگونه واکنش نشان می‌دهد. در این صورت، زمان مناسب برای لایه برداری پوست خود را خواهید دانست. هنگام لایه برداری، اسکراب را به آرامی و با حرکات دایره‌وار روی پوست استفاده کنید.

دقت کنید که دلیلی ندارد پوست خود را با خشونت بمالید و حرکت تهاجمی با آن داشته باشید. البته، یادتان باشد بعد از لایه برداری از مرطوب کننده استفاده کنید.

Repost پیوند ثابت
تصویر Haniye S Haniye S

پوست خشک
شستن بیش از اندازه یا خشن پوست
حتماً می‌دانید که شستشوی پوست ضروری است، حتی برای پوست‌های خشک. اگر درمان پوست خشک، شما را از این مرحله‌ی اساسی مراقبت از پوست دور نگه داشته است، زمان خوبی است که به پاک کننده‌ی پوست خود نگاهی بیندازید و بعد از این از آن استفاده کنید.

طبق توصیه‌ی آکادمی درماتولوژی آمریکا، هر روز باید دوبار پوست خود را بشویید، همچنین بعد از تعریق باید سریع پوست‌تان را تمیز کنید. پس از پاک کننده‌ی مناسب پوست خشک استفاده کنید و به آرامی پوست خود را تمیز کنید.

برای تمیزی پوست خود بعد از باشگاه و ورزش کردن، از پاک کننده‌ مناسب صورت که نیاز به شستن ندارد، استفاده کنید مثل میسلار واتر (micellar water). میسلار واتر از مولکول‌های روغنی تشکیل شده است که مانند آهن‌ربا آلودگی، چربی و آرایش را به خود جذب می‌کند و آنها را از پوست حذف می‌کند.

پس، یک پد پنبه‌ای را به میسلار واتر آغشته کنید. بعد، آن را روی صورت خود بکشید تا هم پوست‌تان تمیز شود، هم برای درمان پوست خشک رطوبت و چربی مفید آن حفظ شود.

Repost پیوند ثابت
تصویر Haniye S Haniye S

پوست خشک
حمام کردن با آب داغ
قبول داریم که حمام داغ بسیار آرامش بخش است. بحثی در این مورد نیست؛ اما، یادتان باشد حمام داغ برای درمان پوست خشک اصلا مناسب نیست. وقتی با آب بسیار گرم حمام می‌کنید، چربی‌های ضروری پوست‌تان از بین می‌رود، حتی پوست شما خشک‌تر می‌شود.

روشن است که اگر پوست خشکی دارید حمام داغ باید آخرین چیزی باشد که می‌خواهید. پس، دفعه‌ی بعد که حمام می‌کنید درجه آب را کم کنید و به جای آن پوست خود را با آب ولرم بشویید. ممکن است آرامش مورد نظر را دریافت نکنید اما پوست‌تان کمتر خشک می‌شود و کمتر آسیب می‌بیند.

صفحه‌ها

معرفی شبکه اجتماعی تخصصی فروشگاه اینترنتی مو تن رو

در شبکه اجتماعی تخصصی فروشگاه اینترنتی مو تن رو می‌توانید تجربه خود با محصولات سلامت و زیبایی را به اشتراک بگذارید. با دوستان خود در ارتباط باشید و شبکه دوستی خود را گسترش دهید.

برای شروع دیگران را دنبال کنید و چند عکس به اشتراک بگذارید.

همچنین کاربران فعال هر ماه هدیه‌ای دریافت خواهند کرد.

برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها و جدیدترین کالا‌ها در خبرنامه ثبت‌نام کنید.