Back to top
Repost پیوند ثابت
تصویر زهرا قربانیان زهرا قربانیان ۱۳۹۷/۱۰/۰۹ ۲۲:۲۵

پیرسینگ چیست و چه عوارضی دارد؟

برخی از خانم ها اقدام به سوراخ کردن نقاط مختلفی از بدنشان برای آویزان کردن زیور آلات و اشیاء مختلف زینتی می کنند که به این عمل پیرسینگ می گویند. پیرسینگ (Piercing) یا همان سوراخ کردن پوست به منظور وارد کردن اشیای تزئینی و جواهرات است که شایع‌ترین و قدیمی‌ترین نوع آن سوراخ کردن نرمه و غضروف گوش است اما امروزه برای قسمت‌های دیگر بدن از جمله بینی، زبان، لب، ابرو، ناف، دندان و حتی چشم هم انجام می‌شود.

پیرسینگ نرمه و غضروف گوش معمولا با استفاده از گان‌های مخصوص (دستگاه تفنگ مانند) انجام شده و برای قسمت‌های دیگر بدن از سوزن استفاده می‌شود. همچنین در مورد پیرسینگ دندان ابتدا سطح دندان تراش می‌خورد و بعد جواهر روی آن نصب می‌شود. در پیرسینگ چشم هم شیء تزئینی از طریق جراحی زیر ملتحمه قرار می‌گیرد که برای درآوردن آن هم بار دیگر به عمل جراحی نیاز خواهد بود.

پیرسینگ چیست و چه عوارضی دارد؟

شاید زبان‌تان عفونت کند
یکی از مهم‌ترین عوارض پیرسینگ، عفونت باکتریایی و ویروسی است. در این رابطه مناطقی مثل لب و زبان بیشتر مستعد عفونی شدن هستند زیرا با باکتری‌های بیشتری تماس دارند. اما به هر حال عفونت ممکن است در هر قسمتی از بدن پس از پیرسینگ ایجاد شود به‌خصوص اگر اصول بهداشتی رعایت نشود. برای مثال باقی ماندن خون روی وسایل می‌تواند فرد را در خطر ابتلا به بیماری‌هایی مثل هپاتیت B، هپاتیت C و HIV قرار دهد. »

چه کسانی گوشت اضافه می‌آورند؟
گرچه پیش از این ادعا کردیم که پیرسینگ بدن اگر با اصول بهداشتی انجام شود، آسیب زیادی را به همراه نمی آورد؛ اما برخی مشکلات حتی می‌تواند پس از کمک گرفتن از متخصصان مجرب و با رعایت اصول بهداشتی هم اتفاق بیفتد. یکی از عوارض احتمالی پیرسینگ، ایجاد گوشت اضافه یا کلوئید است.

این عارضه در هر قسمتی از بدن می‌تواند ایجاد شود و در کسانی که زمینه ارثی کلوئید دارند، بیشتر دیده می‌شود. به عبارتی ممکن است براثر پیرسینگ در ناحیه مورد نظر بافت اسکار رشد کند که نمای ظاهری بدی دارد و برای برطرف کردن آن جلسات درمانی زیادی لازم است. همچنین اگر فرد بار دیگر پیرسینگ انجام دهد دوباره دچار گوشت اضافه یا کلوئید خواهد شد.

علاوه بر اینها، بعضی مناطق بدن بیشتر مستعد آوردن گوشت اضافه هستند ازجمله ناحیه گردن به بالا، ناحیه پشت، سینه، شانه و … اما احتمال ایجاد کلوئید در نواحی پایین‌تنه کمتر است مگر اینکه فرد استعداد کلوئید داشته باشد.»

پیرسینگ چیست و چه عوارضی دارد؟

سوراخ کردن غضروف خطرناک است
پیرسینگ گوش اگر در غضروف و کمی بالاتر از نرمه گوش ایجاد شود، می‌تواند باعث عفونت غضروف شود که اگر سریع درآورده و درمان نشود ممکن است حتی باعث عفونت‌های جدی، بدشکلی و درد گوش شود.

سوراخ کردن بینی هم کار صحیحی نیست و می‌تواند مشکل‌ساز شود. حتی انجام عمل‌های جراحی با وجود این سوراخ‌ها با اشکال روبه‌رو می‌شود. درواقع هرگونه مداخله و وارد کردن جسم خارجی در بدن کاری غیرمنطقی است. بافت زیرین پوست نباید با محیط بیرون در ارتباط باشد. با انجام پیرسینگ میکروب‌ها می‌توانند از طریق سوراخ ایجاد شده به راحتی وارد بدن شوند. پیرسینگ معمولا توسط پزشکان متعهد انجام نمی‌شود زیرا از نظر آنها چنین کاری صحیح نیست.»

سوراخ‌هایی که روی نرمه گوش ایجاد می‌شوند معمولا خیلی مشکل‌زا نیستند اما سوراخ‌های متعدد روی غضروف گوش می‌توانند به غضروف آسیب برسانند. علاوه براین، کشیده شدن این جواهرات گاهی اوقات باعث پارگی گوش می‌شود که در این صورت محل پارگی باید ترمیم شده و حتی بخیه زده شود.»

مراقب باشید!
سوراخ‌هایی که روی نرمه گوش ایجاد می‌شوند معمولا خیلی مشکل‌زا نیستند اما سوراخ‌های متعدد روی غضروف گوش می‌توانند به غضروف آسیب برسانند. پس اگر تمایل به دو سوراخه کردن گوش تان دارید،‌لااقل ناحیه بالایی گوش را دست‌کاری نکنید.

فراموش نکنید!
افرادی که مستعد حساسیت هستند بهتر است از فلزات حاوی نیکل یا بدلیجات استفاده نکنند. در صورت وقوع حساسیت باید آویز از پوست جدا شده و برای دریافت درمان مناسب به متخصص پوست مراجعه شود.

از آویز نیکل استفاده نکنید!
یکی دیگر از عوارض احتمالی پیرسینگ را حساسیت یا آلرژی نسبت به آویزهای تزئینی می‌داند و معتقد است:« این حساسیت معمولا در مورد فلز نیکل اتفاق می‌افتد و احتمال آلرژی به طلا خیلی کمتر است. از علائم آن هم می‌توان به قرمزی، پوسته‌ریزی و خارش در محل اشاره کرد. البته در موارد شدیدتر ممکن است مناطق دیگر بدن هم دچار علائم حساسیت شوند بنابراین افرادی که مستعد حساسیت هستند بهتر است از فلزات حاوی نیکل یا بدلیجات استفاده نکنند. در صورت وقوع حساسیت باید آویز از پوست جدا شده و برای دریافت درمان مناسب به متخصص پوست مراجعه شود.»

پیرسینگ چیست و چه عوارضی دارد؟

دهانشویه قرقره کنید
در مورد مراقبت‌های بعد از سوراخ کردن پوست:«بعد از انجام پیرسینگ معمولا حدود شش هفته طول می‌کشد تا محل آن ترمیم شود. البته این زمان برای بعضی افراد می‌تواند طولانی‌تر باشد. به هر حال در این دوره باید نکات بهداشتی خاصی را رعایت کرد برای مثال درمورد پیرسینگ لب و زبان باید بعد از هر بار غذا خوردن و قبل از رفتن به تختخواب از دهانشویه‌های آنتی‌باکتریال استفاده کرد طوری که دهانشویه چند دقیقه در دهان باقی بماند. همچنین باید مرتب مسواک زده شود. پیرسینگ‌های روی پوست هم بهتر است روزانه با صابون‌های آنتی باکتریال شست‌وشو داده شوند.

با الکل ضدعفونی نکنید
نباید پس از سوراخ کردن پوست از الکل، بتادین و موادی مانند آنها روی محل مورد نظر استفاده کنید چراکه باعث خشک شدن و آسیب رساندن به پوست می‌شوند. عفونت ناحیه سوراخ شده، از مشکلات دیگری است که افراد را نگران می‌کند. دکتر شیده یزدانیان می‌گوید:« بعد از گذشت چند ماه معمولا دیگر سوراخ باز می‌ماند و احتمال بسته شدن آن کم است. باید توجه داشته باشید که یک مقدار قرمزی، التهاب و حتی ترشحات زرد و سفید و خونریزی مختصر در ناحیه طی روزهای اول طبیعی است و به مرور برطرف می‌شود اما اگر این علائم شدید باشند حتما باید به پزشک مراجعه کرد.»

با حوله خشک نکنید
«بعد از انجام پیرسینگ تا پایان زمان ترمیم، آن را دستکاری نکنید و آویز را تغییر ندهید.» ، در سه تا چهار ماه اول بیشتر از دو بار در روز ناحیه را شست‌وشو ندهید و برای خشک کردن محل پیرسینگ از حوله کاغذی استفاده کنید زیرا حوله‌های پارچه‌ای معمولا آلوده به باکتری هستند. در چند ماه اول سعی کنید روی پیرسینگ خود نخوابید و از لباس‌های تنگ در آن محل استفاده نکنید. همچنین هفته‌ای یک بار ملحفه‌های تختخواب‌تان را عوض کنید. علاوه براینها تا کامل شدن دوره ترمیم از رفتن به استخر، وان آب، جکوزی، دریا و … خودداری کنید.

اگر با تجربه باشد اشکالی ندارد!
در کشورهای پیشرفته برای انجام پیرسینگ مراکزی وجود دارند که حتما باید گواهی یا مجوز این کار را داشته باشند اما در کشورهایی مثل ایران جواز کاری برای پیرسینگ وجود ندارد و خیلی اوقات این عمل در آرایشگاه‌ها توسط افراد غیرمتخصص انجام می‌شود. به هر حال فردی که می‌خواهد پیرسینگ انجام دهد باید حتما تجربه این کار را داشته باشد و اصول بهداشتی را رعایت کند ازجمله اینکه برای هر فرد از وسایل یکبار مصرف استفاده کند و دستگاه‌های غیر یکبار مصرف را حتما ضدعفونی و استریل کند تا بیماری‌ها از فردی به فرد دیگر منتقل نشوند. همچنین باید قبل از انجام این کار دستان خود را به خوبی شست‌وشو دهد و از دستکش یکبار مصرف استفاده کند.»

پیرسینگ چیست و چه عوارضی دارد؟

قابل توجه خانم‌های باردار!
ناف منطقه‌ای است که به‌ندرت تمیز می‌شود و حفره مانند است بنابراین احتمال وقوع عفونت با سوراخ کردن آن افزایش پیدا می‌کند. « این پیرسینگ در زمان جراحی و سزارین می‌تواند منبعی برای عفونت باشد. به همین دلیل به خانم‌ها توصیه می‌شود در زمان بارداری پیرسینگ ناف را خارج کنند.» پیرسینگ ناف بهتر است در زمان بارداری خارج شود زیرا در این دوران پوست کشیده می‌شود و احتمال پارگی و آسیب پوستی وجود دارد.

Repost پیوند ثابت
تصویر زهرا قربانیان زهرا قربانیان ۱۳۹۷/۱۰/۰۹ ۲۲:۲۳

بنوشید، لاغر شوید: نحوه مصرف صحیح چای سبز برای لاغری

چای سبز، كاهش وزن، آیس تی، چای سبز كیسه‌ای، لاغری، چای سبز طعم‌دار

می‌دانیم كه نوشیدن مرتب چای سبز تاثیر بسزایی در كاهش وزن دارد. اما باید چه نوع چای سبزی بنوشیم؟ آیا عصاره چای سبز نیز همان تاثیر را دارد؟ آیا حتما باید چای سبز را داغ نوشید؟ با ما در ادامه این مطلب همراه شوید تا پاسخ این سوالات را از كری گلسمن، متخصص تغذیه مجله women’s health بشنویم.

آیا نوشیدن چای‌های سبز طعم‌دار شده نیز به همان اندازه چای سبز معمولی مفید است؟

خواص چای سبز با افزودن طعم‌دار كننده‌ها كاهش می‌یابد. اگر در تركیبات چای سبز طعم‌دار شده شكر افزوده شده باشد، كالری آن بالا می‌رود. برای گرفتن بهترین نتایج از خریدن چای‌های سبز با هر گونه شكر افزوده شده و یا شیرین‌كننده‌های مصنوعی خودداری كنید.

اگر چای سبز را به صورت سرد (آیس تی) بنوشیم چه؟ آیا همان خواص را دارد؟

البته، چای سبز سرد نیز همان چای است، فقط به صورت سرد سرو می‌شود. اما به یاد داشته باشید آیس تی‌ها رقیق‌تر هستند. بیشترین تاثیر را از نوشیدن چای سبز دم شده خواهید گرفت. برای دم كردن چای سبز نیز نگذارید آب كاملا به جوش بیاید. درست قبل از جوش آمدن و زمانی كه حباب‌های ریزی در آب پدیدار می‌شوند، چای سبز را دم كنید. چای سبز شما در دو الی چهار دقیقه دم می‌كشد.

آیا چای سبز خراب می‌شود؟

چای سبز فاسد نمی‌شود، اما همانند هر ماده غذایی دیگری هر چه تازه‌تر آن را مصرف كنید بهتر است. اگر از چای‌های سبز كیسه‌ای استفاده می‌كنید، بهتر است تا شش ماه پس از تاریخ تولید آن را مصرف كنید در غیر اینصورت خواص آنتی‌اكسیدان‌های این چای كاهش می‌یابد.

اگر نوشیدن چای سبز را دوست نداشته باشیم، آیا عصاره چای سبز نیز همان تاثیر را خواهد داشت؟

بله، افزودن عصاره چای سبز به آب نیز روشی موثر برای بهره بردن از خواص این چای است. بنا به غلظت عصاره چای سبز، معمولا یك میلی‌گرم عصاره چای سبز خواص نوشیدن هشت تا ده فنجان چای سبز سرشار از آنتی‌اكسیدان را به شما می‌بخشد.

Repost پیوند ثابت
تصویر زهرا قربانیان زهرا قربانیان ۱۳۹۷/۱۰/۰۹ ۲۲:۲۲

17خاصیت شگفت انگیز روغن سیر بر پوست و مو سری2

خواص روغن سیر

چیزی که لازم دارید:

روغن سیر

کاری که باید انجام دهید:

در منزل روغن سیر را تهیه کنید و یا قرص آن را از داروخانه بخرید.
آن را هر روز به اندازه ی دوز توصیه شده، استفاده کنید.

احتیاط:

حتما قبل از استفاده با دکتر خود مشورت کنید و دوز مورد نیاز را از او سوال کنید تا دچار اثرات جانبی مانند درد معده، حالت تهوع، گاز معده و یا اسهال نشوید.
کاهش درد دندان
خواص روغن سیر

آیا از درد وحشتناک دندان رنج می برید؟ نگران نباشید کلید مشکل شما در دست روغن سیر است.

چیزی که لازم دارید:

روغن سیر
پنبه

کاری که باید انجام دهید:

چند قطره روغن سیر را بر روی تکه ای پنبه بچکانید.
پنبه را در ناحیه از دندان که درد دارید برای مدت 10 تا 30 دقیقه قرار دهید.
این کار را بین 2 تا 3 بار در روز تکرار کنید.

احتیاط:

بعد از انجام این کار حتما دندان های خود را مسواک بزنید تا بوی بد سیر در دهان شما باقی نماند.
بهبود سلامت قلبی-عروقی

درمان بیماریهای قلبی

بسیاری از مطالعات ثابت کرده است که روغن سیر دارای خواص بی نظیری برای سلامت دستگاه قلبی-عروقی و مبارزه با بیماری های آن است.

چیزی که لازم دارید:

روغن سیر و یا کپسول آن

کاری که باید انجام دهید:

روغن سیر را در منزل تهیه کنید و یا قرص آن را از داروخانه بخرید.
آن را هر روز به اندازه ی دوز توصیه شده استفاده کنید.

احتیاط:

حتما قبل از استفاده از روغن سیر، با دکتر خود مشورت کنید تا دچار اثرات جانبی نشوید.
کاهش کلسترول بد خون

درمان کلسترول خون

کلسترول یکی از فاکتور های مهم و اساسی بر سلامت سیستم قلبی-عروقی می باشد.

روغن سیر کمک میکند تا سطح کلسترول بد خون کنترل شود.

چیزی که لازم دارید:

روغن سیر و یا کپسول آن
کپسول روغن ماهی

کاری که باید انجام دهید:

روغن سیر را در منزل تهیه کنید و یا کپسول آن را از داروخانه بخرید.
کپسول روغن ماهی را از داروخانه خریداری کنید.
روغن سیر و کپسول روغن ماهی را هر روز بر اساس دوز توصیه شده میل کنید.

احتیاط:

مصرف روغن سیر و کپسول روغن ماهی دارای تاثیرات جانبی خفیفی می باشد. مانند نفخ و یا مشکلات گوارشی خفیف لذا حتما قبل از مصرف، میزان دوز مصرفی را با دکتر خود در میان بگذارید.

Repost پیوند ثابت
تصویر زهرا قربانیان زهرا قربانیان ۱۳۹۷/۱۰/۰۹ ۲۲:۲۲

17خاصیت شگفت انگیز روغن سیر بر پوست و مو سری1

روغن سیر
روغن سیر یک داروی طبیعی

قرن ها پیش، قبل از ظهور طب جدید و تجهیزات پیشرفته ی پزشکی، اجداد ما از قدرت طبیعت برای حفظ سلامتی خود بهره میبردند.

یکی از محبوب ترین داروهای سنتی که به علت خواص فوق العاده اش برای مقابله با انواع بیماری ها معروف است، سیر می باشد.

در این مقاله 2 قسمتی قصد داریم تا شما را با 17 خواص روغن سیر برای پوست و مو و سلامتی بدن آشنا کنیم. در قسمت اول این مقاله با ما همراه باشید.

جدای از کاربرد های مختلف سیر در آشپزی، این ماده سرشار از خواص آنتی باکتریال، ضد قارچ و ضد ویروسی است که آن را تبدیل به بهترین شفادهنده ی طبیعی می کند.

برای به دست آوردن روغن سیر، شما می توانید آن را له کنید و یا با استفاده از جوشاندن و عمل تقطیر روغن آن را جدا کنید.

روغن سیر می تواند به صورت خوراکی و یا موضعی مورد استفاده قرار گیرد.
خواص روغن سیر بر روی پوست

شما می توانید از روغن سیر به عنوان ماده ای برای محافظت و مراقبت از پوست خود استفاده کنید. این روغن می تواند باعث سلامتی پوست شما شود بدون آنکه اثر جانبی داشته باشد.
درمان عفونت های پوستی

روغن سیر برای پوست

سیر بخاطر خواص ضد قارچ و ضد التهاب خود مشهور است که با بسیاری از بیماری های پوستی از جمله پسوریازیس (psoriasis)، athlete’s foot (نوعی مرض قارچی بین انگشتان)، عفونت قارچی، زگیل و … می تواند مبارزه کند.

چیزی که نیاز دارید:

پد پنبه
روغن سیر

کاری که باید انجام دهید:

روغن سیر را اندکی حرارت دهید تا ولرم شود، سپس پد پنبه را به روغن حرارت دیده آغشته کنید و بر روی ناحیه ی مورد نظر بر سطح پوست خود بکشید.
این کار را بین 2 تا 3 بار در روز انجام دهید.

احتیاط:

دقت کنید که روغن را بیش از حد حرارت ندهید که موجب سوختگی پوستتان شود.
درمان آکنه و جوش های زیر پوستی

درمان جوش با روغن سیر

آیا شما نیز دچار آکنه و جوش های زیر پوستی هستید؟ روغن سیر درمان معجزه آسای مشکل شما است.

چیزی که نیاز دارید:

روغن سیر
ماسک سدر

کاری که باید انجام دهید:

چند قطره روغن سیر را به ماسک سدر خود اضافه کرده و آن را روی پوست خود قرار دهید.
برای مدت 10 دقیقه اجازه دهید که روی پوست شما بماند و سپس با آب سرد آن را بشویید.
به صورت روزانه این کار را انجام دهید تا آکنه ها و جای آنها از روی صورتتان ناپدید شوند.

احتیاط:

دقت کنید که این ماسک را بیش از 10 دقیقه روی صورت خود نگذارید که باعث خشکی پوست می شود.

مطلب مرتبط: 5 راهکار برای داشتن پوستی صاف در یک هفته
خواص روغن سیر بر مو

آیا تمام را هها را برای جلوگیری از ریزش مو امتحان کرده اید؟خوب شاید این بار یک ماده طبیعی مشکل ما را حل کند.
جلوگیری از ریزش مو

روغن سیر برای ریزش مو

روغن سیر دارای مواد مغذی مختلفی است که باعث افزایش رشد مو شده و ضخامت آن را بهبود می بخشد. همچنین این مواد مغذی می توانند با بسیاری از بیماری های پوست سر مقابله کنند.

چیزی که لازم دارید:

روغن سیر
شامپو ملایم

کاری که باید انجام دهید:

روغن سیر را اندکی حرارت ملایم دهید و سپس آن را بر روی مو و پوست سر خود بمالید. اجازه دهید که یک شب تا صبح بر روی مو و پوست سر شما باشد.
صبح روز بعد موهای خود را با شامپوی ملایم بشورید.

احتیاط:

خاطر جمع شوید که بیش از حد روغن را حرارت ندهید که موجب سوختگی شما نشود.

مطلب مرتبط: بیوتین درمان ریزش مو و سلامت پوست و ناخن
درمان شوره ی سر

روغن سیر برای ریزش مو

آیا دچار شوره ی سر هستید و از پوشیدن لباس مشکی هراس دارید؟ آیا شامپو های موجود در بازار و داروها نتوانسته اند این مشکل شما را برطرف کنند؟

راه حل شما در روغن سیر نهفته است.

چیزی که لازم دارید:

روغن سیر
شامپوی ملایم

کاری که باید انجام دهید:

روغن سیر را اندکی حرارت دهید و سپس آن را بر روی پوست سر خود بمالید. و یک شب تا صبح اجازه دهید که بر روی پوست سر شما باشد.
صبح روز بعد سر خود را با شامپوی ملایم بشورید.

احتیاط:

از حرارت دادن بیش از حد روغن اجتناب کنید.
دیگر خواص روغن سیر
درمان عفونت

Repost پیوند ثابت
تصویر زهرا قربانیان زهرا قربانیان ۱۳۹۷/۱۰/۰۹ ۲۲:۲۰

سه روش ساده برای تهیه روغن نارگیل خالص در منزل

روغن نارگیل خالص

روغن نارگیل خالص خواص بسیاری داشته و علاوه بر موارد استفاده زیبایی، مانند مراقبت از پوست و مو می‌تواند در آشپزی نیز استفاده شود. روغن نارگیل خالص بیشترین كیفیت را داشته، به صورت طبیعی تهیه می‌شود و فاقد هرگونه مواد شیمیایی است. با ما همراه باشید تا ببینیم چگونه می‌توان در خانه و با چند روش ساده روغن نارگیل خالص تهیه كرد.
روش اول: میكس كردن نارگیل با آب سرد

یك نارگیل رسیده انتخاب كنید. آن را برش زده و سپس گوشت آن را از پوست جدا كنید.

خواص روغن نارگیل

سپس این نارگیل‌ها را به قطعات بسیار كوچكی خرد كنید و در غذاساز بریزید.

تهیه روغن نارگیل

با سرعت متوسط نارگیل‌ها را میكس كنید تا مخلوط یكدستی به دست بیاید. اگر مخلوط سفت است و به راحتی میكس نمی‌شود كمی آب سرد به آن اضافه كنید تا به خوبی میكس شود. بعد این مخلوط را در یك صافی پارچه‌ای بریزید و در زیر صافی ظرفی با دهانه باز برای جمع كردن روغن نارگیل به دست آمده قرار دهید.

صافی پارچه‌ای را ببندید و فشار دهید تا تمامی روغن نارگیل از آن خارج شود. اجازه دهید ظرف به مدت 24 ساعت دست نخورده باقی بماند. خواهید دید كه روغن نارگیل از آب آن جدا شده و روی سطح آن می‌بندد.

می‌توانید برای این كه روغن نارگیل سریع‌تر ببندد، ظرف را در یخچال قرار دهید. البته همین كه ظرف در اتاق خنكی قرار گیرد نیز برای بستن روغن كافی است. در انتها با یك قاشق قسمت بسته آن را بردارید. روغن نارگیل خالص در ظرف باقی می‌ماند.

روش دوم: گرفتن روغن نارگیل خالص با استفاده ازآبمیوه‌گیری

در این روش باید از نارگیل خشك شده استفاده كنید. می‌توانید آن را از خشكبار فروشی‌ها تهیه كنید و یا خودتان ورقه‌های نارگیل را در فر و با كمترن حرارت به مدت 8 ساعت قرار دهید تا خشك شوند. اگر نارگیل خشك را به صورت آماده می‌خرید، ورقه‌های خشك شده نارگیل را تهیه كنی نه پودر آن را. سپس نارگیل خشك شده را در آبمیوه‌گیری بریزید. آبمیوه‌گیری روغن و آب نارگیل را از بافت آن جدا می‌كند.

مطلب مرتبط: روغن نارگیل تمامی مشکلات موی شما را درمان خواهد کرد

پس از اتمام كار مجددا بافت نارگیلی موجود در آبمیوه‌گیری را خارج كنید و دوباره در آبمیوه‌گیری بریزید، زیرا در یك بار آب گرفتن تمام روغن نارگیل‌ها گرفته نمی‌شود.

آب نارگیل گرفته شده را به مدت 24 ساعت در ظرفی در جای گرم قرار دهید. روغن نارگیل در انتهای ظرف خواهد بست و كرم نارگیل به صورت مایعی در بالای آن جمع خواهد شد.

قبل اینکه به روش سوم بپردازیم می توانید فیلم زیر را ببینید.

روش سوم: جوشاندن نارگیل

4 فنجان آب را روی حرارت متوسط قرار دهید تا بجوشد. گوشت دو نارگیل را از پوست‌های آن‌ها جدا كنید و در یك كاسه بریزید.

سپس این نارگیل‌ها را به همراه آب جوش در مخلوط كن بریزید و مخلوط كنید. توجه كنید كه مخلوط كن بیش از نیمه پر نباشد. برای جلوگیری از بیرون ریختن، در مخلوط كن را نیز با دست نگه‌ دارید.

یك صافی پارچه‌ای را روی یك كاسه قرار دهید. مخلوط آب و نارگیل را روی صافی بریزید و بفشارید تا روغن آن خارج شود. می‌توانید برای گرفتن روغن بیشتر تفاله‌های نارگیل را بار دیگر با آب جوش در مخلوط كن میكس كنید و صاف كنید.

سپس مایع به دست آمده را بجوشانید. آن را روی حرارت متوسط قرار دهید و مدام هم بزنید تا آب آن بخار شده و كرم نارگیل از روغن آن جدا شود.

این كار ممكن است بیش از یك ساعت طول بكشد، پس صبور باشید و مدام مایع را هم بزنید. اگر نمی‌خواهید مایع را بجوشانید، آن را در كاسه‌ای بریزید و روی كاسه را با نایلون بپوشانید. برای 24 ساعت در دمای اتاق نگهداری كنید و سپس آن را در یخچال قرار دهید تا روغن نارگیل ببندد و در بالای كاسه جمع شود. سپس روغن را از كرم مایع جدا كنید.

صفحه‌ها

معرفی شبکه اجتماعی تخصصی مو تن رو

در شبکه اجتماعی تخصصی مو تن رو می‌توانید تجربه خود با محصولات سلامت و زیبایی را به اشتراک بگذارید. با دوستان خود در ارتباط باشید و شبکه دوستی خود را گسترش دهید.

برای شروع دیگران را دنبال کنید و چند عکس به اشتراک بگذارید.

همچنین کاربران فعال هر ماه هدیه‌ای دریافت خواهند کرد.

همیشه اولین نفر باشید! برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها و جدیدترین کالاها در خبرنامه ثبت‌نام کنید.

فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی مو تن رو ، همراه زیبایی شما

فروشگاه اینترنتی مو تن رو بهترین بستر برای خرید اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی شما در ایران است . "اصل بودن کالا ( تأیید مجوز بهداشت ) " ، "گارانتی بازگشت" ، " ارسال سریع" و "مشاوره تخصصی" از ویژگی های مهم و اساسی در مو تن رو از نخستین روز تأسیس بوده و تمام سعی خود را کرده تا به آن پایبند باشد . مو تن رو سعی بر آن دارد که روزانه بر تعداد محصولات و تنوع آن بیفزاید تا بتواند نیاز همه ی افراد با هر نوع سلیقه را در خرید لوازم آرایشی و بهداشتی مرتفع کند .

گستره ای به وسعت محصولات لوازم آرایشی (آرایش صورت ، آرایش چشم ، آرایش لب ، آرایش ناخن ، ابزار آرایش) ، محصولات مو ( آرایش مو ، بهداشت و مراقبت مو ، حالت دهنده مو ) ، بدن ( مراقبت بدن ، بهداشت بدن ، اصلاح بدن ) ، محصولات رو ( بهداشت و مراقبت پوست ، پاک کننده پوست ، بهداشت دهان و دندان ، تقویت کننده ) ، محصولات مردانه (اصلاح صورت و بدن ، زیبایی و مراقبت مو ، بهداشت و مراقبت پوست) ، لوازم شخصی برقی (فرکننده و اتوی مو ، سشوار ، اپیلیدی ، ماشین اصلاح) ، عطر ( عطر زنانه ، عطر مردانه ) از برندهای متنوع و متعدد و سرشناس ایرانی و جهانی همچون لانکوم ، مک ، استی لادر ، لورآل ، میبلین ، مارال ، کنویس ، کنویس هارمونیک ، رینی فلاور ، سیلکی و ... . مو تن رو با پیاده سازی روش های پرداخت متنوع در خرید لوازم آرایشی و بهداشتی را در هر زمان و مکانی با شرایط ساده فراهم کرده است . تحویل کالا بصورت رایگان (در مورد خرید های بیش از 90 هزار تومان) و تحویل 24 ساعته در تهران از دیگر ویژگی های مو تن رو می باشد .

تمامی کالاها و خدمات حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.

021-43389 + 021-88542210