Back to top
Repost پیوند ثابت
تصویر مینا خسروی مینا خسروی ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ ۱۵:۱۳

مدل موی مردانه برای مو‌های کم پشت
کم پشت شدن مو‌ها مسئله‌ای است که تقریبا اکثر مردان در دوره‌ای از زندگی با آن مواجه می‌شوند. در این شرایط ریزش مو‌ها زیاد شده و قسمت جلو و بالای سر کم پشت می‌شود. برای اینکه این مو‌های کم پشت را بپوشانیم یا پرپشت‌تر نشان دهیم تکنیک‌های مختلفی وجود دارد که مهمترین آن مدل مویی ست که انتخاب می‌کنید.

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: کم پشت شدن موها مسئله ای است که تقریبا اکثر مردان در دوره ای از زندگی با آن مواجه می ‌شوند. در این شرایط ریزش موها زیاد ‌شده و قسمت جلو و بالای سر کم پشت می ‌شود. برای اینکه این موهای کم پشت را بپوشانیم یا پرپشت ‌تر نشان دهیم تکنیک ‌های مختلفی وجود دارد که مهمترین آن مدل مویی ست که انتخاب می کنید. اگر مدل موی شما درست انتخاب شود، کم پشتی موهایتان نیز به چشم نخواهد آمد. اگر موهای شما از جلو پیشانی و خطِ مو در حال کم پشت شدن یا خالی شدن است، مدل موهایی که در ادامه به شما معرفی کرده ایم را امتحان کنید.

در این مدل مو که به مدل موی «BUZZ» معروف است، دیگر نیازی نیست که موهایتان را از ته بزنید. همین که چند میلی متر از موهایتان رشد کرده باشد، کافی ست. این مدل مو که بیشتر به مدل موی سربازی شهرت دارد، برای آقایان کم مو یا آنهایی که تار موی نازکی دارند، مناسب است زیرا چشم ها از بالای سر به سمت ابروها کشیده می شود، از این رو کچلی موها خیلی به چشم نمی آید.

مدل موی مردانه برای موهای کم پشت

یکی دیگر از مدل موهایی که محبوبیت زیادی در میان آقایان دارد، این مدل می باشد. برای این مدل شما باید قسمت بالای موهایتان را بلند نگه دارید اما دو طرف را کوتاه کنید. در این صورت مرکز تمرکز چشم وسط سرتان خواهد بود. این مدل مو برای افرادی که دو طرف موهایشان خالی ست اما موهای بالای سرشان به نسبت پرپشت است، پیشنهاد می شود.

مدل موی مردانه برای موهای کم پشت

یکی از مدل موهای محبوب در میان آقایان، چه آنهایی که موهای پرپشتی دارند و چه آنهایی که ندارند، همین مدل مو است. اگر به عکس های ستاره هایی چون دیوید بکهام یا لئوناردو دی کاپریو نگاه کنید، خواهید دید که آنها نیز به این مدل علاقه زیادی دارند. برای این مدل باید قسمت بالای موهایتان را از یک سمت به سمت دیگر شانه کنید، به طوری که رد شانه روی موهایتان باقی بماند. با این شیوه موهای شما پر پشت تر و سنگین تر از قبل به نظر خواهد رسید.

مدل موی مردانه برای موهای کم پشت

یکی دیگر از مدل موهایی که از مدل های نظامی الهام گرفته، این مدل مو است. اگر موهای شما از جلو پیشانی و خطِ مو در حال کم پشت شدن یا خالی شدن است، حتما این مدل را امتحان کنید. برای این منظور یک طرف مویتان را فرق باز کنید، و موهای بالای سرتان را به سمت دیگر شانه کنید. این مدل مو برای آقایانی که سبک کلاسیک را می پسندند، مناسب است.

مدل موی مردانه برای موهای کم پشت

مدل موی بلند برای افرادی که موهایشان در قسمت بالای پیشانی کم پشت شده اما تار موی ضخیمی دارند، مناسب است. این مدل مو، از آنجا که نواحی خالی سر را می پوشاند، انتخاب خوبی برایتان خواهد بود. البته این مدل مو به هر کسی نمی آید، اما اگر سابقه بلند کردن موهایتان را دارید، حتما آن را امتحان کنید. این مدل مو چند سالی از سن تان می کاهد و شما را جوان تر نشان می دهد.

مدل موی مردانه برای موهای کم پشت

اگر با مدل نامرتب مو مشکلی ندارید، برای پوشاندن نواحی خالی سرتان، می توانید از این مدل مو استفاده کنید. برای این منظور باید موهایتان قدی متوسط داشته باشد. قبل از هر چیز با سشوار موهایتان را خشک کنید تا حجم بیشتری به خود بگیرد، سپس آن را در جهات مختلف حالت دهید. این مدل مو برای آقایانی که سن کمتری دارند پیشنهاد می شود.

مدل موی مردانه برای موهای کم پشت

یکی دیگر از مدل موهایی که این روزها مد شده است، زدن اطراف سر و بلند گذاشتن بالای موهاست. اگر موهای اطراف سرتان را به گونه ای بزنید که خط مویتان دیده نشود، چشم ها به سمت بالای سرتان کشیده شده و کچلی سرتان به چشم نمی آید. این مدل مو برای آقایانی که به تازگی در حال کچل شدن هستند، مناسب می باشد.

مدل موی مردانه برای موهای کم پشت

آخرین راه حل برای شما این است که موهایتان را از ته بزنید. البته این مدلی ست که به هر کسی نمی آید، اما به یک بار امتحان کردنش می ارزد. اگر احساس کردید که کپلی به شما نمی آید، ریش تان را بلند کنید. در این صورت نه تنها تعادل در صورت شما برقرار می شود، بلکه توجهات از سر به سمت ریش تان نیز کشیده می شود.

در نهایت به این نکات نیز توجه کنید:

ریش تان را بلند کنید. ریش، چشم ها را به سمت پایین صورت می کشاند و در نتیجه کچلی تان خیلی به چشم نمی آید.

آقایانی که تار موهایشان نازک است، بهتر است که موهایشان را، به خصوص در قسمت های بغل سر، کوتاه کنند.

مصرف ویتامین و مکلمل ها را فراموش نکنید، در غیر این صورت بدن شما مواد غذایی لازم را برای رشد موها نخواهد داشت.

اگر هیچکدام از ترفندها به کارتان نیامد، می توانید موهایتان را از ته بتراشید.

منبع: thetrendspotter

Repost پیوند ثابت
تصویر مینا خسروی مینا خسروی ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ ۱۵:۱۲

طرح‌هایی مناسب ناخن‌های مربعی
آنچه به عنوان یکی از مد‌های ناخن در سال ۲۰۱۸ معرفی شده است، ناخن‌های مربعی شکل می‌باشد. اگر می‌خواهید طرح و رنگ‌های مناسب با این مدل را برای دست هایتان پیدا کنید، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.
برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: ناخن های دست مثل اکسسوری هایی چون کیف و کفش می مانند. همانطور که به دست گرفتن یک کیف زیبا ظاهر شما را تکمیل کرده و زیبایی تان را دو چندان می کند، ناخن های دست هم اینگونه اند. داشتن ناخن های بلند ساده نیست.

علاوه بر رسیدگی به آن، مدل و طرحی که برای ناخن هایتان انتخاب می کنید نیز در جذابیت دست های شما بسیار تاثیرگذارند. آنچه به عنوان یکی از مدهای ناخن در سال 2018 معرفی شده است، ناخن های مربعی شکل می باشد. اگر می خواهید طرح و رنگ های مناسب با این مدل را برای دست هایتان پیدا کنید، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

1. لاک سفید

طرح‌های مناسب برای ناخن‌های مربعی شکل

ناخن های مربعی بلند بسیار توی چشم هستند. اما اگر همین قدر توی چشم بودن برایتان کافی است، می توانید از لاک سفید کمک بگیرید. لاک سفید براق ناخن های شما را کلاسیک و لوکس کرده، در حالی که لاک سفید مات حالتی مدرن و امروزی تر به آن می بخشد. این رنگ لاک برای افرادی که از سبک های مینیمالیست لذت می برند، مناسب می باشد.

2. لاک بی رنگ

طرح‌های مناسب برای ناخن‌های مربعی شکل

برای آن دسته از افرادی که می خواهند ناخن هایی شیک و برازنده داشته باشند، لاک هایی به رنگ های خنثی مانند آنچه در تصور می بینید، بهترین گزینه است. از آنجا که این مدل خیلی توی چشم نیست، بهترین انتخاب برای موقعیت های رسمی مانند اداره یا جلسات کاری به حساب می آید.

3. طرح 3D

طرح‌های مناسب برای ناخن‌های مربعی شکل

یکی از طرح هایی که در سال 2018 مورد توجه قرار گرفته، طرح های3D است. این طرح به ناخن های شما بعد داده و بسیار جلب توجه می کند. تمام چیزی که شما بدان احتیاج دارید پیدا کردن وسایلی چون زیورآلات، سنگ یا گل های ریز است. کافیست آنها را به ناخن هایتان بچسبانید و سپس در جمع بدرخشید.

4. لاک مات

طرح‌های مناسب برای ناخن‌های مربعی شکل

اگر از مد و فشن لذت می برید و دوست دارید که مطابق آن پیش روید، لاک مات، انتخاب مناسبی برایتان خواهد بود. رنگ هایی چون سفید، صورتی کمرنگ و لاک های بی رنگ برای زمان هایی که دوست ندارید خیلی توی چشم باشید مناسب است، درحالی که رنگی چون قرمز بهترین انتخاب برای یک دورهمی یا میهمانی های شبانه است.

5. طرح های پشت نما

طرح‌های مناسب برای ناخن‌های مربعی شکل

برای توی چشم بودن، حتما نباید از طرح ها و رنگ های جیغ ناخن استفاده کرد، بلکه گاهی باید برعکس عمل کرد. طرح های پشت نما یکی از طرح های همیشه محبوب است که طرفداران خاص خود را دارد. برای این منظور، قبل از لاک زدن، طرحی که می خواهید روی ناخن هایتان پیاده کنید را در نظر بگیرید و به کمک یک چسب روی بخش هایی که نمی خواهید رنگی داشته باشند، بزنید. پس از اتمام، کل ناخن هایتان را لاک بزنید و پس از خشک شدن، چسب ها را بکنید تا طرح ها خودشان را نشان دهند.

6. طرح های پشت نمای رنگی

طرح‌های مناسب برای ناخن‌های مربعی شکل

شما می توانید به طرح پشت نمای ناخن تان تنوع دهید و آن را با چند رنگ لاک تزیین کنید. رنگ هایی چون سفید، نعنایی و طلایی، ترکیب زیبایی تشکیل می دهند که برازنده ناخن هایتان خواهند بود.

7. طرح توری

طرح‌های مناسب برای ناخن‌های مربعی شکل

اگر اهل هیجان هستید، سراغ طرح های ترکیبی بروید. برای این منظور یکی از ناخن های هر دو دست تان را با رنگی متفاوت از رنگ باقی ناخن هایتان لاک بزنید، سپس با رنگی مشابه رنگ ناخن هایتان، روی آن هر طرحی که با سلیقه تان جور در می آید را بکشید. برای اینکه ناخن هایتان به چشم آید، طرحی را انتخاب کنید که جزییات بیشتری داشته باشد. به عنوان مثال طرح های 3D یا توری انتخاب خوبی می توانند برایتان باشند.

8. طرح ظریف

طرح‌های مناسب برای ناخن‌های مربعی شکل

از آنجا که این طرح ظرافت و زیبایی خاصی دارد، بیشتر برای عروس خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای این منظور آرایشگرها از رنگ های ساده لاک استفاده می کنند، اما در عوض آن را با اکسسوری هایی مانند مروارید یا سنگ های مختلف زینت می دهند.

9. لاک مشکی

طرح‌های مناسب برای ناخن‌های مربعی شکل

برای خانم هایی که عاشق ظاهری متفاوت هستند، لاک مشکی بهترین انتخاب است. فرقی نمی کند که شما لاک مات را انتخاب کنید یا براق، در هر شرایطی دست های شما اولین چیزی است که به چشم دیگران خواهد آمد. اگر هم دوست دارید که به آن تنوع دهید، از رنگ های متالیک کمک بگیرید که در کنار لاک مشکی به خوبی به چشم می آیند.

10. فرنچ

طرح‌های مناسب برای ناخن‌های مربعی شکل

فرنچ از طرح های کلاسیک ناخن است که همیشه طرفداران خود را داشته و هیچگاه از مد نیافتاده است. البته شیوه لاک زدن ناخن های مربعی شکل به شیوه فرنچ کمی با دیگر مدل ها فرق می کند. برای این مدل ناخن، شما باید لاک سفیدی را که برای بالای ناخن هایتان می زنید تا وسط های ناخن هایتان بکشید. در این صورت با رنگ صورتی در تعادل خواهد بود و جلوه بیشتری خواهد کرد.

11. آبی

طرح‌های مناسب برای ناخن‌های مربعی شکل

آیا از رنگ های جسورانه ای مانند آبی روی ناخن هایتان لذت می برید؟ اگر در فصل های گرم سال می خواهید این رنگ لاک را به دست هایتان بزنید، از تونالیته های روشن تر آبی استفاده کنید، اما در فصل هایی چون پاییز و زمستان آبی های تیره، بیشتر به کارتان خواهد آمد.

12. لاک رنگین کمانی

طرح‌های مناسب برای ناخن‌های مربعی شکل

یکی دیگر از طرح های زیبای ناخن، طرح های رنگین کمانی است. طرح رنگین کمانی به این شکل است که شما لاک سفید را به بالای ناخن هایتان می زنید اما هر چه که به سمت پایین ناخن هایتان می روید، محوتر و با رنگ دیگری ترکیب می شود. البته در آوردن این طرح ناخن ساده نیست، به همین دلیل اگر به این مدل علاقمند شده اید، بهتر است که نزد آرایشگرتان بروید.

Repost پیوند ثابت
تصویر مینا خسروی مینا خسروی ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ ۱۵:۱۱

روش‌های جدید مراقبت پوستی در سال ۲۰۱۹
بیشتر افراد فکر می‌کنند مراقبت از پوست یک روش ثابت و مشخص دارد، اما دنیای بهداشت و زیبایی پوست کاملا پویا و در حال تغییر است و روش‌های جدید مراقبت پوستی هر سال خبر از تکنولوژی‌ها و سبک‌ها جدیدی می‌دهند که دستیابی به زیبایی، جوانی و شادابی پوست را ساده‌تر خواهد کرد.

مجله قرمز: بیشتر افراد فکر می‌کنند مراقبت از پوست یک روش ثابت و مشخص دارد اما دنیای بهداشت و زیبایی پوست کاملا پویا و در حال تغییر است و روش‌های جدید مراقبت پوستی هر سال خبر از تکنولوژی‌ها و سبک‌ها جدیدی می‌دهند که دستیابی به زیبایی، جوانی و شادابی پوست را ساده‌تر خواهد کرد. این روش‌های جدید مراقبت پوستی توسط متخصصان و کارشناسان خبره معرفی می‌شوند و با معرفی آن‌ها روش‌های قدیمی که بی‌اثر یا حتی مضر شناخته شده‌اند منسوخ می‌شوند.

اما این روش‌های جدید مراقبت پوستی برای سال جدید میلادی کدامند؟ ما در این مقاله اختصاصی از مجله قرمز روش‌های جدید مراقبت پوستی را که در سال ۲۰۱۹ محبوب خواهند بود به شما معرفی خواهیم کرد و در ادامه به یک پرسش رایج در مورد مراقبت از پوست پاسخ خواهیم داد.

روش‌های جدید مراقبت پوستی در سال ۲۰۱۹

بازسازی از روش‌های جدید مراقبت پوستی

همه ما دوست داریم پوستی صاف و یکدست داشته باشیم و به همین منظور لایه برداری می‌کنیم. اما لایه برداری بیش از حد می‌تواند باعث نازک شدن و حساس شدن لایه بیرونی پوست شده و اثرات نامطلوبی مثل التهاب و بیرون زدن رگ‌های پوستی را در پی داشته باشد. به همین دلیل کارشناسان به دنبال روش‌هایی بوده‌اند که پوست را مقاوم‌تر کند و بدون آن که لازم باشد لایه برداری‌های قوی و مکرری انجام دهیم پوستی صاف و یکدست داشته باشیم. بازسازی پوست یکی از روش‌های جدید مراقبت پوستی است که به تعمیر لایه بیرونی پوست منجر می‌شود و برای کسانی که پوست نازک و حساسی دارند بهترین گزینه است. محصولاتی که اثر بازسازی کننده دارند پوست را مرطوب و شاداب می‌کنند و زیبایی را به آن بازمی‌گردانند.

روش‌های جدید مراقبت پوستی در سال ۲۰۱۹

محبوبیت هرچه بیشتر رتینول و مشتقات آن

رتینول دهه‌ها است که به عنوان یک ماده فوق العاده موثر در زیبایی پوست شناخته می‌شود. رتینول ابتدا برای درمان آکنه ابداع شد اما پس از مدتی اثر جوان کنندگی آن نیز شناخته شده، این ماده یکی از اشکال ویتامین A است که اخیرا محبوبیت آن بسیار افزایش پیدا کرده است و پیش بینی می‌شود که در سال ۲۰۱۹ نیز شاهد محبوب‌تر شدن و گسترش استفاده از این ماده باشیم. پیش از این رتینول تنها در کرم‌ها و سرم‌های درمانی پیدا می‌شد اما امروزه این ماده اشکال متنوعی‌تری به خود گرفته است و علاوه بر سرم و کرم در ماسک‌ها، کرم‌های دور چشم و حتی محصولات مراقبت پوست بدن و دست موجود خواهد بود.

محبوب شدن پوست براق و درخشان

اگر در یکی دو سال اخیر به تصاویر اینستاگرامی مدل‌ها و چهره‌های شناخته شده مد و زیبایی نگاهی کرده باشید خواهید دید که دیگر از صورت‌های آرایش کرده مات و غیرعادی خبری نیست و این سبک جای خود را به چهره‌های طبیعی و زیبایی داده است که برق جوانی در آن‌ها می‌درخشد. اما این به معنای آن نیست که این افراد هیچ آرایشی روی چهره خود ندارند و به طور ذاتی زیبا هستند، بلکه هدف این است که این طور به نظر برسند چون در حال حاضر زیبا بودن به طور طبیعی مد روز محسوب می‌شود. پس داشتن پوست درخشان و با برق طبیعی به داشتن پوست مات و آرایش کرده غیرطبیعی ارجحیت دارد.

روش‌های جدید مراقبت پوستی در سال ۲۰۱۹

روش‌های درمانی موثر برای جوش‌های بزرگسالی

حتما شما هم از دوران نوجوانی و جوش‌های ناجوری که روی صورتتان می‌زدید خاطرات خوشی ندارید، این جوش‌های زشت و آزاردهنده زیبایی شما را تحت الشعاع قرار می‌دادند اما قسمت بدتر ماجرا اینجا است که این دوران به پایان نرسیده است و حتی در بزرگسالی هم جوش‌ها دست از سر ما برنمی‌دارند. اما دیگر دوران استفاده از داروهای ضدجوش قوی به سر آمده است چون ثابت شده است که این داروها باعث خشک شدن بیش از حد پوست می‌شوند و پوست بفرصت لایه برداری پیدا نمی‌کند و در نتیجه جوش‌ها کیستی می‌شوند. کیستی شدن جوش فرآیند درمان آن را بسیار طولانی می‌کند به همین دلیل متخصصان توصیه می‌کنند از روش‌ها و داروهای ملایم‌تر برای درمان جوش استفاده کنید.

شناخت ترکیبات محصولات آرایشی و مراقبتی

وقتی صحبت از ترکیبات مواد آرایشی و بهداشتی می‌شود بیشتر مردم اطلاعات کافی در این مورد ندارند چون هنگام خرید یک محصول جدید نوشته‌های روی آن را با دقت نمی‌خوانند، حتی اگر این کار را هم انجام دهند به قسمت ترکیبات توجهی نمی‌کنند. اما این قسمت مهم‌ترین قسمتی است که باید مطالعه کنید، ترکیبات موجود در یک محصول (به فرض استاندارد بودن و معتبر بودن نوشته‌های روی آن) نقشی تعیین کننده در کیفیت آن دارد. وجود موادی مثل الکل، پارابن و رنگ‌های شیمیایی اثر منفی روی پوست شما خواهد داشت در حالی که مواد دیگری مثل ویتامین سی، Spf و چیزهای دیگر اثر مثبتی روی زیبایی و شادابی پوست شما خواهند داشت.

روش‌های جدید مراقبت پوستی در سال ۲۰۱۹

توجه به تغذیه و استفاده از مکمل‌های غذایی

اگرچه به کار بردن روش‌های جدید مراقبت پوستی و به طور کلی توجه و مراقبت پوست تاثیر زیادی در زیبایی و شادابی آن خواهد داشت اما همه چیز در آن خلاصه نمی‌شود. شما برای زیبا شدن و جوان ماندن پوست خود باید به تغذیه هم توجه داشته باشید. تاثیر رژیم غذایی روی سلامت پوست کاملا ثابت شده است و اگر به تغذیه صحیح و دریافت کافی ویتامین‌ها و ریزمغذی‌های ضروری توجه نداشته باشید نباید انتظار داشته باشید که پوستتان زیبا و درخشان شود. مصرف آب کافی، دریافت همه ویتامین‌های ضروری، پروبیوتیک‌ها و دیگر مواد ضروری می‌تواند از بروز بسیاری از مشکلات پوستی پیشگیری کند تا دیگر نیازی به درمان‌های هزینه بر نداشته باشید.

روش‌های جدید مراقبت پوستی در سال ۲۰۱۹

استفاده از محصولات طبیعی و ارگانیک

Clean Beauty یکی از روش‌های جدید مراقبت پوستی است که این روزها بر سر زبان‌ها افتاده است. اما معنای واقعی زیبایی پاک چیست؟ در این روش در آن تنها از محصولاتی استفاده می‌شود که ریشه طبیعی دارند و فاقد مواد سمی و مضر هستند. این روش نه تنها برای بدن شما مفید است و از ورود مواد آسیب زا به آن جلوگیری می‌کند بلکه محیط زیست نیز با توسعه این روش آسیب کمتری خواهد دید. اگر می‌خواهید هم به روز باشید و هم به سلامت خود و محیط زیست اهمیت دهید بهتر است زیبایی پاک را به عنوان یکی از روش‌های جدید مراقبت پوستی سرلوحه زندگی خود قرار دهید.

روش‌های جدید مراقبت پوستی در سال ۲۰۱۹

آیا می‌توان از حوله بدن برای صورت هم استفاده کرد؟

آیا می‌توان از حوله‌ای که برای خشک کردن بدن استفاده می‌شود برای خشک کردن صورت هم استفاده کرد؟ این سوالی است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد. وقتی استحمام خود را به پایان می‌رسانید اولین کاری که انجام می‌دهید چیست؟ درست است، حوله را برمی‌دارید و صورت و بدن و موهای خود را خشک می‌کنید. شستن و پاکسازی صورت یکی از مراحل مهم در مراقبت پوست است که هر روز حتما باید انجام شود. حتی اگر از پاک کننده‌هایی استفاده کنید که نیاز به شستشو ندارند (مثل آب میسلار) باز هم لازم است که صورت خود را حداقل دو تا سه بار در هفته با آب و شوینده‌های قوی‌تری بشویید، پاکسازی کنید، ماسک بگذارید و لایه برداری انجام دهید. در این شرایط نیز صورت شما خیس می‌شود و نیاز به خشک شدن با حوله در آن احساس می‌شود.

پس ما همیشه به حوله نیاز داریم و هر روز چندین بار از آن استفاده می‌کنیم. اما حوله‌ای که برای خشک کردن صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد باید با حوله بدن و دست متفاوت باشد. کارشناسان پوست و زیبایی می‌گویند حوله‌ها در محیطی مرططوب قرار می‌گیرند و در تماس با انواع آلودگی‌ها هستند در نتیجه کلکسیونی از باکتری و قارچ و سلول‌های مرده پوست و گرد و غباری که روی آن‌ها وجود دارد. تقریبا هیچ کس حوله خود را هر روز نمی‌شوید بنابراین، این آلودگی‌ها از پوست بدن به پوست صورت و دست و بالعکس منتقل می‌شود. این آلودگی‌ها بیش از آن چیزی که به نظر می‌رسد برای پوست مضر هستند و می‌توانند منجر به بروز بسیاری از مشکلات پوستی شوند از التهاب و آکنه گرفته تا حتی عفونت و بیماری‌های مزمن پوستی.

اما چاره کار چیست؟ کارشناسان توصیه می‌کنند برای جلوگیری از انتشار آلودگی‌ها و مشکلات پوستی به قسمت‌های مختلف پوست، برای هر قسمت از حوله مجزایی استفاده کنید. مثلا هیچ وقت از حوله بدن برای خشک کردن صورت و بالعکس استفاده نکنید. محصولاتی که برای بهداشت و زیبایی بدن استفاده می‌شوند مثل عطرها و لوسیون‌ها اگر با پوست صورت تماس پیدا کنند باعث مشکلاتی مثل بسته شدن روزنه‌های پوستی و جوش و … خواهند شد چون پوست صورت حساس‌تر از پوست بدن است.

نکته مهم دیگر در انتخاب حوله و مراقبت از آن است. حوله خود را از جنسی مناسب و باکیفیت انتخاب کنید، حوله‌های ارزان قیمت نه تنها قدرت جذب آب کافی ندارند بلکه از الیاف بی‌کیفیت تهیه می‌شوند که در درازمدت به پوست شما صدمه می‌زنند. حوله‌های خود را اعم از حوله حمام، دست و صورت و … هر دو هفته یک بار بشویید و مقابل آفتاب پهن کنید تا خشک شوند و باکتری‌ها و قارچ‌های جمع شده روی آن‌ها از بین برود. حوله‌ها را در محلی قرار دهید که دارای تهویه باشد و حداقل هر سال بار آن‌ها را عوض کنید.

Repost پیوند ثابت
تصویر مینا خسروی مینا خسروی ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ ۱۵:۰۹

چگونه تا عید لاغر شویم؟
اگر تا به‌‎حال دست روی دست گذاشته‎اید و برای شروع کاهش وزن منتظر شنبه‌ای هستید که انگار هرگز قرار نیست بیاید، این مطلب را بخوانید. اگرچه لاغری هدفی نیست که در یکی، دو هفته پی آن بگردید و به آن برسید، اما این دستورالعمل‌ها که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، تا حدود زیادی سرعت روند کاهش وزن شما را افزایش خواهد داد.

روزنامه خراسان: اگر تا به‌‎حال دست روی دست گذاشته‎اید و برای شروع کاهش وزن منتظر شنبه‌ای هستید که انگار هرگز قرار نیست بیاید، این مطلب را بخوانید. اگرچه لاغری هدفی نیست که در یکی، دو هفته پی آن بگردید و به آن برسید اما این دستورالعمل‌ها که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، تا حدود زیادی سرعت روند کاهش وزن شما را افزایش خواهد داد.

از گرسنگی دوری کنید

اگر وقتی احساس گرسنگی می‌کنید، به خودتان می‌گویید: «آفرین، دارم چربی می سوزونم!» باید بگوییم که سخت در اشتباهید! گرسنگی مشکلات زیادی برای شما به وجود می‌آورد که ازجمله آن‌ها مقاومت بدن در برابر مصرف چربی است! همچنین وقتی گرسنه هستید، به محض این که چشمتان به غذا بیفتد بسیار بیشتر از حالت عادی غذا می‌خورید. نرسیدن مواد غذایی به مدت طولانی و گرسنه ماندن شما، سرعت کاهش وزن را کند یا حتی متوقف می‌کند.

چگونه تا عید لاغر شویم؟

با گرسنگی رژیم لاغری چه کنیم؟

مهم‌ترین کاری که باید بکنید، افزایش تعداد وعده‌های غذایی است، پس هر روز حداقل 4 یا 5 وعده غذا بخورید (در حجم کم) تا گرسنگی به سراغتان نیاید. از دیگر اقدامات برای رفع گرسنگی می‌توان به مناسب بودن میزان پروتئین، چربی‌های مفید، کربوهیدرات‌های دیرهضم و مصرف آب کافی اشاره کرد.

از فیبرها و موادغذایی دیرهضم استفاده کنید

فراموش نشود از فیبرها و سبزیجات به فراوانی استفاده کنید. این مواد غذایی علاوه بر این که ویتامین‌ها و املاح معدنی موردنیاز شما را تأمین می‌کنند، باعث سیری بیشتر شما هم می‌شوند و تحمل رژیم را برایتان آسان خواهند کرد.

دور مواد غذایی بی‌ارزش را خط بکشید

مواد غذایی بی‌ارزش مانند قند و شکر، سوسیس و کالباس، سس مایونز، نوشیدنی‌های مصنوعی و پرکالری، هیچ ارزشی برای شما نخواهند داشت. این مواد غذایی که چگالی انرژی بالایی دارند، با همان مقدار کم می‌توانند انرژی زیادی را وارد بدن شما کنند و باعث چاقی شما شوند.

چگونه تا عید لاغر شویم؟

متنوع و سالم غذا بخورید

اصلاً نیازی نیست برای کاهش وزن هیچ گروه غذایی را از برنامه خود حذف کنید. بدن شما به کربوهیدرات (قندها)، چربی و پروتئین نیاز دارد و حذف هیچ‌کدام جایز نیست. محدودیت در گروه‌های مواد غذایی شما را با مشکل فقر املاح معدنی و ویتامین مواجه می‌کند. همچنین کاهش افراطی کربوهیدرات و چربی، بدن شما را در برابر کاهش وزن مقاوم می‌کند!

آب زیاد بخورید

خوردن آب زیاد شما را در طول اجرای رژیم، سرحال‌تر و با نشاط‎تر نگه می‌دارد. همچنین با مصرف حداقل هشت لیوان آب در روز، معده شما پر خواهد شد و احساس سیری بیشتری خواهید داشت.

آهسته غذا بخورید

زمانی‏‎که شما غذا می‌خورید و معده شما در حد سیری پر می‌شود، پیامی به مغز می رسد. مغز هم پس از آن، فرمان می‌دهد دست از غذا خوردن بکشید. زمانی‎که تند غذا می‌خورید، در فاصله این فعل و انفعالات مقدار زیادی غذای اضافه می‌خورید. با آرام غذا خوردن ، به موقع از غذا خوردن دست می‌کشید.

تحرک و فعالیت بدنی کافی داشته باشید

شما برای لاغری تا عید زمان زیادی ندارید، پس باید میزانی از انرژی چربی‌های خود را از طریق ورزش کردن مصرف کنید.

خوب بخوابید تا وزن بیشتری کم کنید

منظور از خوب خوابیدن زیاد خوابیدن نیست؛ بلکه منظور، به‌اندازه و به‌موقع خوابیدن است. خواب کم یا بیش از حد، هر دو به‌گونه‌ای باعث چاقی می‌شوند. خواب زیاد از تحرک شما کم و در شما کسلی ایجاد خواهد کرد. در مقابل، خواب کم و بد موقع هم برای کاهش وزن شما مانعی بزرگ است.

چگونه تا عید لاغر شویم؟

با دوستان خود وزن کم کنید

قطعاً انجام هرکاری به صورت گروهی اثربخش‌تر خواهد بود. انگیزه‌ای که افراد در یک گروه به هم می‌دهند و حس رقابتی که در این گروه ایجاد می‌شود، محرک فوق‌العاده‌ای برای پیگیری بیشتر برنامه غذایی خواهد بود و افراد به سختی به خود اجازه تخلف می‌دهند. پس سعی کنید دوستان خود را برای لاغری تا عید 98 متقاعد کنید، حتی با تحریک حس حسادت آن‌ها!

هرچه می‌خواهید بخورید، از نوع دیرهضم آن بخورید

کربوهیدرات‌های دیرهضم مانند نان‌های سبوس‌دار و برنج قهوه‌ای را جایگزین انواع سفیدشان کنید. این مواد غذایی دیرهضم، انرژی خود را به‌آرامی در خون آزاد می‌کنند و در نتیجه کمتر به شکل چربی ذخیره خواهند شد. علاوه بر این، شما را بیشتر سیر نگه می‌دارند.

صفحه‌ها

معرفی شبکه اجتماعی تخصصی مو تن رو

در شبکه اجتماعی تخصصی مو تن رو می‌توانید تجربه خود با محصولات سلامت و زیبایی را به اشتراک بگذارید. با دوستان خود در ارتباط باشید و شبکه دوستی خود را گسترش دهید.

برای شروع دیگران را دنبال کنید و چند عکس به اشتراک بگذارید.

همچنین کاربران فعال هر ماه هدیه‌ای دریافت خواهند کرد.

همیشه اولین نفر باشید! برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها و جدیدترین کالاها در خبرنامه ثبت‌نام کنید.

فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی مو تن رو ، همراه زیبایی شما

فروشگاه اینترنتی مو تن رو بهترین بستر برای خرید اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی شما در ایران است . "اصل بودن کالا ( تأیید مجوز بهداشت ) " ، "گارانتی بازگشت" ، " ارسال سریع" و "مشاوره تخصصی" از ویژگی های مهم و اساسی در مو تن رو از نخستین روز تأسیس بوده و تمام سعی خود را کرده تا به آن پایبند باشد . مو تن رو سعی بر آن دارد که روزانه بر تعداد محصولات و تنوع آن بیفزاید تا بتواند نیاز همه ی افراد با هر نوع سلیقه را در خرید لوازم آرایشی و بهداشتی مرتفع کند .

گستره ای به وسعت محصولات لوازم آرایشی (آرایش صورت ، آرایش چشم ، آرایش لب ، آرایش ناخن ، ابزار آرایش) ، محصولات مو ( آرایش مو ، بهداشت و مراقبت مو ، حالت دهنده مو ) ، بدن ( مراقبت بدن ، بهداشت بدن ، اصلاح بدن ) ، محصولات رو ( بهداشت و مراقبت پوست ، پاک کننده پوست ، بهداشت دهان و دندان ، تقویت کننده ) ، محصولات مردانه (اصلاح صورت و بدن ، زیبایی و مراقبت مو ، بهداشت و مراقبت پوست) ، لوازم شخصی برقی (فرکننده و اتوی مو ، سشوار ، اپیلیدی ، ماشین اصلاح) ، عطر ( عطر زنانه ، عطر مردانه ) از برندهای متنوع و متعدد و سرشناس ایرانی و جهانی همچون لانکوم ، مک ، استی لادر ، لورآل ، میبلین ، مارال ، کنویس ، کنویس هارمونیک ، رینی فلاور ، سیلکی و ... . مو تن رو با پیاده سازی روش های پرداخت متنوع در خرید لوازم آرایشی و بهداشتی را در هر زمان و مکانی با شرایط ساده فراهم کرده است . تحویل کالا بصورت رایگان (در مورد خرید های بیش از 90 هزار تومان) و تحویل 24 ساعته در تهران از دیگر ویژگی های مو تن رو می باشد .

تمامی کالاها و خدمات حسب مورد دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.

021-43389 + 021-88542210
تصویر کد تخفیف ویژه شما بارگیری نشد! لطفاً صفحه را مجدداً بارگیری نمایید.