Back to top
Repost پیوند ثابت
م معصومه مرسلی
فاصله بین دفعات رنگ مو

فاصله بین دفعات رنگ مو

موها را نباید بیش از هر سه یا ترجیحاً 4 هفته یک بار توسط رنگ های دائمی رنگ یا دکلره کرد. از آنجا که مو 8/0 تا 1/2 سانتی متر در ماه رشد می کند. این فاصله زمانی برای حفظ رنگ موی تازه رشد کافی خواهد بود.

رنگ مو

استفاده بیش از حد از رنگ موهای اکسیدانی دائمی و به خصوص دکلره کردن باعث آسیب دیدن و ترد و شکننده شدن مو می شود، به شکستگی و از دست رفتن بافت موی می انجامد.

رنگ مو

موها را به فاصله زمانی کم یا با رنگ های خیلی متفاوت از رنگ اصلی مو رنگ نکنید (به ویژه در منزل) و برای این کار از یک فرد حرفه ای کمک بگیرید.Repost پیوند ثابت
م معصومه مرسلی
تاثیر حنا برای جلوگیری از ریزش مو

تاثیر حنا برای جلوگیری از ریزش مو

دکتر سعيد حبيبي در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا واحد علوم پزشکي ايران گفت: بيماري‌هاي عصبي و روش‌هاي غيرعلمي کاهش وزن از عوامل محيطي تعيين کننده در ريزش موي سر افراد است.

استفاده از داروهاي گياهي براي کنترل ريزش مو و تحريک پياز مو براي رشد موهاي جديد باوري غلط است و تنها گياه سدر در لطافت موي سر تاثيرگذار است. وي با اشاره به تاثير ترشح هورمون‌ها، مسايل ژنتيکي و گذشت زمان در افزايش ميزان ريزش موي سر اظهار داشت: علاوه بر موارد ذکر شده عوامل محيطي چون کم خوني، بيماري‌هاي دستگاه عصبي، کاهش وزن، زايمان، استرس، انجام عمل‌هاي جراحي و مصرف برخي از داروها، ريزش موي سر را به دنبال خواهند داشت.

وي افزود: در روش‌هاي پزشکي مي‌توان با تجويز داروهاي خاص، ميزان ترشح هورمون‌هاي مردانه را در زنان کنترل کرد اما اين روش براي مردان به دليل کارکرد متفاوت هورمون‌ها تاثيري ندارد.

اين متخصص پوست و مو تاکيد کرد: براي مردان استفاده از روش‌هايي مانند تجويز محلول هاي تحريک کننده رشد مو چون ماينوکسيديل که به صورت مقطعي بر ترشح هورمون مردانه تاثير مي‌گذارد، تجويز مي‌شود. وي در پايان گفت: موي سر با افزايش سن و گذر زمان دچار تغيير و تحولاتي مي‌شود بنابراين نبايد با ايجاد استرس نسبت به کاهش ميزان موي سر، موجب ريزش موهاي جديد شويم.

Repost پیوند ثابت
م معصومه مرسلی

5علت ریزش موی خانمها

1- ریزش مو به دلیل بافتن یا دم‌اسبی کردن موها

خیلی‌ها عادت دارند موهای‌شان را در طول روز، پشت سرشان به حالت دم‌اسبی جمع کنند یا ببافند، ولی این کار می‌تواند یکی از دلایل ریزش شدید موها باشد. هر نوع کشیدن طولانی مدت مو و بافتن سفت آن، باعث ریزش موقتی مو (آلوپسیای کششی) ‌می شود.

این ریزش مو معمولا بین 3 تا 6 ماه طول می‌کشد و به تدریج متوقف می‌شود و بعد به آرامی، موها شروع به رشد مجدد می‌کنند. اما اگر این مدل بستن مو، برای سال‌های زیادی ادامه ‌یابد، ممکن است به ریزش دایمی مو منجر گردد.

در برخی موارد، مو به علت کشیده شدن، نزدیک پوست سر می‌شکند. این نوع ریزش مو اغلب در پیشانی و کناره‌های پوست سر (جایی که مو تحت بیشترین فشار است)، دیده می شود.

ریزش مو فقط پس از استفاده ی دائمی از مدل‌های فوق رخ می‌دهد و با انتخاب گاه به گاه این قبیل مدل موها، این عارضه اتفاق نمی افتد.

ریزش مو

2- ریزش مو به دلیل بارداری

بعضی از خانم‌ها پس از زایمان، دچار ریزش موی شدید می‌شوند. این نوع ریزش مو، به "آلوپسیای بعد از زایمان" معروف است و عادی و گذرا است و حدود 2 تا 3 ماه پس از زایمان اتفاق می‌افتد.

این ریزش مو، حدود 1 تا 6 ماه ادامه می‌یابد، سپس رشد طبیعی مو از سر گرفته می‌شود. این نوع ریزش مو ممکن است پس از سقط جنین هم دیده شود.

البته همه مادران دچار این عارضه نمی‌شوند. راه‌حل‌اش هم این است که با موهای‌تان با ملایمت برخورد کنید. آنها را کمتر دستکاری کنید. از برس‌های نرم برای شانه کردن موهایتان استفاده کنید. موهای‌تان را به آرامی بشویید و خشک کنید. این نوع ریزش مو به ندرت بیش از 4 ماه طول می‌کشد.

3- ریزش مو به دلیل مصرف قرص‌های ضدبارداری

قرص های ضدبارداری را خیلی از خانم ها مصرف می‌کنند، ولی تعداد کمی از آنها با خوردن این قرص‌ها دچار ریزش موقتی مو می‌شوند. بیشتر اوقات پس از قطع دارو، ریزش مو رخ می‌دهد. خانم‌هایی که موقع استفاده از این قرص‌ها دچار ریزش مو می‌گردند، ممکن است زمینه ارثی هم داشته باشند و ریزش موهای شان با مصرف قرص‌ تشدید گردد.

وقتی خانمی مصرف این قر‌ص‌ها را قطع می‌کند، دو یا سه ماه بعد متوجه ریزش موهای سرش می‌شود. این ریزش ممکن است 6 ماه طول بکشد و سپس متوقف شود. 6 تا 12 ماه پس از آنکه ریزش مو قطع شد، موی سر مجددا شروع به رشد می‌کند.

ریزش مو

4- ریزش مو به دلیل رژیم‌های لاغری عجیب و غریب

اگر رژیم‌های لاغری عجیب و غریب می‌گیرید، بدانید که ممکن است دچار ریزش مو شوید. رژیم لاغری که شدیدا کمبود پروتئین داشته باشد، در رشد مو تاثیر خواهد گذاشت، زیرا مو اساسا از پروتئین تشکیل شده است. افراد باید در هر سنی، به مقدار کافی پروتئین مصرف کنند تا رشد طبیعی مو حفظ گردد. غنی ترین منابع پروتئین به ترتیب شامل تخم مرغ، شیر و لبنیات، انواع گوشت (ماهی، مرغ و گوشت قرمز) و حبوبات است.

افراد گیاهخوار و کسانی که از رژیم های غذایی بدون پروتئین استفاده می‌کنند و مبتلایان به بی‌اشتهایی عصبی (که در میان مانکن‌ها و طرفداران لاغری مفرط، زیاد است)، به سوءتغذیه پروتئینی دچار می‌شوند. در چنین مواردی مو باریک‌ می‌گردد و 2 یا 3 ماه بعد، ریزش شدید مو آغاز می‌شود. این ریزش مو با مصرف کافی و مناسب غذاهای حاوی پروتئین، قابل پیشگیری و جبران است.برخی رژیم‌های لاغری به کم‌خونی فقرآهن منجر می‌گردند که می‌تواند باعث ریزش مو شود.

اما این باور که ریزش مو مربوط به کمبود ویتامین است، نتایج ضد و نقیضی را در تحقیقات نشان داده است. تا کنون هیچ ویتامین جداگانه‌ای یافت نشده است که اثر قابل‌توجهی در رشد مو داشته باشد.

مصرف زیاد ویتامین، به خصوص ویتامین A ممکن است باعث بروز مسمومیت در بدن شود.اگر فکر می‌کنید که کمبود تغذیه‌ای دارید، باید با پزشک مشورت کنید. هر گونه تغییر ناگهانی در برنامه غذایی (مثل رژیم های لاغری بسیار کم کالری)، به ریزش مو منجر می‌گردد.

5- ریزش موی طبیعی، نوع زنانه

موهای سر اکثر خانم‌ها با افزایش سن، به‌طور پراکنده کم‌پشت می‌شود که به آن "ریزش موی زنانه" می گویند و مشابه طاسی مردانه است، ولی خانم‌ها هرگز کاملا طاس نمی‌شوند.

این ریزش مو ممکن است مثل طاسی مردانه با عقب رفتگی خط مو همراه باشد. اما اکثرا کم‌پشتی پراکنده ی مو در تمام سر دیده می‌شود و خیلی آهسته‌تر از طاسی مردانه پیشروی می‌کند.

این نوع ریزش مو ممکن است اولین بار پس از یائسگی ایجاد گردد. مردان و زنان هر چه سن‌شان بگذرد، موی کمتری خواهند داشت. وراثت در ریزش موی هر دو گروه نقش دارد. آقایان بیشتر از مادر و خانم ها بیشتر از پدر، ریزش مو را به ارث می‌برند.

عملی‌ترین راه رفع این حالت، مدل دادن مناسب به مو است. گاهی درمان‌های جدید مثل پیوند مو نیز به خانم ها توصیه می‌شود.

بارگذاری 5 دیدگاه دیگر ...
تصویر خاطره N خاطره N 10 ماه پاسخ (0)

عزیزم این مطلب که‌ گیاهخوارا ریزش مو دارن اصلا صحت نداره من ۷ ساله گیاهخوارم و موهای بلند و خوبی دارم گرچه زیاد هم بهش رسیدگی نکردم. منابع پروتیین گیاهی خیلی زیاد و به فور یافت میشه

تصویر Hamide Sol Hamide Sol 9 ماه پاسخ (0)

عالیه

تصویر Hamide Sol Hamide Sol 9 ماه پاسخ (0)

لایک

تصویر Hamide Sol Hamide Sol 9 ماه پاسخ (0)

خیلی خوب بود

تصویر Hamide Sol Hamide Sol 9 ماه پاسخ (0)

ممنون

Repost پیوند ثابت
م معصومه مرسلی
دکلره با مو چه می کند؟

دکلره با مو چه می کند؟

امروزه براي رنگ‌پذيري بيشتر موها از دکلره کردن استفاده مي‌شود. bleaching يا دکلره کردن براي از بين بردن رنگ زمينه‌اي استفاده مي‌شود که يک آلکالن اکسيداتيو قوي روي موقرار مي‌گيرد که مي‌تواند رنگدانه‌هاي مو را اکسيده و روشن کند.

در اين حالت مو به رنگ زرد يا زرد مايل به قرمز (بسته به رنگ زمينه‌اي مو) درمي‌آيد و در صورت ادامه مصرف يک رنگ پلاتيني روي مو ايجاد مي‌شود که مي‌توان انواع رنگ‌هاي دلخواه را روي آن ايجاد کرد. اين کار اگر در خانه انجام شود با پراکسيد هيدروژن 6 درصد انجام مي‌شود، ولي در آرايشگاه‌هايي براي تسريع و نتايج مقبول‌تر از انواع بسيار قوي‌تر ‌آن استفاده مي‌شود که در عرض نيم ساعت مي‌تواند پايه مو را کاملا روشن کند. اين کار براي مو بسيار آسيب‌رسان بوده و باعث خشکي شديد مو و ضعيف شدن ساقه مو و شکنندگي بارز آن مي‌گردد. در ضمن لازم است بعد از دکلره کردن موها با يک شامپوي مخصوص با PH اسيدي شستشو داده شود و نيز مصرف نرم‌کننده و ماسک‌هاي مرطوب کننده مو و نيز مصرف مواد محافظ موقع استحمام و پس از آن توصيه مي‌شود. علاوه بر آسيب‌ بدنه موها ممکن است حساسيت تماسي يا آلرژيک موقع دکلره کردن نيز ايجاد شود که درمان آنها در بعضي از موارد بسيار مشکل است.

دکلره

بعضي از سالن‌هاي آرايشي در سال‌هاي اخير براي کم کردن حساسيت‌هاي پوستي، لوسيون و يا قطره‌هاي حاوي کورتن نيز با مواد موردنظر مخلوط مي‌کنند. مراقب آسيب‌ها باشيد!چنانچه شما از اين رنگ‌ها به طور مداوم استفاده مي‌کنيد، لازم است براي اينکه آسيب موي خود را به حداقل برسانيد، · از تغيير رنگ‌هاي مکرر مو پرهيز کنيد و چنانچه موي سينه در ناحيه ريشه موها شما را آزار مي‌دهد فقط هر ماه يک بار اقدام به رنگ ريشه کنيد. · براي تغيير رنگ موي خود به رنگ‌هاي تيره‌تر معمولا محدوديتي وجود ندارد ولي چنانچه مي‌خواهيد رنگ‌ موي خود را روشن‌تر کنيد و به ويژه براي اين کار مي‌خواهيد از دکلره استفاده کنيد، بهتر است سالانه 1 تا 2 بار بيشتر نباشد تا موي شما در اين فاصله فرصت کافي جهت رشد داشته و رنگ‌هاي جديد آسيب‌ بيشتري به شما وارد نکند. · علاوه بر اين با توجه به اينکه به‌‌رغم تمام مراقبت‌هاي لازم باز هم در ناحيه نوک موها شکنندگي و بي‌حالت شدن و خشکي موها بيشتر بوده و امکان موخوره نيز وجود دارد،· توصيه مي‌شود سالانه 1 تا 2 بار نسبت به کوتاه کردن قسمت‌هاي انتخابي در حد 2 تا 3 سانتي‌متر اقدام کنند و جهت پيشگيري از آسيب‌هاي بيشتر از سرم و روغن‌هاي محافظ مو به ويژه در قسمت‌هاي انتخابي مو استفاده کنند.

استفاده از شامپوهاي ملايم و مخصوص موهاي رنگ شده و استفاده از نرم‌کننده‌هاي مناسب ضرورت دارد ولي بعد از استحمام لوسيون و يا روغن‌هاي محافظتي وجود دارد که به صورت يک لايه سطح مو را پوشانده و باعث حفاظت سطح مو از آسيب‌هاي فيزيکي بيشتر مي‌شود، · حالت دادن به اين موها به وسيله حرارت‌هاي قوي سشوار و اتوي مو و تافت و اسپري، آسيب موي شما را شدت مي‌بخشد.

Repost پیوند ثابت
م معصومه مرسلی
اقدامات مراقبتی قبل و بعد از دکلره

اقدامات مراقبتی قبل و بعد از دکلره

آماده سازی مو برای دکلره

اگر می خواهید بعد از رنگ مو هاسالم بماند باید قبل از رنگ کردن آماده سازی را شروع کنید ابتدااز مغذی بودن و رطوبت مو مطمئن شوید. اگر موهای آسیب دیده‌ای دارید، بهتر است اقدام به دکلره موهای خود نکنید، اما اگر با این وجود تصمیمتان را برای دکلره گرفته‌اید، حداقل قبل از درمان کامل و تقویت موهایتان موهایتان را دکلره نکنید.

استفاده از روغن‌های طبیعی

اگر موهای ضعیف و نازکی دارید می‌توانید با روغن‌های طبیعی آن را تقویت کنید چرا که روغن‌های طبیعی گیاهی حاوی مواد مغذی، ویتامین‌ها، اسیدهای چرب و املاح هستند و می‌توانند بخشی زیادی از نیازهای موهای شما را برطرف کنند. این روغن‌ها هم در تقویت پیاز و ریشه مو و هم ساقه مو موثرند.

از جمله روغن‌های طبیعی مفید برای برای تقویت مو عبارتند از: روغن کرچک، روغن رزماری، روغن نارگیل، روغن بادام، روغن آووکادو و... استفاده از این روغن‌های طبیعی را بهتر است از ماه‌ها قبل شروع کنید.

بهترین شیوه و زمان استفاده از آن‌ها پیچیدن موهای آغشته به روغن طبیعی در کلاه برای حداقل 30 دقیقه و قبل از رفتن به حمام است. برای موثر واقع شدن استفاده از آن حداقل یک بار در هفته اینکار را تکرار کنید.

مراقبت‌های بعد از دکلره

- تا دو روز بعد از دکلره و رنگ مو موهایتان را شامپو نکنید

بعد از دکلره و رنگ کردن موهای خود سعی کنید حداقل دو روز منتظر بمانید این کاربه ثابت ماندن رنگ مو کمک میکند همچنین چربی مو قبل از رنگ کردن مثل یک لایه محافظتی ریشه موعمل و از آسیب موجلوگیری می کند.

- استفاده کمتر از وسایل حرارتی مو

چون موهای شما در این شرایط بسیار آسیب‌پذیر و حساس هستند، سعی کنید بعد از دکلره موهی خود کمتر از سشوار، اتوهای مو، بابلیس و دیگر وسایل حرارتی استفاده کنید که به موها آسیب کمتری وارد شود و رنگ آن‌ها نیز درخشش و زیبایی خود را از دست ندهد.

در صورتی هم که هراز گاهی مجبور به استفاده از این وسایل شدید حتما قبل از آن از مواد محافظ مو در برابر حرارت که به گونه‌های مختلفی مثل سرم، اسپری، کرم مو و .. در بازار موجود می‌شاد استفاده کنید.

استفاده از شامپو مناسب

از شامپوهای دارای آمونیاک استفاده نکنید. همچنین می‌توانید شامپوهای تثبیت‌کننده رنگ مو را برای حفظ رنگ مو و عدم تغییر آن استفاده کنید.

استفاده از ماسک مو

محصولاتی مراقبتی مثل ماسک مو استفاده کنید. اکر این ماسک مو طبیعی باشد قطعا نقش مهمتری در مراقبت و و محافظت از رنگ موهای شما خواهد داشت. همانطور که در مقالات قبل به آموزش ماسک‌های طبیعی مو پرداختیم، این ماسک‌ها را می‌توانید خودتان در خانه تهیه کنید.

- قرار ندادن موها در تابش مستقیم خورشید

سعی کنید موهای خود را از آفتاب دور نگه دارید و آن‌ها در معرض آفتاب قرار نگیرند زیرا موهای شما بادکلره خشک و آسیب پذیر شده و نور خورشید اثرات مخربی می‌تواند بر روی موهایتان به‌جا بگذارد.

- کوتاه کردن سر مو

پس از گذشت مدت زمانی از دکلره کردن موهای‌تان و هنگامی که موهای شما رشد کرد، کمی از پایین موهای خود را کوتاه کرده تا موهای‌تان در برابر آسیب هایی مثل موخوره و مانند آن در امان بماند.

- کاهش شستوشوی موها

یکی از راههای ماندگاری بالای رنگ و سالم ماندن مو، شستشوی کمتر آنها است. اگر موهای خود را ۳ یا ۴ بار در هفته می شویید آن را به ۲ تا ۳ بار در هفته برسانید که روغن های تولید شده توسط پوست سر که باعث تغذیه مو می شود حفظ شوند.

- شستشو با آب سرد

شستن موها با آب گرم موجب می شود که پوشش خارجی مو در قسمت بیرونی افزایش و باعث آسیب پذیری و ریزش آن شود. راه موثر جلوگیری از این مشکل شستشوی همیشگی موها با آب سرد است. اگر شما توانایی دوش با آب سرد را ندارید موهای خود را پس از حمام با آب سرد بشویید.

- استفاده از آبرسان‌ها و مرطوب کننده‌های مو

با دکلره کردن مو رطوبت آن کم شده و خشک می‌شود. پس با استفاده مستمر از آبرسان و مرطوب کننده مو، رطوبت موهایتان را تامین کنید. از دیگر مزایای استفاده از مرطوب کننده‌ها محافظت مو در برابر حرارت و نور خورشید است.

مرطوب کننده‌ها حاوی سیلیکون هایی هستند که با ایجاد یک لایه ی محافظ روی ساقه ی مو آسیب های ناشی از پرتوهای خورشید را به حداقل می رسانند و همچنین موها را از آسیب های حرارتی محافظت می کنند.

صفحه‌ها

معرفی شبکه اجتماعی تخصصی فروشگاه اینترنتی مو تن رو

در شبکه اجتماعی تخصصی فروشگاه اینترنتی مو تن رو می‌توانید تجربه خود با محصولات سلامت و زیبایی را به اشتراک بگذارید. با دوستان خود در ارتباط باشید و شبکه دوستی خود را گسترش دهید.

برای شروع دیگران را دنبال کنید و چند عکس به اشتراک بگذارید.

همچنین کاربران فعال هر ماه هدیه‌ای دریافت خواهند کرد.

همیشه اولین نفر باشید! برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها و جدیدترین کالاها در خبرنامه ثبت‌نام کنید.

پشتیبانی : 021-43389