1591543800
Repost پیوند ثابت
تصویر Aysen v Aysen v
طرز تهیه چند نوع ماسک آرد برنج در خانه

طرز تهیه چند نوع ماسک آرد برنج در خانه

ماسک آرد برنج و شیر

یک قاشق غذاخوری آرد برنج را با مقداری شیر مخلوط کرده تا خمیری نسبتاً غلیظ به دست آید. سپس این مخلوط را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست صورت بگذارید و بعد از آن با آب ولرم پوست را کاملاً بشویید.

ماسک آرد برنج و ماست

روش استفاده از این ماست نیز کاملاً شبیه ماسک آرد برنج و شیر است. با این تفاوت که به دلیل آنکه ماست سریع خشک می‌شود بهتر است پوست را بعد از ۱۰ دقیقه با آب ولرم بشویید.

ماسک آرد برنج و عسل

در این روش مقداری آرد برنج با مقداری عسل مخلوط کرده تا خمیری یکدست به وجود آید. پس از مالیدن آن بر روی پوست در حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بعد صورت خود را با آب ولرم بشویید.

ماسک آرد برنج، آبلیمو و چای سبز

مواد لازم در این روش شامل ۲ قاشق چای خوری آبلیمو، ۲ یا ۳ قاشق چای سبز و ۲ عاشق غذاخوری آرد برنج است. بهتر است برای استفاده از چای سبز در این ماسک آن را با آب داغ خیس نمایید. ماسک حاصله را در حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی پوست خود گذاشته و سپس با آب ولرم پوست را آبکشی نمایید.

ماسک آرد برنج به همراه سفیده تخم مرغ و گلیسیرین

مواد لازم برای تهیه این ماسک شامل ۲ قاشق غذاخوری آرد برنج، ۴ یا ۵ قطره گلیسیرین و یک سفیده تخم مرغ است. این مواد را در ظرفی به خوبی ترکیب کرده و بعد از مالیدن آن بر پوست، تا زمانی که ماسک خشک شود صبر کنید. قبل از شستن پوست خود می‌توانید ماسک خشک شده را از روی پوست خود بردارید.

ماسک آرد برنج و خیار

در این ماسک با ۲ قاشق غذاخوری آرد برنج به همراه مقداری آب خیار خمیری درست کرده و خمیر به دست آمده را بر روی پوست خود مالیده و پس از خشک شدن آن صورت را بشویید.

نکاتی برای استفاده بهینه

تمامی ماسک‌های معرفی شده به وسیله آرد برنج را می‌توان بر روی قسمت‌های دیگر پوست مانند پوست گردن و دست نیز استفاده کرد.

از هیچ یک از ماسک‌ها بیشتر از ۲ الی ۳ بار در هفته استفاده نکنید چرا که باعث حساس شدن پوست خواهد شد.
پوست خود را قبل از استفاده از هر یک از ماسک‌ها تمیز کرده و به خوبی بشویید.
هیچگاه از آب خیلی داغ و خیلی سرد برای شستن پوست صورت استفاده نکنید و همیشه از آب ولرم برای شستشوی پوست به خصوص بعد از استفاده از ماسک‌ها استفاده کنید.

سخن پایانی

از آنجایی که انواع مختلفی ازپوست‌ها وجود دارد که ممکن است هریک از درجه حساسیت ویژه‌ای برخوردار هستند، بهتر است ابتدا هرکدام از این ماسک‌ها را بر روی قسمتی کوچک از پوست خود تست کرده و سپس اقدام به استفاده از آن در سطح وسیع تری از پوست خود کنید.

Repost پیوند ثابت
تصویر Aysen v Aysen v

ماسک خاک رس برای رفع تیرگی زیربغل

خاک رس قهوه‌ای که گل سرشوی نیز گفته می‌شود، یک خاک رس طبیعی است که برای جذب آلودگی‌های پوست مفید است. این خاک به باز شدن منافذ بسته شده نیز کمک می‌کند. همچنین، سلول‌های مرده پوست را رفع می‌کند که به رفع تیرگی زیر بغل منجر می‌شود.

مواد لازم
– ۱ قاشق چایخوری خاک رس

-مقداری آب لیمو

دستور تهیه ماسک خاک رس
۲ قاشق غذاخوری پودر خاک رس قهوه‌ای را در کاسه‌ای بریزید. سپس ۱ قاشق چایخوری آبلیمو و مقدار کافی آب را به آن اضافه کنید. مواد را مخلوط کرده تا خمیر نرمی به‌دست آید. آن را روی زیر بغل خود بگذارید و پس از ۱۰ دقیقه بشویید. این کار را باید ۲ بار در هفته انجام دهید.

Repost پیوند ثابت
تصویر Aysen v Aysen v
ماسک خاک رس و سفیده تخم مرغ برای جوانسازی پوست

ماسک خاک رس و سفیده تخم مرغ برای جوانسازی پوست

خاک رس برای جوانسازی و زیبایی پوست صورت و بدن هم بسیار پرکاربرد است.

مواد لازم
– ۱ عدد سفیده تخم مرغ

– ۲ قاشق چایخوری خاک رس قهوه‌ای

دستور تهیه ماسک خاک رس
ابتدا، سفیده تخم مرغ و خاک رس قهوه‌ای را مخلوط کنید تا خمیری شکل شود. با کمک قلم مو، این خمیر را با حرکات رو به بالا روی صورت خود بگذارید. اجازه دهید کاملا خشک شود. آن را با آب ولرم بشویید و از مرطوب کننده استفاده کنید.

Repost پیوند ثابت
تصویر Aysen v Aysen v

ماسک خاک رس و گلاب برای درمان جوش زیر پوستی

خاک رس قهوه‌ای نه تنها آلودگی‌های پوست را جذب می‌کند بلکه چربی اضافی پوست را نیز می‌گیرد. خاک رس قهوه‌ای، گردش خون را نیز تحریک می‌کند. این ماسک را پس از ۱۵ دقیقه بشویید.

مواد لازم
– ۲ قاشق غذاخوری خاک رس قهوه‌ای

– ۱ قاشق چایخوری گلاب

– ۵-۴ قاشق آبلیمو

دستور تهیه ماسک خاک رس
مواد را مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست آید. ناحیه مورد نظر را مرطوب کرده و خمیر را به طور مساوی روی آن بگذارید. اجازه دهید خشک شود. ماسک را به مدت طولانی روی صورت نگذارید زیرا می تواند پوست را خشک کند.

Repost پیوند ثابت
تصویر Aysen v Aysen v
 ماسک خاک رس برای درمان خشکی پوست صورت

ماسک خاک رس برای درمان خشکی پوست صورت

استفاده از ماسک خاک رس معمولا برای افرادی توصیه می‌شود که دارای پوست چرب هستند؛ زیرا خاک رس قادر است روغن اضافه‌ی پوست را به خود جذب کند. جدای از این خاصیت، خاک رس می‌تواند پوست را نرم کند و برای پوست‌های خشک و حساس اثر خنک ‌کنندگی داشته باشد. استفاده از خاک رس با برخی مواد مناسب دیگر، با چند بار استفاده، می‌تواند به خلاصی‌تان از شر خشکی پوست کمک کند. هفته‌ای یک بار از این ماسک صورت استفاده کنید.

مواد لازم
– ۲ قاشق غذاخوری خاک رس تمیز
– یک قاشق غذاخوری آب خیار
– یک قاشق چای خوری عسل یا یک قاشق چای خوری شیر

دستور تهیه ماسک خاک رس
تمام مواد را با هم مخلوط کنید تا خمیر غلیظی از آن درست شود. در صورت نیاز، غلظت آن را با افزودن مقداری آب تنظیم کنید.این ماسک صورت را روی پوست صورت‌تان بمالید و ۱۵ دقیقه صبر کنید تا خشک شود. آن را با استفاده از آب، به خوبی بشویید.

صفحه‌ها

معرفی شبکه اجتماعی تخصصی فروشگاه اینترنتی مو تن رو

در شبکه اجتماعی تخصصی فروشگاه اینترنتی مو تن رو می‌توانید تجربه خود با محصولات سلامت و زیبایی را به اشتراک بگذارید. با دوستان خود در ارتباط باشید و شبکه دوستی خود را گسترش دهید.

برای شروع دیگران را دنبال کنید و چند عکس به اشتراک بگذارید.

همچنین کاربران فعال هر ماه هدیه‌ای دریافت خواهند کرد.

برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها و جدیدترین کالا‌ها در خبرنامه ثبت‌نام کنید.