۷ گام برای اینکه خودتان مانیکور و پدیکور را در منزل انجام دهید

۵۹

آراستگی برای خانم‌ها امری مهم است. آراستگی یک خانم از موها تا انگشتان پا به چشم می‌آید. شاید از‌نظر برخی رسیدگی به ناخن‌ها چندان اهمیت نباشد، چون بخش کوچکی از انگشتان هستند. اما باید گفت همین بخش به‌ظاهر کوچک، بسیار نمایانگر سلامت روح و روان هر شخص است.اگر متوجه کج‌و‌‌‌کوله بودن و نامرتبی ناخن‌های کسی شدید، بدانید ارتباط مستقیمی با روان او دارد. ممکن است ذهنی آشفته و پریشان‌احوال داشته باشد!

از‌این‌رو خانم‌ها باید همواره به‌سلامت و زیبایی ناخن‌هایشان رسیدگی کنند تا آشفته‌حال به نظر نرسند. رسیدگی به ناخن‌های دست از طریق سوهان زدن، برداشتن پوست‌ها و گوشت‌های اضافی اطراف ناخن بدون اینکه آسیبی به انگشتان برسد را “مانیکور” می‌گویند. انجام همین مراحل برای ناخن‌های پا را “پدیکور” می‌گویند.انجام کارهای مراقبتی از ناخن‌ها امری دائمی می‌باشد. بعد از انجام کارهایی که به ناخن‌ها آسیب می‌رساند، مانیکور و آراستن ناخن‌ها را فراموش نکنید.

رفتن به سالن‌های آرایشی برای انجام “مانیکور و پدیکور” ناخن‌ها ممکن است هزینه‌های زیادی را برایتان داشته باشد. و از طرفی هم رفتن به سالن آرایشی و در نوبت منتظر ماندن وقت‌گیر است. اما این‌ها دلایل خوبی نیستند که از آراستگی ناخن‌هایتان منصرف شوید. در ادامه چگونگی انجام مانیکور و پدیکور در منزل را مرحله‌به‌مرحله  بخوانید، یاد بگیرید و حتما انجام دهید.

وسایل مورد‌نیاز:

  • پد مخصوص لاک پاک‌کن
  • بافر و پولیش‌ناخن
  • ست ابزارآلات مانیکور، شامل: ناخن‌گیر، سوهان، گوشه‌گیر
  • محلول کوتیکول
  • کرم مرطوب‌کننده
  • ظرف مخصوص جای انگشتان
  • محلول‌های تقویتی ناخن

گام ۱: تمیز کردن ناخن‌ها

ابتدا لاک ناخن‌هایتان را با استفاده از پد مخصوص لاک پاک‌کن تمیز کنید. هیچ‌وقت از استون در تمیز کردن ناخن‌هایتان استفاده نکنید. استون به ناخن‌هایتان آسیب می‌رساند.

گام ۲ : شکل دادن ناخن‌ها

با استفاده از ناخن‌گیر اقدام به شکل دادن و مرتب کردن ناخن‌ها کنید. ناخن‌ها را به‌صورت یکدست و مرتب بگیرید. با سوهان سر ناخن‌ها به شکل هلالی و یا صاف و با توجه به فرم انگشتان شکل دهید.

گام ۳ : برطرف کردن ناهمواری‌های ناخن

بافر نوعی سوهان برای سطح ناخن است. با استفاده از بافر، ناهمواری‌های سطح ناخن را برطرف کنید. بافر زدن به‌مانند سوهان زدن می‌باشد. بافر زدن را آهسته و ملایم از ریشه تا سر ناخن تا جایی ادامه دهید که ناهمواری‌ها برطرف شود و سطح ناخن صاف شود.

گام ۴ : شستشو و نرم کردن

ظرف مخصوص جای انگشتان را با آب گرم پر‌کنید. می‌توانید چند قطره اسانس خوشبو در آب بریزید. سرانگشتانتان را برای مدت چند دقیقه درون ظرف آب گرم قرار دهید. با این کار گوشت‌های اطراف ناخن نرم شده و گوشه‌گیری راحت‌تر انجام می‌گیرد. بعد دست‌ها را خشک‌کنید و از محلول کوتیکول به اطراف ناخن بزنید و چند دقیق زمان بدهید تا اطراف ناخن نرم شود.

گام ۵ : مرتب کردن و پولیش زن

در این مرحله با ابزار مخصوص، اقدام به کنار راندن گوشت و پوست اضافی بر روی ناخن کنید.مواظب باشید به آسیبی به‌دست وارد نشود. سپس با استفاده از پولیش، ناخن‌هایتان را براق کنید. پولیش را خیلی سریع روی ناخن‌هایتان حرکت دهید تا ناخن‌ها براق‌تر شوند.

گام ۶ : لوسیون‌ها

در این مرحله بعد از اقدامات گوشه‌گیری، از لوسیون‌ها و کرم‌های مرطوب‌کننده دست به‌منظور التیام بخشیدن به‌دست‌ها استفاده کنید.

گام ۷ : تقویت ناخن‌ها و لاک زدن

در این مرحله کار مانیکور ناخن‌ها به اتمام رسیده است.حال باید ناخن‌هایتان را تقویت کنید و یا با استفاده از انواع رنگ‌های دوست‌داشتنی، سرانگشتانتان را لاک بزنید. برای تقویت ناخن‌ها می‌توانید از انواع محصولات مراقبتی که در بازار موجود می‌باشد استفاده کنید. ما در اینجا به شما “محصولات مراقبت ناخن ماوالا” را توصیه می‌کنیم.

محصولات ماوالا از کیفیت خوبی برخوردار است و برای هر نوع مشکل ناخن محصولی بی‌نظیر ارائه کرده است. محصولاتی مانند : محصولات استحکام‌بخش ناخن، محصولات محرک رشد ناخن، محصولات محافظ ناخن، محصولات تغذیه‌کننده ناخن، محصولات تثبیت‌کننده لاک ناخن و…. .

همین ۷ مرحله را برای ناخن‌های پا انجام دهید.

 

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود