ماسک صورت و هر آنچه باید درباره ی آن بدانید

0

از ماسک صورت چه می‌دانید؟

پوست زیبا، سالم و شاداب همیشه در همه‌ی دوران‌ها مورد توجه بوده است و می‌توان گفت کسی نیست که از به دنبال داشتن پوستی لطیف و شفاف نباشد. اما چیزی که در سال‌های اخیر به چشم می‌خورد، استفاده روز افزون از ماسک صورت  است که امروزه به یک روند اپیدمی تبدیل شده. اما چه چیز باعث شده استفاده از این محصولات تا این اندازه با استقبال روبرو شود؟ حتما دلایل محکمی برای محبوبیت روز افزون این محصولات وجود دارد. اما این دلایل چیست؟

 

 

علاقه به داشتن پوست زیبا

شاید برای شما هم این سوال ایجاد شده باشد که چطور برخی افراد حتی با وجود داشتن سن بالا پوست‌هایی شفاف، سالم و شاداب دارند. تا به حال چند بار از خودتون پرسیدید با وجود آلودگی هوا، سبک‌های نادرست زندگی، تغذیه‌های ناسالم امروزی و غیره چطور آن خانم یا آقا چنین پوست خوبی دارند؟ چرا که اگر مسائل ژنتیکی را در نظر نگیریم،  به هر حال شرایط آب و هوایی، سبک زندگی، مواد غذایی موجود در بازار و سایر موارد برای اکثر افراد جامعه یکسان است. پس قطعا داشتن پوست‌های زیبا و با طراوت رمز و رازی دارد. ما از یکی از این اسرار پرده برمیداریم. مهم‌ترین این رازها، استفاده از ماسک صورت است که با تکنولوژی‌های نوین طراحی و ساخته شده‌اند.

Bio-activated Neem Charcoal Mask - Neem Tree Farms

داشتن پوستی سلامت آرزوی بسیاری از ماست

 

آشنایی با ساختار پوست

قبل از شناخت ماسک صورت در انواع مختلف بهتر است با ساختار پوست خود آشنا شویم. همانطور که می‌دانیم، پوست وسیع‌ترین بافت بدن است و سرتاسر بدن را دربر می‌گیرد. این بافت به ترتیب از سطح به داخل شامل سه لایه‌ی اپیدرم(رو پوست)، درم(لایه‌ی میانی) و هیپودرم(لایه‌ی زیرین) تشکیل شده است. این سه لایه از نظر عملکرد و ساختار متفاوت هستند. از آنجایی که پوست به عنوان اولین سد دفاعی در برابر اشعه‌ی ماوراءبنفش، میکروب‌ها، آلودگی‌ها، عوامل بیماریزا و غیره عمل می‌کند، بسیار در معرض آسیب بوده و سلامت این بافت بدن بسیار مهم است. ضخامت پوست در هر ناحیه از بدن متفاوت است. مثلا پوست کف دست ضخیم‌تر از پوست صورت و پنج لایه‌ای است. برای استفاده از ماسک‌های صورت باید بدانیم در هر لایه از پوست چه سلول‌هایی قرار دارند و چه عملکردی دارند تا بتوانیم ماسک صورت مناسب برای بهبود پوست خود را پیدا کنیم.

 • اپیدرم که سطحی‌ترین لایه‌ی پوست است، علاوه بر عمل کردن به عنوان یک سد ضدآب، در تعیین تناژ پوست نقش عمده‌ای دارد. ملانوسیت‌ها که سلول‌های تولید کننده‌ی رنگدانه هستند، در این لایه قرار دارند. لایه‌ی رویی اپیدرم مملوء از سلول‌های شاخی مرده است که به عنوان محافظ عمل می‌کنند و به طور مرتب در حال جایگزینی با سلول‌های جدید هستند.
 • درم که در زیر اپیدرم قرار گرفته، حاوی عروق خونی، رگ‌های لنفاوی، فولیکول مو، غدد عرق و غیره است. لایه‌ی درم از بافت همبند تشکیل شده است که حاوی الیاف الاستیک، کلاژن و فیبروبلاست است.
 • هیپودرم، عمیق‌ترین لایه‌ی پوست است و از بافت پیوندی و لیپید ساخته شده است.

لایه‌های پوستی

 

پوست افراد در کودکی بسیار نازک است و با گذشت زمان تا دهه‌ی چهل زندگی به تدریج ضخیم‌تر می‌شود. بسته به سن، جنسیت، شرایط آب و هوایی و غیره ضخامت متفاوتی دارد و متغیر است. این ضخامت به دلیل تغییر در قطر لایه‌ی درم و اپیدرم در شرایط مختلف ایجاد می‌شود. در دهه‌ی پنجاه، پوست بدن با تغییر درم به دلیل از بین رفتن تدریجی سلول‌های اپیتلیال، خاصیت الاستیسیته و غیره دوباره شروع به نازک شدن می‌کند. ژنتیک و محیط زندگی نیز تأثیر زیادی بر سلامت یا عدم سلامت پوست دارد. به عنوان مثال افرادی که روزانه به مدت زیادی در معرض تابش نور خورشید قرار دارند، سریع‌تر از سایر افراد دچار پیری پوست و چین و چروک پوستی می‌شوند. بنابراین لازم است برای هر نوع پوست با کمک مشاورین متخصص، از ماسک‌ پوستی خاصی استفاده کرد. تا مشکلات پوستی خود را به حداقل برسانیم و در بیشتر موارد درمان کنیم.

 

چرا پوست صورت برای ما اهمیت زیادی دارد؟

قطعا شما هم گاهی به استفاده از ماسک صورت برای درمان مشکلات پوستی فکر کرده‌اید. اما چه چیز ما را به سمت استفاده از ماسک صورت سوق می‌دهد؟ بپذیریم یا نه، پوست صورت می‌تواند به طور مستقیم بیانگر نوع شخصیت و سبک زندگی ما باشد. اینکه به پوست خود چقدر اهمیت می‌دهیم، چقدر برای سلامت خود ارزش قائل هستیم و غیره کاملا در پوست صورت ما عیان است. حتی حالات جسمی ما نیز در صورت ما کاملا مشهود است. چقدر افرادی را دیدیم که از روی رنگ پریدگی ، خستگی پوست و غیره به حال ناخوش آنان پی برده‌ایم؟ حتی پوست صورت در برقراری ارتباط با دیگران و همچنین در اعتماد به نفسمان بسیار مؤثر است. معمولا افرادی که پوست‌های پر از جوش یا پر از لک دارند، هنگام حضور در جمع همسالان و دوستان خود از اعتماد به نفس بسیار پایینی برخوردار هستند. یا افرادی که در زمان حضور در مهمانی‌ها، قرار ملاقات‌ها و سایر مکان‌های عمومی، بسیار نگران چطور دیده شدن هستند و تمام مدت فکر می‌کنند دیگران آن‌ها را چطور می‌بینند. حتما شما هم چنین تجربیاتی را پشت سر گذاشته‌اید.

The 3 Most Common Skin Conditions: Can Cannabis Help? - HelloMD

مشکلات پوستی دردسر ساز

 

از طرف دیگر افرادی که پوست سالم و شادابی دارند بسیار با اعتماد به نفس به نظر می‌رسند و به راحتی در هر جمعی تمام توجهات را به خود جلب می‌کنند. بنابراین می‌بینید که سلامت پوست صورت تا چه اندازه اهمیت دارد. چند بار تا به حال سعی کردید جوش‌های صورت خود را با مواد آرایشی بپوشانید؟ چقدر لک‌های پوستی را به روش‌های مختلف پنهان کرده‌اید؟ تا چه زمانی باید نگران چین و چروک‌ها و خطوط صورت خود باشید؟ آیا وقت آن نرسیده که یک بار برای همیشه این مشکلات را پشت سر بگذارید؟

اگر فکر می‌کنید زمان ایجاد تغییر فرا رسیده، پس ما راه حل مشکلات را به شما نشان می‌دهیم. بهترین و بی‌خطرترین راه موجود برای داشتن پوستی سالم و با طراوت، استفاده از ماسک صورت متناسب با نوع پوستمان است. گاهی می‌بینیم افراد با وجود استفاده از ماسک‌های صورت خانگی باز هم به نتیجه‌ی مطلوب نمی‌رسند. آیا می‌دانید علت چیست؟ علت عدم شناخت کافی نسبت به پوست و در نتیجه به کار بردن ماسک‌هایی است که با پوست ما سازگاری ندارند و حتی در بیشتر موارد باعث بدتر شدن معضلات پوستی می‌شوند. پس بهتر است علاوه بر شناخت ساختار پوست که در بالا ذکر شد، با انواع ماسک‌ صورت، ساختار و عملکرد آن‌ها نیز آشنا شویم.

 

خرید اشتباه ماسک صورت

معمولا افراد به محض دیدن کوچکترین تغییرات در پوست خود، به صورت خودخواسته و بدون مشورت با پزشک متخصص پوست و یا کارشناسان زیبایی، اقدام به خرید ماسک صورت می‌کنند. موضوع وقتی بدتر می‌شود که برای خرید ماسک به فروشگاه‌هایی مراجعه می‌کنند که با وجود فروش محصولات بهداشتی و مراقبتی، هیچ مشاور و کارشناس متخصصی در زمینه‌ی سلامت پوست و زیبایی ندارند و بدون شناخت پوست مشتری و پیدا کردن  دلیل ایجاد مشکلات، فقط یک یا چند ماسک صورت را به خریدار می‌فروشند. از طرفی موردی که به طور مکرر به چشم می‌خورد، خریدارانی هستند که علاقمند به خرید ماسک صورت به خصوصی هستند که قبلا دوستشان استفاده کرده‌ و راضی بوده یا ماسکی که آشنایان معرفی کرده‌اند و این یک اشتباه محض است. چرا که قرار نیست یک نوع ماسک برای همه‌ی انواع پوست با همه‌ی مشکلات پوستی مناسب و تأثیرگذار باشد.

How To Do A Natural Facial At Home | Natural facial, Bridal beauty ...

با انتخاب صحیح ضامن سلامت پوست خود باشید

 

مثلا ممکن است در سطح پوست چین و چروک‌های ریزی ایجاد شوند که در اثر کم آبی بدن به وجود آمده باشند(نه در اثر خشکی ناشی از کمبود چربی پوست ) و ما برای خلاص شدن از شر آن‌ها، اشتباها به جای اینکه ماسکی بر پایه‌ی آب خریداری کنیم، ماسک صورت روغنی و بر پایه‌ی چربی بخریم. در این صورت نه تنها چین و چروک‌ها کمتر نمی‌شود، بلکه جوش هم به آن اضافه می‌شود. بنابراین لازم است همه‌ی افرادی که به دنبال زیبایی هستند با انواع ماسک صورت آشنا شوند تا در صورت نبود کارشناس بتوانند خرید مطمئنی داشته باشند.

انواع ماسک صورت

به طور کلی انواع ماسک‌ صورت بر اساس مواد تشکیل دهنده‌ی آن‌‌ها در دسته بندی‌های استاندارد زیر قرار می‌گیرند که به ترتیب با آن‌ها آشنا می‌شویم:

 • ماسک‌های کرمی(مناسب برای پوست نرمال و خشک )
 • ماسک‌های خاک رس(مناسب برای پوست‌های نرمال، چرب، مستعد جوش و آکنه )
 • ماسک‌های ژله‌ای(مناسب برای پوست‌های خشک و حساس )
 • ماسک‌های ورقه‌ای(مناسب برای انواع پوست )
 • ماسک‌های لایه بردار(مناسب برای انواع پوست به جز پوست‌های حساس )
 • ماسک‌های حرارتی(مناسب برای افراد بالغ و پوست‌هایی با علائم پیری )
 • ماسک‌های پیل آف(مناسب برای انواع پوست )
 • ماسک‌های هیدروژل(مناسب برای پوست‌های خشک، ملتهب و دارای علائم افزایش سن )
 • ماسک‌های ویتامین  C(مناسب برای انواع پوست از سن ۲۸ سالگی به بعد )
 • و غیره.

 

ماسک صورت کرمی

ماسک صورت کرمی، ماسکی است که بر پایه‌ی کرم تولید می‌شود و بافتی خامه‌ای دارند. ماسک‌‌های کرمی سرشار از روغن‌های طبیعی و مرطوب کننده‌هایی هستند که می‌توانند به عمق پوست نفوذ کنند. حالت کرمی و غلیظ دارند. دارای هیالورونیک اسید هستند، باعث جذب آب به سلول‌ها شده و سلول‌های خشک پوستی را بازسازی می‌کنند. ماسک صورت کرمی، در صورت استفاده‌ی منظم موجب صاف شدن، نرمی و لطافت پوست می‌شود.

در تولید بعضی از ماسک‌های کرمی از عصاره‌ی جلبک نیز استفاده می‌شود. همانطور که گفتیم، ای ماسک می‌تواند در عمق پوست هم تأثیر گذار باشد و در انواع ماسک صورت کرمی حاوی جلبک، مواد مؤثره به کار برده شده، با تأثیر بر منطقه‌ی درم پوست، باعث تقویت خاصیت کلاژنی و الاستیسیته و در نتیجه سفت شدن پوست می‌شوند.

در برخی دیگر از ماسک‌های صورت کرمی، عصاره‌ی چای سبز و آلانتوئین به کار رفته است. آلانتوئین خاصیت نرم کنندگی دارد و چای سبز یک آنتی‌اکیسدان قوی است و از پوست در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. در کنار عصاره‌ی جلبک و چای سبز و آلانتوئین، ماسک صورت کرمی معمولا حاوی ویتامین آ و ویتامین ث است که از اپیدرم پوست صورت شما محافظت می‌کنند. ماسک‌های کرمی به دو صورت تیوپی و کاسه‌ای در بازار عرضه می‌شوند.

 

اسک کرمی حاوی خاک آتشفشان مناسب پوست نرمال و مختلط مونته ژنه 15 میل

ماسک صورت کرمی

 

ماسک صورت خاک رس

ماسک صورت خاک رس با پاکسازی پوست شما از وجود تمام آلودگی‌های، گرد و غبار و غیره، پوستی نرم به شما هدیه می‌دهد. ماسک‌های خاک رس حتی جوش‌ها و دانه‌های سرسیاه روی پوست را نیز از بین می‌برد. ماسک صورت خاک رس هم زمان با سفت کردن پوست، ترشح چربی روی پوست شما را هم تنظیم و متعادل می‌کند. در واقع ماسک‌های خاک رس ، ترمیم کننده و مرطوب کننده‌هایی هستند که به طور طبیعی پوست را سم زدایی و هیدراته می‌کنند. این ماسک‌ها باعث افزایش استحکام و بستن منافذ باز پوست می‌شوند.

ماسک صورت خاک رس هیدرودرم

اگر پوست شما ملتهب و دارای نواحی قرمز رنگ برجسته است، توجه کنید که ماسک صورت رسی انتخاب کنید که دارای آنزیم‌های شفاف کننده یا دارای گوگرد باشد تا التهاب پوستتان را نیز برطرف کند.

مراقب باشید ماسک صورت خاک رس را با مالش زیاد از روی پوست پاک نکنید. تنها کافی ست از آب ولرم یا گرم برای شستن آن استفاده کنید و یا یک پارچه‌ی تمیز را با آب گرم خیس کنید و روی صورت خود بگذارید تا ماسک به راحتی پاک شود. ماسک‌های خاک رس به هر دو شکل تیوپی و کاسه‌ای در بازار عرضه می‌شود.

 

ماسک صورت ژله‌ای

ماسک صورت ژله‌ای، معمولا بر پایه‌ی آب هستند. به دلیل سبک بودن به راحتی جذب می‌شوند. خاصیت تسکین دهنده و خنک کننده دارند به خصوص برای افرادی که از شدت خشکی و حساسیت پوست دچار خارش و التهاب و سوزش می‌شوند. معمولا افرادی با این نوع پوست(خشک و حساس ) قبل از اقدام برای تقویت استحکام و پاکسازی پوست، باید با استفاده از یک ماسک صورت ژله‌ای خوب، پوست خود را هیدراته کنند تا آسیب نبیند.

ماسک صورت ژله ای لایه بردار jet Peel

 

ماسک‌های‌ ژله‌ای، اغلب با کلاژن و انواع آنتی اکسیدان‌ها مغذی می‌شود تا به بهبود پوست و جلوگیری از دهیدراته شدن مجدد پوست کمک کند. معمولا ماسک‌های ژله‌ای نیاز به آبکشی ندارد. در صورت احتیاط می‌توانید بعد از چند ساعت صورت خود را با آب بشویید.

در تولید ماسک‌ صورت ژله‌ای بیشتر اوقات از عصاره‌ی آلوئه‌ورا، خیار، چای سبز و نعناع استفاده می‌شود تا در حین ترمیم پوست، خاصیت خنک کننده، آبرسان و آرام بخشی هم داشته باشند. بسته به مارک ماسکی که خریداری می‌کنید، برخی از ماسک‌های ژله‌ای قابلیت استفاده برای تمام بدن از جمله موها را نیز دارند.

 

ماسک صورت نقابی یا ورقه‌ای

تکنولوژی به کار برده شده در ماسک صورت ورقه‌ای که به آن ماسک صورت نقابی نیز گفته می شود باعث شده این ماسک‌های ورقه‌ای برای استفاده‌ی انواع پوست‌ها مناسب باشند. اما در صورتی که شما جزو افرادی هستید که از سرم‌های پوستی نیز استفاده می‌کنید، این ماسک بهترین گزینه برای شماست. چرا که اگر سرم پوست خود را در زیر این ماسک به کار ببرید، با مواد مغذی موجود در ماسک صورت ورقه‌ای بسیار عالی جفت شده و تأثیر فوق‌العاده‌ای خواهد داشت.

شما می‌توانید سرم‌های پوستی خود را به پوست خود بزنید و پس از آن ماسک‌های ورقه‌ای خود را استفاده کنید. تا با این روش، مواد مغذی بتواند به عمق پوست شما نفوذ کند. بخصوص اگر از سرم‌های هیالورونیک استفاده می‌کنید، این روش برای تأثیر گذاری عمیق بسیار مناسب است.

استفاده از ماسک صورت ورقه‌ای بسیار ساده است. کافی ست هر زمان که خواستید صورت خود را تمیز کنید، ورق ماسک را روی صورت خود بگذارید. ۲۰ تا ۳۰ دقیقه استراحت کنید و سپس ورق را بردارید و صورت خود را با آب بشویید. می‌توانید از مرطوب کننده‌ی مناسب پوست خود نیز بعد از این ماسک استفاده کنید.

در صورت استفاده‌ی منظم از ماسک صورت ورقه‌ای متناسب با پوست خود(حداکثر هفته‌ای ۳ مرتبه )، پوستی روشن‌تر و شفاف‌تر داشته باشید. بهترین زمان استفاده از این ماسک، شب و قبل خواب است. این نوع ماسک‌ها بسیار سبک هستند و سریع جذب می‌شوند. در صورتی که پوست چرب دارید، از ماسک صورت ورقه‌ای مناسب پوست چرب استفاده کنید. این ماسک‌ها به صورت پک‌های حاوی یک یا دو ورق در بازار عرضه می‌شوند.

راهنمای خرید ماسک صورت مناسب بر اساس نوع پوست | ایمالز

ماسک صورت ورقه‌ای

 

ماسک صورت لایه بردار

لایه برداری پوست نقش زیادی در زیبایی و شادابی آن دارد و یکی از مواردی است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید. در واقع لایه برداری بخش مهمی از مراقبت‌های پوستی است. ماسک صورت لایه بردار، دارای هیدروکسی اسیدهایی مانند گلیکولیک اسید، لاکتیک اسید و آنزیم‌های میوه‌هایی مانند آناناس و پاپایا هستند. این مواد به کار رفته در ماسک‌های لایه بردار، در کنار لایه برداری ملایم، می‌توانند علاوه بر از بین بردن سلول‌های شاخی و مرده‌ی پوست، آلودگی‌های عمق پوست را نیز پاکسازی کنند. ماسک صورت لایه بردار، جوش و لک را نیز به مرور زمان از بین می‌برند و پوستی یکنواخت و درخشان به شما هدیه می‌کنند.

ماسک صورت لایه بردار، چربی‌های ضروری پوست را از بین نمی‌برد. روشن کننده‌ی پوست هستند. در تولید ماسک‌های لایه بردار اغلب ویتامین E و روغن دانه‌ی جوجوبا نیز استفاده می‌شود که مغذی بوده و التیام دهنده، آرامش بخش و آبرسان نیز هستند.

ماسک صورت لایه بردار، به دلیل عمل لایه برداری که انجام می‌دهد، کمی باعث خشکی پوست می‌شود. می‌توانید بعد از تمیز کردن ماسک، از کرم مغذی و مرطوب کننده‌ی مناسب پوست خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که بیشتر از هفته‌ای ۲ مرتبه از ماسک‌های لایه بردار استفاده نکنید. این ماسک‌ها به دو صورت تیوپی و کاسه‌ای در بازار عرضه می‌شوند.

این ماسک‌های لایه بردار آثار پیری را در پوست از بین می‌برد. بافت و تناژ پوست را ترمیم و یکدست می‌کنند. آکنه، جوش و چربی اضافی پوست را از بین می‌برند. خواص آنتی اکسیدانی دارند. رنگ پوست را روشن ‌می‌کنند. تکثیر و جایگزینی سلول‌ها را تسریع و پوست را متعادل می‌کنند.

معرفی بهترین ماسک های صورت - زیبان | لیزر مو | تزریق بوتاکس ...

ماسک صورت لایه بردار

 

ماسک صورت حرارتی

نسل جدید از ماسک‌ها که کمتر یافت می‌شوند ماسک‌های حرارتی یا خودگرمایشی هستند. ماسک صورت حرارتی، در صدر جدول ماسک‌های پرطرفدار قرار دارد. این ماسک، شما را بسیار شگفت‌زده کرده و جادوی علم را به رخ می‌کشد. ماسک صورت حرارتی از موادی تولید می‌شوند که در صورت قرار گرفتن در معرض آب، هوا یا هر دو یا حتی در صورت برخورد با پوست، تولید حرارت می‌کنند و پوست را پاکسازی می‌کنند.

این ماسک‌های حرارتی، منافذ پوست را باز و آلودگی‌های عمق پوست را تمیز می‌کنند. هر گونه ناخالصی را از عمق پوست به سطح می‌کشند، گردش خون را در پوست تقویت می‌کنند. به همین دلیل باعث بازسازی پوست می‌شوند. ماسک صورت خودگرمایشی، توانایی خارق‌العاده‌ای در صاف کردن بافت پوست دارد.

در تولید این ماسک‌های حرارتی، از ترفندهای شیمیایی(واکنش‌های گرما ده ) استفاده شده است. برخی از انواعی ماسک‌های حرارتی دارای ماده‌ای به نام زئولیت هستند. زئولیت ماده‌ای است معدنی که از خاکستر و همینطور از سنگ‌های آتشفشانی به وجود می‌آید. به محض برخورد این ماده با آب، پیوندهای شیمیایی آن شکسته شده و انرژی به صورت گرما آزاد می‌شود. ماسک صورت حرارتی برای استفاده در فصل زمستان بسیار مناسب است. این ماسک‌ها حالت خمیری دارند و به صورت تیوپی عرضه می‌شوند.

فروش ماسک صورت حاوی خاک معدنی استوایی سون هون در سایت زنونه | زنونه

ماسک صورت حرارتی

 

ماسک صورت پیل‌آف

ماسک صورت پیل‌آف یکی از انواع ماسک‌های لایه بردار است. ماسک‌های ذغال‌اکتیو هم انواعی از ماسک‌های پیل‌آف هستند. در صورتی که علاقمند به درخشان شدن پوست خود دارید، ماسک صورت پیل‌آف برای شما بهترین گزینه است. این ماسک با تأثیر بر بیرونی‌ترین لایه‌ی پوست، تمامی معضلاتی که در لایه‌ی اپیدرم پوست شما وجود دارد مانند جوش، دانه‌های سر سیاه، سلول‌های مرده، تمام آلودگی‌ها و غیره را از بین می‌برد و پوستی شاداب و درخشنده برایتان به ارمغان می‌آورند. ماسک‌های پیل‌آف معمولا گیاهی و از میوه‌ها، ذغال چوب و آنتی اکسیدان‌ها تهیه می‌شوند.

ماسک صورت پیل‌آف، با از بین بردن لایه‌های مرده‌ی سطح پوست، بافتی نرم‌تر ایجاد و به متعادل‌تر شدن تناژ پوست هم کمک می‌کند. همچنین به دنبال همین عملکرد، می‌تواند باعث از بین رفتن خطوط سطحی ایجاد شده در پوست نیز بشود. لازم به ذکر است که ماسک‌‌های پیل‌آف، باعث کم آبی و دهیدراته شدن پوست نمی‌شوند.

همچنین این ماسک اثر ضدالتهاب و خنک کننده هم دارد و یک راه عالی برای بازسازی و تنفس پوست است. ماسک‌های پیل‌آف به موهای سطح پوست می‌چسبند. بهتر است یک روز پس از اصلاح از این ماسک استفاده کنید. ماسک صورت پیل‌آف، پس از استفاده ظاهری هلویی به پوست شما می‌دهد. ماسک پیل‌آف به صورت کرمی است که پس از خشک شدن بای آن را از سطح پوست جدا کنید. بهتر است از این ماسک هفته‌ای یک مرتبه استفاده کنید.

Buy Freeman Beauty Facial Mask In Australia - MYQT.com.au

ماسک صورت پیل آف فریمن

 

ماسک صورت هیدروژل

ماسک صورت هیدروژل، بر پایه‌ی آب و شبیه ماسک‌های ژلی است با این تفاوت که رطوبت بسیار بیشتری دارد. این ماسک‌ها از پلیمرهای بیوسلولزی ساخته شده‌اند و توانایی نگهداری حجم زیادی از آب را در درون خود دارند(تا ۹۹% ). ماسک‌های هیدروژل برای ترمیم خطوط ریز، چین و چروک و سایر علائم ناشی از افزایش سن به کار می‌روند. قرمزی و التهاب را از بین می‌برد و پوست شما را مانند پوست کودک نرم و لطیف می‌کند.

ماسک صورت هیدروژل، در صورت استفاده‌ی منظم، خشکی و کم آبی پوست را جبران می‌کند و باعث تقویت عملکرد سلول‌های پوستی می‌شود. در کنار استفاده از این ماسک سعی کنید به مقدار کافی هم آب بنوشید تا سلول‌ها از طریق بدن هم سعی در جبران کم آبی خود کنند. علاوه‌بر این ماسک‌های هیدروژل خاصیت ارتجاعی پوست را نیز تقویت می‌کنند.

برای تأثیر بیشتر، سعی کنید قبل از استفاده از این ماسک، از یک تونر آبرسان متناسب با نوع پوست خود استفاده کنید تا جذب ماسک صورت هیدروژل را تسریع کند. حتی می‌توانید ماسک صورت هیدروژل خود را پس از استفاده، در آب ولرم بیاندازید و کمی آن را فشرده کنید تا مواد وارد آب شود. سپس پاها و دستان خود را در آن بگذارید تا پوست پاها و دستانتان نیز هیدراته و با طراوت شود. این ماسک به صورت نقاب‌های ژله‌ای و اغلب بی‌رنگ است.

Amazon.com : Rouse Ilisya Hydrogel Face Mask Sheet Tender-Skin ...

ماسک صورت هیدروژل

 

ماسک صورت ویتامین C

همزمان با افزایش سن، توانایی تولید کلاژن پوست کم می‌شود. این کاهش کلاژن باعث بروز علائم پیری مانند چین و چروک و خطوط عمیق می‌شود. بنابراین به محصولی نیاز است که علاوه بر تقویت کلاژن پوست، چین و چروک آن را نیز پر کند و از بین ببرد. ویتامین C، آسکوربیک اسید و هیالورونیک اسید از بهترین مواد برای کاهش علائم پیری هستند. ویتامین C در بازسازی و شادابی پوست بسیار قدرتمند عمل می‌کند و بهتر است تمام افراد بالای ۲۸ سال، حداقل یک روز در میان از ماسک صورت ویتامین C و یا ژل‌های ویتامین C استفاده کنند.

بهترین زمان استفاده از ماسک صورت ویتامین سی، شب‌ها قبل از خواب است. ماسک‌های ویتامین C، توانایی بسیار زیادی نیز در از بین بردن لک‌های پوستی، انواع جوش و آکنه و جای جوش دارند. همچنین ماسک صورت ویتامین C رنگ پوست را روشن‌تر می‌کند به شرط آنکه به طور منظم در یک یا دو دوره استفاده شود.

استفاده‌ی منظم از ماسک‌های ویتامین C از پیری زودرس پوست جلوگیری می‌کند. خاصیت الاستیسیته‌ی پوست را نیز تقویت می‌کند. باعث افزایش استحکام پوست، سلامتی و درخشندگی آن می‌شود. در کنار استفاده از ماسک‌ صورت ویتامین C، مصرف خوراکی آن را نیز فراموش نکنید.

Vitamin C and Collagen Moisturizing Sheet Masks | Azure

ماسک صورت ویتامین C طراوت بخش پوست

 

یادآوری :

 • حتما اول نوع پوست خود را با کمک کارشناسان و مشاوران زیبایی شناسایی کنید سپس اقدام به خرید ماسک کنید.
 • به جز ماسک‌های ژله‌ای، سایر ماسک‌ها را حداکثر هفته‌ای ۳ بار استفاده کنید.
 • حتما قبل از خرید ماسک دقت کنید که در کدام طبقه بندی قرار می‌گیرد و آیا برای پوست شما مناسب است یا خیر.
 • هیچ تضمینی وجود ندارد که ماسک صورت دوستان شما با پوست شما هم سازگار باشد، بنابراین با توجه به نوع پوست خود ماسک تهیه کنید.
 • حتما و فقط از فروشگاه‌های معتبر و دارای ضمانت محصولات خرید کنید.
 • به تاریخ انقضای ماسک توجه داشته باشید.

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود