موثرترین روش های درمان خانگی افتادگی پلک

۳۸

با افزایش سن به مرور شاهد بروز تغییراتی در پوست و صورت و چشمان  خود هستیم. برای بروز چنین مشکلاتی راه های مختلفی را امتحان می کنیم، از جمله اینکه برای جلوگیری از چین و چروک پوست به استفاده از کرم های مختلف روی می آوریم و کرم های ضدچروک را استفاده می کنیم. یکی از مسایلی که در این باب وجود دارد افتادگی پلک است که با افزایش سن به مرور ایجاد می شود. و راه حلی که اکثر مواقع به افراد گفته می شود اتجام عمل های جراحی است، حال اینکه با برخی روش های خانگی می توان از بروز این مشکل جلوگیری کرد. در این مقاله سعی کردیم تا با روش های خانگی درمان  افتادگی پلک شما را راهنمایی کنیم تا بتوانید با انجام آنها از بروز این موضوع پیشگیری کنید.

 روشهای طبیعی درمان افتادگی پلک

یکی از موثرترین روشهای درمان پوست و شادابی استفاده از ماسک های خانگی است ، متخصصان برای درمان افتادگی پلک  استفاده از مواد گیاهی و خانگی را بهتر از انجام اعمال جراحی می دانند که در این بخش به معرفی آنها می پردازیم.

روغن ارگان

خرید روغن ارگان خالص

کمپرس آب گرم

یک کمپرس آب گرم ، پلک های دچار التهاب را تسکین می دهد و پوست را بر روی پلک و مژه برطرف می کند. کمپرس آب گرم می تواند پوسته چسبناک  سطح پوست را از بین ببرد و جریان خون مورد نیاز برای پلک را فراهم می کند که این امر موجب درمان افتادگی پلک می شود.

کمپرس آب گرم

چای سیاه

از نوشیدن یک فنجان چای سیاه تسکین دهنده لذت ببرید، سپس با استفاده از یک تکه پارچه و مقداری چای سیاه روی چشم ها استفاده کنید. چای سیاه شامل ترکیبات ضد التهابی و ضد باکتری و تانن ها است که رشد باکتری ها را مهار می کند. بعد از گرفتن آب اضافی پارچه اغشته به چای ، به مدت ۱۰ دقیقه آن را روی پلک قرار دهید و سپس برداشته و دور بیندازید.

روغن  درخت چای

یکی دیگر از محصولات طبیعی که دارای خواص ضد التهابی، ضد باکتری و ضد میکروبی است، روغن چای است. همچنین می تواند خشک و پوسته پوسته شدن پوست و ریزش مو را از بین ببرد. روغن موجود در درخت چای به طور مستقیم بر روی پوست تاثیر می گذارد و باعث می شود که برخی افراد احساس تحریک کنند. بنابراین روغن را با روغن نارگیل رقیق کنید و با یک پنبه پاک کننده تمیز کنید.

بیشتر بدانید: درمان قطعی شوره سر با پنج محصول فوق العاده

oil tree tea

اجتناب از لنزهای تماسی

هنگام رهایی از افتادگی پلک، سعی کنید از آرایش چشم یا لنزهای تماسی استفاده نکنید. این موارد باعث می شود مشکل بهداشت پلک درست شود. استفاده زیاد از لنزهای تماسی میزان افتادگی پلک را افزایش می دهد.

غذاهای ضد التهابی

خوردن رژیم غذایی غنی از غذاهای ضد التهاب باعث درمان افتادگی پلک می شود. غذاهای غنی از امگا ۳، مانند ماهی قزل آلا وحشی، تخم شربتی، دانه های کتان و گردو، می توانند التهاب پلک را کاهش دهند و سیستم ایمنی بدن را برای مبارزه با باکتری ها  افزایش دهند. غذاهای مانند آوکادو، آجیل، روغن نارگیل و روغن زیتون التهاب را کاهش می دهند و باعث بهبودی نیز می شوند.

consuming-more-Omega-3

 

چشمک زدن را حفظ کنید

هنگامی که با کارهای نزدیک به دید، مانند کار با کامپیوتر به مدت طولانی کار می کنید، چشمک زدن به ویژه برای حفظ  رطوبت چشم ها ضروری است. چشمک زدن به غدد ميبومي در چشم ها اجازه می دهد تا روغن را از سطح پوست محافظت کند و از افتادگی پلک جلوگیری می کند.

چشمک زدن

نتیجه گیری

افتادگی پلک با افزایش سن به مرور ایجاد می شود اما نکته ای که وجود دارد روشهای مراقبتی است که شما در منزل هم می توانید با بهره گیری از آنها روند این کار را کاهش دهید و نیاز به انجام اعمال جراحی نخواهید داشت. در این مقاله روشهای خانگی برای درمان افتادگی پلک از جمله استفاده از چای سیاه ، روغن درخت چای و … به شما خوانندگان عزیز مجله اینترنتی مو تن رو آموزش داده شده است. اگر سوال و یا پیشنهادی در این باب دارید با ارائه نظرتان با ما سهیم شوید.

 

1 Comment
  1. ندا says

    ممنون از مطلب خوبتون

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود