ارگونومی صورت گرد | روش صحیح کانتورینگ و هایلایت صورت گرد

0

قبل از مطالعه مقاله ارگونومی صورت گرد میتوانید مقاله ارگونومی صورت را مطالعه کنید تا به صورت کلی با انواع ارگونومی ها آشنا شوید و متوجه شوید که شما در کدام  دسته از ارگونومی ها قرار دارید.

[megadesc]

مطالعه بیشتر: شناخت ارگونومی صورت

در این مقاله موضوع بسیار مهم ارگونومی صورت را مورد برسی قرار میدهیم. به صورت کلی نیاز میباشد هر کسی با ارگونومی صورت خود آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند آرایشی زیبا را برای خود رقم بزند.

[/megadesc]

در قسمت اول مقاله ارگونومی صورت، دانستیم که برای تغییرات مفید و مناسب آرایشی در صورت احتیاج به شناخت ارگونومی هر فرم صورت داریم. ارگونومی صورت به معنای شناخت فرم صورت، درک درست نوع گریم هر فرم صورت و به کار بردن حیله‌های حرفه‌ای گریم، نواقص صورت خود را برطرف کنید و چهره خود را دوست ‌داشتنی‌تر کنید.

در قسمت دوم ارگونومی صورت، صورت‌های بیضی را بررسی کردیم، استخوان‌بندی این نوع صورت را شناختیم و گریم مناسب برای این صورت را به شما معرفی کردیم .

مطالعه بیشتر: ارگونومی صورت بیضی

حال در این قسمت از مطلب سریالی کانتورینگ موتن‌رو ، قصد داریم تا ارگونومی صورت‌های گرد (دایره‌ای) شکل را بشناسیم، تحلیل کنیم و نحوه کانتورینگ و گریم این فرم صورت را یاد بگیریم.

ارگونومی صورت گرد

[megapros]ارگونومی صورت گرد[/megapros]

هماهنطور که در قسمت اول گفتیم، صورت‌هایی گرد هستند که، هیچ زاویه ندارد، طول و عرض چهره گرد تقریباً با هم برابرند و گونه ها از نرمی و انحناء برخوردارند. چهرۀ اقوام گندمگون تقریبا به این شکل است.

صورت در این نوع هیچ نوع شکستگی و زاویه‌ای ندارد و برای زاویه‌سازی و فرم‌دهی به صورت باید از گریم استفاده‌ کرد.

فرم صورت گرد باعث می‌شود شخص کمی چاق تر از واقعیتی که هست به نظر برسد هرچند که آن شخص لاغر هم باشد. بسیاری از خانم‌ها تمایل دارند که لاغرتر و جوان‌تر به نظر برسند به همین جهت تمایل دارند تا کمی به صورت خود زاویه دهند و گونه‌ها را بیشتر به نمایش بگذارند. غبغب خود را بپوشانند و چانه خود را تیزتر نشان دهند.

لاغری و فرم صورت در نمایش لاغری و چاقی بسیار موثر است.

بسیاری از بانوان یا آقایانی که به دنبال روشی دائمی برای لاغری صورت خود هستند، با جراحی زیبایی، چربی زیر گونه و غبغب خود را تخلیه می‌کنند و به این روش صورت خود را باریک‌تر و ظریف‌تر نمایش می‌دهند.

 

در ارگونومی صورت‌های گرد (دایره‌ای) شکل، فضای پایین گونه نیز پر است و گونه نمای زیادی ندارد، در این شرایط برای برجسته‌تر نشان دادن فرم گونه باید با سایه یا کرمی که از رنگ پایه‌ پوست‌تان دو یا سه درجه تیره‌تر است به طور مورب از وسط گونه تا گوش‌ها را رنگ بزنید. باید دقت کنید که پس از استفاه از سایه و کرم تیره‌تر شما بایستی کناره‌های رنگ تیره را کاملا فید کنید که با رنگ زمینه گونه‌تان ترکیب شود. مشخص بودن مرز بین سایه و روشنی گونه، پوست شما را مصنوعی و بی کیفیت جلوه می‌دهد این تغییرات باید به قدری ظریف باشد که کسی متوجه این حقه‌های استفاده شده نشود.

هرقدر انتهای این منطقه تیره را بالاتر ببرید و پخش‌تر کنید و روی استخوان گونه‌ را بیشتر رنگ بزنید؛ گونه‌ها خود را بیشتر نشان می‌دهند. حالا بالای منطقه‌ای را که تیره کرده‌اید یعنی کمی پایین‌تر از چشم‌ها را رنگ روشن بزنید تا این رنگ تیره خود را بهتر نشان دهد.

در صورت‌های گرد (ارگونومی صورت گرد)، فرم پیشانی کوتاه و گرد‌ است. شما می‌توانید با تیره کردن خطوط گیجگاهی و رستنگاه موهای شقیقه، زاویه میان استخوان‌ها  را بیشتر نمایش دهید و درنتیجه صورت لاغرتر و استخوانی‌تری داشته باشید.

ارگونومی صورت گرد

 

مطالعه بیشتر: کانتورینگ لب

[megapros]ارگونومی صورت گرد : ابروها را گرد نکنید[/megapros]

انتخاب مدل ابرو از موارد بسیار مهمی است که می‌تواند در تعیین فرم صورت شما و درشتی چشمانتان تاثیر به‌سزایی داشته باشد. در واقع شما با فرم دادن به ابروهای خود، كمك به كشيده‌تر به نظر رسيدن آن می‌کنید.

شما باید تا جایی که صورتتان پتانسیل کافی را دارد، به ابروهای خود شکستگی و قوس دهید . زیرا ابروهایی که در جهت شقیقه رو به بالا کشیده شده باشد، صورت شما را کشیده نمایش می‌دهد.

از ابروهای گرد شدیدا پرهیز کنید چرا که این فرم باعث گردتر شدن صورت مي‌شود و باعث می‌شود زحمات دیگرتان در زاویه‌سازی نیست دیده نشود.

[megapros]ارگونومی صورت گرد : تاثیر فرم بینی بر فرم چهره[/megapros]

اگر صورتی گرد و دایره‌ای شکل دارید، احتمال آنکه بینی گرد یا گوشتی داشته باشید زیاد است.

می‌دانیم بینی استخوانی و کشیده که فضای کمتری را در صورت اشغال می‌کند، صورت را لاغرتر نشان می‌دهد.

حالا با توجه به این موضوع اگر بینی گوشتی یا گردی دارید، برای لاغرتر نشان دادن آن میتوانید، با پودر تیره‌تر از پايه پوست‌تان دو طرف تیغه بینی را تا حدود يك سانتی‌متر قبل از سوراخ بینی تيره كنيد. یادتان باشد که نباید رنگ تیره را روی تیغه بزنید چون در این صورت بینی حالتی بدشکلي پیدا می‌کند.

باید روی تیغه بینی را رنگ روشن بزنید تا تضاد بین رنگ تیره و روشن حالت بینی را زیباتر نشان دهد. اگر بینی‌تان بلند است بخش پاييني بيني یعنی میان دو سوراخ بینی را هم تیره کنید.

کانتورینگ صورت گرد

[megapros]ارگونومی صورت گرد: زیبایی غبغب[/megapros]

وجود غبغب تاثیر زیادی بر سن و سال دارد. به صورتی که اگر شما دارای غبغب گوشتی یا پری هستید، می‌توانید با استفاده از گریم سن خود را به صورت قابل توجهی کم کنید.

توصیه می‌کنیم با کرم یا پودر برنزه‌کننده خط فک و استخوان پایین گونه را شکسته تر نشان دهیدو کمی تیره کنید؛ این تیرگی نباید یک تکه باشد و سایه را غلیظ و بی محابا بکشید. باید به وسیله برس رنگ را پخش کنید تا تا مرز بین سایه‌ها از بین برود.

با این کار دیگر قسمت پایین صورت شما چاق به نظر نخواهد رسید. هرقدر قسمت بیشتری را تیره کنید چاقی‌های بیشتری را می‌پوشانید البته حواس‌تان باشد که افراط در این کار مساوی است با صورتي كه مصنوعی و نازیبا به نظر مي‌رسد.

مطالعه بیشتر: همه چیز در مورد عطر

نوع کشیدن خط چشم برای کسانی که دوست دارند خط چشم داشته باشند بسیار مهم است. اگر چشم‌های چندان درشتی ندارید بهتر است خط چشم را شکسته و به سمت بالا بکشید؛ اما اگر چشم‌های درشتی دارید، می‌توانید خط چشم کشیدن را فاکتور بگیرید و تنها از ریمل استفاده کنید؛ یادتان نرود که ريمل روی مژه‌های پایینی چشم‌ها را گرد نشان می‌دهد؛

در صورت‌های گرد به این دلیل که زاویه‌ای در صورت دیده نمی‌شود، خط‌های مستقیم و لبه دار می‌تواند کمی صورت را ظریف‌تر نشان دهد . طبق همین اصل برای کشیدن خط چشم در این فرم صورت شما می‌توانید خط چشم خود را ظریف و کشیده دنباله دهید تا همین امر سبب شود چشمان درشت و کشیده‌ تری داشته باشید.

بهتر است خیلی در ریمل زدن به مژه‌های پایینی افراط نکنید این کار سبب می‌شود چشمانتان گرد به نظر برسد و گردی چشمانتان، صورتتان را گردتر نمایش می‌دهد.

برای استفاده از سایه هم بهتر است سراغ سایه‌های تیره از گروه دودی و خاکستری بروید؛ حتی اگر دوست دارید از رنگ‌های روشن مطابق با رنگ لباس‌تان استفاده کنید حتما در زیرساخت سایه از رنگ‌های دودی و تیره استفاده کنید و بعد روی آنها سایه‌های روشن و براق بزنید.

 

[megapros]ارگونومی صورت گرد: گریم لب‌ها[/megapros]

برای گریم لب در این صورت ها با ارگونمی گرد ، بهتر است از رژ لب‌ های کمرنگ‌تر استفاده کنید. زیرا زمانی‌که از رژ لب‌های پر رنگ استفاده کنید، گیرایی چشم‌ها کمتر به چشم می‌آید و مرکز توجه در صورت به دو قسمت معطوف می‌شود و همین امر باعث می‌شود که صورت گردتر به نظر آید.

در صورتی که اگر توجه خود را بر روی چشم‌ها بگذارید ، فقط یک مرکز از صورت توجه جلب می‌کند و چشم‌ها خود را درشت‌تر نشان می‌دهد. درشت‌تر نشان دادن چشم‌ها سبب می‌شود که  صورت کشیده‌تر دیده شود.

نویسنده: ساحل اختری

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود

10% کد تخفیف
پوچ
5 هزار تومان کد تخفیف
پوچ
5% کد تخفیف
کد تخفیف 10% رژ لب
کد تخفیف 10% ریمل
کد تخفیف 5% عطر
شانستون رو برای برنده شدن امتحان کنید
گردونه شانس رو بگردونید تا شانستون رو برای دریافت تخفیف های خارق العاده روی محصولات مو تن رو امتحان کنید
قوانین بازی:
  • هر بازیکن میتونه دو بار بازی کنه
  • کد تخفیف ها در سایت مو تن رو به آدرس Mootanroo.com قابل استفاده است
  • قول میدیم برای شما فقط بهترین پست های بلاگ و جشنواره های فروش ایمیل بشه
بستن

ثبت نام کنید و کد تخفیف دریافت کنید