ارگونومی صورت بیضی: صورت‌های بیضی و روش‌های کانتورینگ آن

۲,۱۱۴

در قسمت اول مقاله ارگونومی صورت، دانستیم که برای تغییرات مفید و مناسب آرایشی در صورت احتیاج به شناخت ارگونومی هر فرم صورت داریم و اگر این شناخت و تحلیل درست باشد، میتوان با استفاده از حقه‌های گریم و کانتورینگ، صورت خود را بدون نقص و اصولی گریم کنید.

شناخت ارگونومی صورت این دید را به شما می‌دهد که ” زیبایی در رنگ و لعاب زیاد آرایش نیست بلکه در رعایت قواعد گریم و آرایش فرم صورت شماست”


مطالعه بیشتر: ۱۰ اشتباه رایج آرایشی


در بخش قبلی یاد گرفتیم که چطور متوجه شویم که صورتمان دارای چه فرم و مشخصه‌ایست که با وجود این اطلاعات خود را به بهترین نحو آرایش کنیم.

در این قسمت از مطلب سریالی کانتورینگ موتن‌رو ، قصد داریم تا ارگونومی صورت‌های بیضی شکل را بشناسیم، تحلیل کنیم و نحوه کانتورینگ و گریم این فرم صورت را یاد بگیریم.

ارگونومی صورت بیضی

هماهنطور که در قسمت قبل گفتیم، صورت‌هایی بیضی هستند که طول صورت، یک و نیم برابر عرض آن باشد. در این حالت عرض پیشانی و استخوان فک با هم برابر هستند. در این وضعیت چشم‌ها در ۳/۱ بالایی صورت قرار دارند. بینی در میانه صورت و لب در ناحیه سوم صورت قرار دارد. گیجگاه، گونه و فک فاقد زاویه اند و چهره همچون چهرۀ گرد از لطافت برخوردار است، با این تفاوت که نسبت به چهره گرد کمی کشیده‌تر است. از این فُرم چهره تحت عنوان فرم چهره کلاسیک یاد می‌شود. چهرۀ اکثر افراد نژاد سفید پوست به این فرم است. با توجه به این فرم صورت، گریم چهره راحت‌تر از باقی فرم‌ها است.


مطالعه بیشتر: همه چیز در مورد فیکساتور مک


اگر صورتی بیضی شکل دارید و قصد دارید که کانتورینگ انجام دهید، به روش‌های زیر شروع به کار کنید:

روش های شروع کانتورینگ صورت بیضی

در ابتدا باید بگوییم که در ادامه مقاله زیر، هر کجا که از کلمه کانتور استفاده شد یعنی آن بخش‌ها احتیاج به سایه تیره دارد

و هرکجا از کلمه هایلایت استفاده شد، منظور هایلایترها یا همان سایه‌های روشن هستند.

 

کانتور : خط موی پیشانی و زیر فک

هایلایت: استخوان‌های گونه                                                  

رژ گونه: زیر استخوان‌های گونه

 

برای کانتورینگ صورت بیضی باید پیشانی خود را کوچک‌تر نشان دهید و بر مرکز صورت تمرکز کنید. ابتدا کرم پودر کانتورینگی را که براق نباشد، انتخاب کنید و روی صورت خود بزنید. قلم‌موی خود را در کرم برنزه ماتی که کمی تیره‌تر از رنگ کرم پایه است، بزنید و به کمک عرض قلم، خط رویش موها را مشخص کنید. سپس با حرکت دایره‌وار قلم، کرم پودر را محو کنید.

کانتورینگ صورت بیضی

برای مشخص کردن استخوان‌های گونه، از کرم پودر ۲ یا ۳ درجه تیره‌تر از رنگ پوست خود (کانتورینگ)  استفاده کنید و با کمک قلم‌مو، نواری باریک را از سمت گوشه لب‌ها به طرف گوش بکشید این کار باعث می‌شود که خط گونه و شکستگی استخوان نمایان‌تر شود و صورت دارای گونه برجسته‌تر شود.

در کانتورینگ صورت بیضی، هایلایت به صورت دایره‌ای در مرکز پیشانی، زیر چشم‌ها و بینی، روی چانه، گوشه لب‌ها و گوشه داخلی چشم‌ها استشما باید مرز بین کرم های‌لایت و کرم کانتورینگ را به خوبی محو کنید تا هیچ خط تیره‌ای روی صورت دیده نشود.این کار را با استفاده از پنکیکی براق تمام کنید و با حرکت رفت و برگشت، آن را روی تمام پوست خود بزنید تا مطمئن شوید مناطق چرب پوست مانند زیر چشم‌ها و بینی کاملاً پوشیده شده‌اند.


مطالعه بیشتر: همه چیز در مورد کانتورینگ لب


میکاپ مناسب در این فرم صورت چگونه است؟

در این فرم صورت به این علت که فاصله چشم‌ها متعادل است، هر مدل خط چشم و یا سایه ای به این فرم صورت می‌آید.

ولی در حالت کلی، اگر در این فرم صورت خواهان چشم‌هایی درشت‌‌تر هستید، می‌توانید خط چشم خود را از نیمه چشم بکشید و به گوشه خط چشم خود کمی دنباله بدهید . با این روش، چشمای درشت‌تر و کشیده‌تری خواهید داشت.

اگر تمایل دارید که چشمان درشت‌تر و گیراتری داشته باشید ، با استفاده از سایه ابرو و اصلاح فرم ابرو، دم ابرو‌های خود را به سمت بالا و کشیده اصلاح کنید . اینکار باعث ایجاد خطای دید و درشت‌تر نشان دادن چشم و همچنین نوعی زاویه سازی در صورت می‌شود.

صورت بیضی

فرم لب‌هایتان را در این نوع میکاپ با توجه به فاصله بین لب و بینی خود انتخاب کنید. اگر خواهان درشت‌تر نشان دادن لب‌هایتان هستید، از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید. رنگ‌های روشن و مات باعث می‌شوند که لب‌ها گوشتی تر و پر‌تر نمایش داده شوند.

ضمنا رنگ رژ کمرنگ و مات، چهره شما را جوان‌تر از چیزی که هستید نشان می‌دهد.


مطالعه بیشتر:آرایش صورت عروس


رنگ‌های کالباسی، کرم، صورتی روشن نسکافه‌ای باعث می‌شود چهره‌ای طبیعی‌تر داشته باشید.

اگر خواهان آن هستید که چانه‌تان برجسته‌تر دیده شود، می توانید با استفاده از هایلایتری که بر روی چانه خود میزنید، آن را برجسته‌تر نمایش دهید.

اگر شما دارای فرم صورت بیضی هستید، پس در انتخاب سایه‌های چشم و نوع خط چشم آزادید ! اگر پشت پلکتان بلند است، با راحتی می‌توانید انداع سایه‌ها را بر پشت پلک خود امتحان کنید و از این آزادی انتخاب لذت ببرید.

برای بررسی فرم‌ صورت‌های دیگر در قسمت‌های آتی کانتورینگ با ما همراه باشید.

نویسنده: ساحل اختری

 

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود