۱۰ خطای آرایشی که برای هر خانومی ممنوع است!

۳۲۰

معمولا هر خانومی آزمایشهای مختلفی بر روی صورت خود انجام داده است که بتواند به نتیجه‌ی دلخواه برسد و گاهی ممکن است ساعت‌ها در جلوی آیینه بایستد و با الهام گرفتن از آخرین متد آرایشی دنیا، خود را آراسته کند اما به نتیجه‌ایی که طبق مدهای روز وجود دارد نرسد. در ادامه برخی از اشتباهات رایج آرایشی که ممکن است چهره‌ی افراد را خسته، پیرتر و یا زشت تر نشان دهد، می پردازیم.

سایه‌های غلیظ

با انتخاب رنگ سایه متناسب با صورت، میتوانید حالتی جذاب و دلربا به چشمان خود هدیه دهید. سایه‌های غلیظ اگر اصولی و با مهارت خاص زده شوند بسیار زیبا هستند. در آرایش چشم باید نوع چشم و حالت آن را بدانید تا مدل سایه‌ایی که میکشید متناسب با فرم چشمان شما باشد. سایه‌های غلیظ بر خلاف تصور افراد میتواند چشم‌ها را کوچک‌تر و فرو رفته نشان دهد اگر چشمانی کوچک و بادامی شکل دارید نباید از سایه‌های غلیظ استفاده کنید زیرا چشم‌ها را خسته و بی حال خواهد کرد، در صورتی که میتوانید با سایه‌های ملایم و کمرنگ، چشمانی گیرا و زیبا داشته باشید.

خط چشم‌های مات

با قرار گرفتن پوست صورت در معرض آفتاب، دچار گرمای زیاد و تعریق می شوید. بنابراین به نکته‌ایی که باید توجه داشته باشید استفاده از خط چشمی است که در اثر تعریق زیاد پخش نشود و چهره‌ی نامناسبی را برای شما ایجاد نکند. قبل از کشیدن خط چشم، با قلموی نازکی، سایه‌ی مشکی ملایمی در پشت پلک خود بکشید و بعد خط چشم خود را طراحی کنید تا ثابت بماند.

ابروهایی بیش از اندازه باریک

ابروان در صورت هر فرد نقش کلیدی را ایفا میکنند بطوری که میتوانند چهره‌ی شما را اخمو، شاد، مهربان و یا خشمگین نشان دهند. ابروهایی که خیلی باریک هستند و یا در هنگام اصلاح بیشتر از حد معمول تیغ میخورند بسیار نامتناسب هستند و سن فرد را از آنچه که هست بیشتر نشان می‌دهد. برای جلوگیری از این مشکل میتوانید با سایه ابرو داخل ابروهایتان را پر کنید و به چهره‌ی خود فرم دهید.

برق لب فراوان

لب‌های براق همیشه جلوه‌ی خاصی به صورت می‌دهند اما براق شدن بیش از حد، ممکن است ظاهر شما را نامناسب با مکان و شرایطی که هستید نشان دهد و کاملا غیر طبیعی است. بهتر است رژ لبی که میخواهید استفاده کنید را در یخچال نگهداری کنید تا خنک شود و بعد از آن یک لایه ملایم برق لب بزنید تا ظاهری مرتب‌تر و صورتی آراسته‌تر داشته باشید.

استفاده از سایه‌های غیر طبیعی چشم

هر خانمی ممکن است در طول روز از سایه چشم استفاده کند، سایه چشم نباید خیلی تیره و یا غلیظ باشد زیرا باعث نامتعارف بودن آرایش با صورت خواهد شد. برای رفع این مشکل میتوانید با یک پنبه و یا دستمال مرطوب به آرامی روی سایه ترسیم شده بکشید تا کمرنگ‌ترشود و به رنگ پایه سایه برسد. این نکته یکی از ترفندهایی است که سبب می شود چشمانی گیرا و جذاب‌تر داشته باشید.

خط لب خارج از لب

لبها مهمترین نقطه‌ی آرایشی در صورت هر فردی میباشند، به طوری که رنگ آن میتواند آرایش را براق یا مات نشان دهد. بنابراین باید خط لب و رژلبی که انتخاب کنید رنگ‌های همسان داشته باشند زیرا اختلاف رنگ بیش از اندازه باعث مصنوعی بودن آرایش خواهد شد و خط لب حتما باید در محدوده‌ی لب، و درست بر روی لب کشیده شود، خط لبی که بالاتر از لب‌ها کشیده شود غیر طبیعی خواهد بود و جلوه ی زیبایی نخواهد داشت.

مژه‌های بهم چسبیده

هنگام ریمل زدن باید مراقب باشید که بیش از اندازه ریمل نزنید زیرا مژه‌ها بهم میچسبند و جلوه‌ایی مصنوعی برای فرد ایجاد می‌کند، اگر می‌خواهید مژه‌هایی پر و بلند داشته باشید میتوانید قبل از ریمل زدن با فرچه‌های ریمل ابرو و یا فرچه‌ی خود ریمل استفاده شده یک لایه نازک کرم مرطوب کننده بزنید و با یک برس مارپیچی ریملی، روی مژه‌ها بکشید تا چشم‌ها مرتب تر و زیباتر نشان داده شود.

ناهماهنگ بودن کرم پودر با پوست صورت

استفاده از کرم پودر مناسب برای هر خانمی در اولویت خرید لوازم آرایش قرار دارد، بنابراین باید کرم پودری را انتخاب کنید که علاوه بر ویتامینه کردن پوست از پوشانندگی بالایی برخوردار باشد و نکته مهمی که باید رعایت شود رنگ کرم پودر منتخب است که باید با رنگ پوستمان در یک طیف رنگی قرار گرفته باشد. در غیر این صورت تضاد زیادی ایجاد میکند و این اختلاف رنگ باعث می‌شود آرایش شما جلوه‌ایی نازیبا و مصنوعی پیدا میکند.

استفاده از سایه‌های بی‌کیفیت

در فصل های گرم سال بهتر است از سایه‌های مات و با‌کیفیت استفاده کنید تا در بیرون از خانه و حتی در مجالس بعد از فعالیت‌های زیاد سبب پخش شدن سایه زیر چشم هایتان نشود، زیرا این مسئله باعث میشود صورت شما کثیف و آرایش شما خراب شود و هر فردی این مسئله را یکی از دغدغه‌های اصلی روزانه خود میداند. قبل از کرم پودر زدن باید از پرایمر سایه چشم استفاده کنید و بعد از اتمام آرایش، فیکساتور بزنید تا به همان حالت اولیه ثابت بماند.

لنزهای عجیب

هنگامی که میخواهیم آرایش را شروع کنیم اولین گزینه‌ایی که به ذهنمان می‌رسد استفاده از لنزهای رنگی است. لنزهای آرایشی میتوانند تکمیل کننده‌ی آرایش شما باشد اما به شرطی که متناسب با رنگ پوست، نوع آرایش و حالت چشم باشد. امروزه در دنیای آرایشی لنزهای مختلفی وجود دارد لنزهایی با رنگ‌های متفاوت که جز لنزهای عجیب محسوب میشوند و چهره‌ی شما را از حالت طبیعی خارج میکنند برخی از این لنزها با اشکال مختلف و رنگ‌های تضاد طراحی شده‌اند که به لنزهای عروسکی معروف هستند که علاوه بر خطرهای احتمالی برای چشم، باعث نامتقارن بودن آرایش شما و چهره‌ی تان خواهد شد.

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود