1

فیس براش Face Brush

فیس براش نوعی برس شستشو برای پاکسازی صورت است که با باتری کار می‌کند و روی پایه‌ مخصوص به خود شارژ می‌شود. بعد از روشن کردن دستگاه، برس‌های آن به آرامی روی پوست حرکت می‌کنند و پوست را پاکسازی می‌کنند.

انواع فیس براش

فیس براش‌ها بر اساس نوع حرکت برس به 2 دسته تقسیم می‌شوند و براساس نوع کارکرد به 2 دسته فیس براش دستی و فیس براش برقی تقسیم می شوند:

 فیس پراش‌های چرخشی

در فیس پراش‌های چرخشی، برس به صورت دورانی روی پوست حرکت و آن را تمیز می‌کند. این نوع از فیس براش‌ها را نباید بیش از حد روی پوست فشار داد؛ زیرا ممکن است باعث ساییده شدن و تحریک پوست شوند. مهم‌ترین موضوعی که قبل از خرید فیس براش چرخشی باید به آن توجه شود، میزان سختی برس است.

انواع برس پاکسازی صورت بر اساس میزان سختی در سه دسته زیر جای می‌گیرند:

  1. برس‌های نرم مناسب پوست‌های حساس
  2. برس‌های متوسط مناسب پوست‌های چرب
  3. برس‌های سخت مناسب لایه برداری پوست

فیس براش‌های لرزشی

فیس پراش‌های لرزشی یا سونیک با لرزیدن بر روی پوست، آن را به طور کامل تمیز می‌کنند. از آنجا که این نوع فیس پراش‌ها روی پوست حرکت نمی‌کنند، در نتیجه سایشی بر جای نمی‌گذارند؛ به همین دلیل گزینه‌ای عالی برای افراد دارای پوست‌های حساس محسوب می‌شوند.

مزایای استفاده از فیس براش   برای پوست

پاکسازی عمیق پوست 6 برابر بیشتر از شستشوی معمولی با دست: موهای ظریف این برس، منافذ پوست را به صورت عمیق پاکسازی می‌کند و تاثیرگذاری آن چند برابر بیشتر از شستشو با دست یا لیف است.

لایه برداری سطحی و از بین بردن سلول‌های مرده‌ پوست: از آنجا که پوست هر 28 روز یکبار خودش را تجدید می‌کند، استفاده از فیس براش، سلول‌های مرده را از بین می‌برد. از طرف دیگر، فیس براش باقی‌مانده‌ مواد آرایشی و آلودگی‌ها را نیز از صورت پاک می‌کند.

تمیز کردن منافذ پوست و کاهش اندازه آن‌ها: فیس براش با مرور زمان باعث بسته شدن منافذ باز پوست می‌شود.

بهبود گردش خون و شفاف‌تر کردن پوست: این دستگاه در واقع نوعی ماساژور کوچک است که با تحریک سطح پوست، چهره را شاداب‌تر و درخشان‌تر می‌کند.

جلوگیری از ایجاد جوش و چین و چروک: فیس پراش‌ها آلودگی‌های هوا، محیط و باقی‌مانده‌های مواد آرایشی را که موجب عدم تغذیه و تنفس پوست و همچنین ایجاد چروک و جوش می‌شوند، از بین می‌برند.

جذب بهتر محصولات مراقبت از پوست: پس از استفاده از فیس براش، پوست صورت آماده جذب محصولات مراقبتی دیگر است؛ به همین دلیل کرم‌ها و سرم‌ها بهتر جذب پوست می‌شوند.

نکات مهم برای استفاده از فیس براش

از مهم‌ترین نکاتی که باید مورد توجه قرار دهید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-پاک کردن آرایش از روی صورت

قبل از استفاده از دستگاه بهتر است هرگونه مواد آرایشی یا آلودگی را از سطح پوستتان پاک کنید. 

2-استفاده از یک پاک کننده ملایم

برای شستشوی صورتتان از شوینده های صورت ملایم استفاده کنید؛ زیرا پاک کننده‌های قوی آب را از منافذ پوست بیرون می‌کشند و خشکی شدید آن را به دنبال دارند.

3-شستشوی منظم سری فیس براش

از آنجا که ممکن است آلودگی‌ها و باکتری‌ها روی برس فیس براش جمع شوند و جوش و سایر تحریکات پوستی را به دنبال داشته باشند، توصیه می‌شود مطابق با دفترچه راهنما و به صورت منظم نسبت به شستشوی سری دستگاه اقدام کنید.

4-اعتدال در استفاده

استفاده زیاد از این دستگاه ممکن است پوست را خشن و ناملایم کند؛ بنابراین بهتر است همیشه جانب اعتدال را رعایت کنید.

5-استفاده از دستگاه در فواصل زمانی منظم

استفاده روزانه از این دستگاه باعث قرمزی و تحریک پوست می‌شود.

 فیس براش مناسب پوست‌های آکنه‌ای

فیس براش با زدودن سبوم (چربی پوست) اضافی از پوست، به درمان آکنه یا جوش صورت کمک می‌کند. مهم‌ترین نکته‌ای که هنگام خرید فیس براش مخصوص پوست جوش‌دار باید مورد توجه قرار دهید، میزان سختی برس است. آکنه با هر چیز سختی که روی آن کشیده شود، بدتر می‌شود. با 2 بار در هفته شروع کنید و هر زمان که احساس کردید جوش‌ها ملتهب شده‌اند دست نگه دارید.

دستگاه بخور | فرمژه برقی | ماساژور صورت | سنگ پا برقی