بهترین روش کاشت مو با FUE و FUT

۹۴

در سال های اخیر، تعداد زیادی از زنان و مردان بعلت ریزش مو، از جراحی زیبایی برای کاشت مو یا پیوند مو به روش های مختلف (FUT, FUE)  استفاده می کنند. همانطور که می دانید، ریزش مو با توجه به سه عامل سن، وراثت و یا مشکلات هورمونی بوجود می آید و باعث نگرانی ها و استرس هایی برای افراد می شود، این امر در ۵۰% از زنان،در مردان حدود ۴۰% زیر ۳۵ سال و همچنین ۶۵% از  مردان ۶۵ سال به بالا با این مشکل مواجه می شوند. در ادامه، مطالبی راجع به کاشت مو چیست و بهترین روش کاشت مو به سبک FUT یا FUE ارائه خواهیم داد.


پیشنهاد نویسنده:برند استوری محصولات ایوروشه


کاشت مو چیست؟

کاشت مو یا پیوند مو، یک تکنیک از جراحی زیبایی است که با برداشت فولیکول ها یا گرافت ها از پشت سر و یا گاهی اوقات از ابرو بدست می آید و این فولیکول ها را در نواحی که دچار طاسی و یا کچلی شده است، قرار داده می شود.  بهترین روش کاشت مو، به نام های کاشت واحد فولیکولار (FUT) و یا استخراج واحد فولیکولار(FUE) است؛ که در ادامه مقاله به معرفی اجمالی آن می پردازیم.

کاشت موی FUT) Follicular Unit Transplant) چیست؟

یکی از قدیمی ترین  روش ها برای کاشت مو، کاشت مو به سبک FUT است که با عنوان برش نواری شناخته می شود. کاشت مو FUT، یک تکنیکی است که به صورت گروهی یا نوار خطی از فولیکول های مو  که از پشت سر یا فضایی که دارا ی موی فراوانی است، برداشته شده و در مناطقی که دارای طاسی و یا کچلی است، گذاشته می شوند. در این روش به علت استفاده از بخیه و درد فراوان و گاها خونریزی و باقی ماندن زخم بر روی سر، کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. البته افرادی هستند که تمایل دارند فقط در یک جلسه، حجم زیادی از مو را بکارند و از همه مهمتر هزینه آن هم تقزیبی مناسب باشد،به همین دلیل، از روش  FUT یا همان روش برش نوار استفاده می کنند، البته برای این افراد، باقی ماندن زخم بر روی سر و یا درد بعد از کاشت مو تقریبا اهمیت چندانی ندارد.

کاشت واحد فولیکولار

کاشت موی  FUE) Follicular Unit Excision) چیست؟

در مقایسه با روش FUT، کاشت مو به سبک FUE شامل جمع آوری فولیکول های فردی، نه نواری است که از مناطق پرپشت مو برداشته شده و در نواحی از سر که خالی است، به آرامی کاشته می شود که البته این کار توسط یک دستگاه کوچک و تخصصی انجام می شود. FUE یک روش نوین در زمینه کاشت مو و پیوند مو محسوب شده و به دلیل تزریق بی حسی، درد آن بسیار کم بوده است. مدت زمان کاشت مو، بسیار طولانی نیز می باشد. از مهمترین مزیت های FUE، می توان به باقی نماندن جای زخم و نداشتن استراحت در منزل اشاره کرد.

استخراج واحد فولیکولار


پیشنهاد نویسنده: کراتینه مو چیست؟


FUE و FUT چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

همانطور که در بالا اشاره شد، FUT و FUE دو روش جراحی زیبایی برای کاشت و پیوند مو بوده که با توجه به مزایا و معایب و هزینه ای که فرد می خواهد پرداخت نماید، انتخاب می شود. از عمده ترین تفاوت های FUE وFUT می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در روش FUT، برداشت فولیکول ها به صورت نواری بوده که در روش FUE، به صورت فردی می باشد.
  • مدت زمان جراحی FUE بسیار بیشتر از FUT می باشد.
  • در روش FUT، جای زخم باقی می ماند و دارای درد فراوانی است، بطوریکه نیاز به دوره نقاهت طولانی دارد، اما در روش FUE، نه تنها جای زخمی باقی نمی ماند،بلکه دوره نقاهت آن نیز حداقل می باشد.

نکته:

از کاشت مو به سبک FUT، کسانی می توانند استفاده نمایند که دارای طاسی و کچلی گسترده ای هستند و یا می خواهند در یک جلسه کاشت مو را انجام دهند. افرادی که دارای طاسی کوچکتری هستند، به خصوص خانم ها، یا ورزشکارانی که مدام در حال فعالیت هستند، بهتر است که از روش FUE استفاده نمایند.

امیدوارم از این مقاله استفاده لازم را برده باشید، لطفا نظرات خود را در دیدگاه برای ما ارسال نمایید.

برای ما بنویسید که به چه موضوعی نیاز دارید تا پاسخ آن را برای شما بنویسیم؟

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود