سن استفاده کرم دور چشم + معرفی بهترین کرم های دور چشم

کرم چین و چروک صورت
چین و چروک صورت

زیبایی پوست ازعوامل موثر در زیبایی چهره افراد است که موارد دیگر را مستقیما تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. در این بین، پوست اطراف چشم‌ها، آسیب پذیرتر است و خیلی زودتر تحت تاثیر پیری و چین و چروک قرار می‌گیرد. از این رو یک سوال مهم پیش می‌آید؛ از چه سنی کرم دور چشم استفاده کنیم؟ پوست اطراف چشم‌ها، حساسیت بیش‌تری نسبت به پوست دیگر بخش‌های صورت دارد. پس باید رسیدگی و مراقبت بیشتری نسبت به آن‌ها صورت گیرد.

زیبایی و صافی پوست اطراف چشم ها، باعث می‌شود چهره شما جوان‌تر، زیباتر و جذاب‌تر دیده شود. برای زیبایی پوست اطراف چشم‌ها باید سن مناسب شروع استفاده از کرم دور چشم را بدانید. علاوه بر این باید محصولات معتبر و دارای کیفیت بالا در این حوزه را نیز شناسایی کنید. با رعایت این دو اصل، می‌توانید بیش‌ترین تاثیر در پیش‌گیری از بروز چین و چروک و رفع چین‌های ریز فعلی را ببینید.

از چه سنی کرم دور چشم استفاده کنیم؟

بهترین سن برای استفاده از کرم دور چشم، بین 20 تا 30 سالگی است. پس از این بازه، اقدام برای پیش‌گیری موثر از ایجاد چین و چروک دور چشم، کمی دیر است. پس از بازه 20 الی 30 سالگی باید به جای محصولات پیش‌گیرانه، به دنبال محصولات درمانی بروید. البته این موضوع تا حد زیادی به عوامل دیگری چون ژنتیک، رفتارهای شخصی، موقعیت جغرافیایی، محل زندگی و مراقبت ها بستگی دارد.

پوست برخی افراد آسیب پذیرتر است و جنس خود پوست، زودتر دچار چین و چروک‌های مختلف می شود. این افراد باید استفاده از کرم های دور چشم را حدود 20 سالگی آغاز کنند. عده ای دیگر که پوست‌های قوی تری دارند، می‌توانند استفاده از کرم دور چشم را به پایان دهه سوم زندگی موکول کنند.

شرایط جغرافیایی هم نقش مهمی دارد. قرارگیری در مجاورت تابش مستقیم نور خورشید بدون کرم ضدآفتاب و عینک آفتابی مناسب، باعث بروز زودهنگام چین و چروک اطراف چشم می‌شود. جهت جلوگیری از تاثیر منفی تابش مستقیم نور خورشید حتما از کرم ضدآفتاب و عینک آفتابی استفاده کنید. به یاد داشته باشید استفاده از کرم ضدآفتاب برای محافظت از پوست، در روزهای ابری نیز صدق می‌کند.

همان‌طور که اشاره شد، رفتارهای بهداشتی و آرایشی در زمان بروز چین و چروک‌های اطراف چشم موثر است. اگر از سنین پایین‌تر به استفاده از کرم‌های مرطوب کننده مخصوص اطراف چشم ها عادت داشته باشید، چین و چروک ها دیرتر ظاهر خواهند شد. افرادی که از لوازم آرایشی بی کیفیت استفاده می‌کنند و نگه‌داری مناسبی از پوست‌شان انجام نمی‌دهند، ظاهر شدن زودرس چین و چروک اطراف چشم در سنین پایین نباید عجیب باشد.

پس برای پاسخ دادن به پرسش بالا، ابتدا باید ارزیابی درستی نسبت به شرایط شخصی خود داشته باشیم. پس از آن، می توانیم بهترین سن را در بازه بین 20 تا 30 سال در نظر بگیریم.

معرفی بهترین کرم های دور چشم

همان طور که گفته شد، برای رفع چین و چروک‌ها و پیشگیری از آن، مهم است بهترین کرم دور چشم را انتخاب کنید. در واقع اگر شما کرمی مناسب را استفاده نکنید، ممکن است حتی نتیجه معکوس بگیرید. این یعنی به جای آن که پوست اطراف چشم‌هایتان بهبود یابد، اوضاع وخیم‌تر می‌شود. در زیر به معرفی چند نمونه از بهترین کرم های دور چشم با بیش‌ترین تاثیرگذاری می پردازیم.

کرم دور چشم هالوکسیل مدیلن حجم 15 میل

یکی از بهترین کرم‌های ضد چین و چروک که قیمت مناسبی هم دارد، کرم دور چشم هالوکسیل مدیلن است. این کرم برای محافظت از پوست اطراف چشم ها برابر عوامل مختلف از جمله اشعه‌های مضر نور خورشید عالی است. خاصیت این در پیش‌گیری از ایجاد چین و چروک‌های پوستی و به تعویق انداختن روند پیری، فوق العاده به حساب می‌آید. این کرم بافت پوست اطراف چشم ها را سفت و کشیده می‌کند. علاوه بر این، آبرسانی عالی برای حفظ جوانی و محافظت از پوست، از دیگر ویژگی‌های کرم هالوکسیل است.

این کرم می‌تواند روند پیری پوست اطراف چشم ها را به تعویق بیاندازد. همچنین برای جوان‌سازی و شادابی پوست هم عالی است. البته استمرار در استفاده از آن، به عنوان یک عامل مهم مطرح است. این یعنی نباید تنها به استفاده در یک دوره کوتاه اکتفا کنید.

کرم هالوکسیل مدین
خرید کرم هالوکسیل مدین

کرم دور چشم دکتر ژیلا 25 گرم

اگر از 25 سالگی به بعد منظم از این کرم استفاده کنید، می‌توانید روند پیری اطراف چشم‌ها را به شکلی چشم‌گیر به تعویق بیاندازید. این کرم دور چشم دکتر ژیلا، از قدیمی‌ترین کرم های دور چشم ساخت ایران است. این کرم همیشه توانسته رضایت بالای بخش مهمی از مصرف کنندگان را به دست بیاورد. این محصول برای افراد بالای 25 سال توصیه می‌شود و جهت جلوگیری از بروز چین و چروک پوست اطراف چشم ها عالی است. اگر از 25 سالگی به بعد منظم از این کرم استفاده کنید، می‌توانید روند پیری اطراف چشم‌ها را به شکلی چشم‌گیر به تعویق بیاندازید. این کرم دارای خاصیت روشن کننده است و تیرگی اطراف چشم ها را به خوبی رفع می کند.

کرم دور چشم دکتر ژیلا
خرید کرم دور چشم دکتر ژیلا

کرم دور چشم آبرسان اوریفلیم سری اپتیمالز مدل Hydra Radiance حجم 15 میلی لیتر

کرم دور چشم آبرسان اوریفلیم
حرید کرم دور چشم کرم دور چشم آبرسان اوریفلیم سری اپتیمالز مدل Hydra Radiance

می توانید از 20 سالگی از کرم دور چشم آبرسان اوریفلیم سری اپتیمالز مدل Hydra Radiance استفاده کنید. این کرم برای تمام پوست ها مناسب است. فارغ از خشک یا چرب بودن پوست، می‌توانید از این کرم برای محافظت از پوست نازک و حساس اطراف چشم ها استفاده کنید. خاصیت آبرسانی فوق‌العاده این محصول، سبب جلوگیری از پیری زودرس و بروز هرگونه چین و چروک اطراف چشم ها می‌شود.

به علاوه، خاصیت نرم کنندگی آن برای داشتن پوستی لطیف و مخملی، ایده‌آل عمل می کند. کرم دور چشم آبرسان اوریفلیم سری اپتیمالز مدل Hydra Radiance برای بازه سنی 20 تا 35 سال توصیه شده است. برای سنین بالاتر از این بازه، باید سراغ محصولات دیگر بروید.

کرم دور چشم مناسب انواع پوست سی گل 20 میلی لیتر

در میان دیگر کرم های دور چشم ساخت ایران، کرم دور چشم مناسب انواع پوست سی گل گزینه‌ای عالی است. این کرم برای تمام نوع پوست‌های خشک، معمولی، حساس و چرب مناسب است. با کرم دور چشم سی گل، می‌توانید چین و چروک های سطحی و ظریف اطراف چشم‌های خود را بهبود بخشیده و به حداقل برسانید.

کرم دور چشم سی گل همچنین برای کاهش پف و تیرگی اطراف چشم‌ها نیز عالی عمل می کند. برای افراد 20 سال به بالا که قصد به تاخیر انداختن پیری زودرس را دارند و به فکر مراقبت از پوست حساس اطراف چشم‌های خود هستند، این کرم محصولی عالی با قیمت مناسب است.

کرم ضدخستگی دور چشم نوتروژینا مدل Hydro Boost حجم 15 میلی لیتر

جهت جوان و زیبا نگه داشتن پوست اطراف چشم‌های خود، استفاده از یک کرم آبرسان قوی برای این ناحیه از صورت ضروری است. کرم ضدخستگی دور چشم نوتروژینا مدل Hydro Boost یکی از محصولاتی است که می‌تواند برای چنین موقعیتی معجزه کند. پس از یک روز شلوغ و پر از خستگی، استفاده از این کرم کمک می‌کند روز بعد را با طراوت و زیبایی کامل پوستی آغاز کنید .این کرم برای پیش‌گیری از هر گونه آسیب به پوست اطراف چشم ها ایده‌آل است.

کرم دور چشم نوتروژینا
خرید کرم دور چشم نوتروژینا

کرم ضدچروک دور چشم فیس دوکس مدل Actisome حجم 15 میلی لیتر

اگر به دنبال خرید یک کرم ضد چروک بسیار قوی برای رفع چین و چروک‌های عمقی و برجسته اطراف چشم ها هستید، کرم ضد چروک فیس دوکس مدل Actisome می‌تواند گزینه‌ای کارآمد و عالی باشد. این کرم خاصیت بی نظیری در کاهش چین و چروک های عمیق دارد. این محصول با داشتن آنتی اکسیدان‌های فعال، از آسیب رادیکال‌های آزاد نیز جلوگیری می کند. همچنین می‌توانید از این کرم برند فیس دوکس، برای رفع تیرگی و پف اطراف چشم ها کمک بگیرید و پوستی روشن و یک‌دست داشته باشید.

کرم دور چشم فیس دوکس
خرید کرم دور چشم فیس دوکس

روش صحیح استفاده از کرم دور چشم

تا این‌جا، متوجه شدیم از چه سنی از این کرم استفاده کنیم و به مرور بهترین کرم‌های دور چشم پرداختیم. علاوه بر این باید بدانیم چگونه از کرم دور چشم استفاده کنیم و بهترین نتیجه از آن‌را بگیریم. برخی افراد با این‌که بهترین کرم در این سبد کالایی را انتخاب می کنند، در استفاده از آن روش اشتباهی به کار می‌گیرند. این باعث می‌شود نتیجه ای که باید را تجربه نکنند.

مراحل استفاده

برای گرفتن بهترین نتیجه، مراحل زیر را دنبال نمایید:

  1. به اندازه یک نخود کرم را به انگشت اشاره خود یا یک گوش پاک کن تمیز بزنید. دقت کنید استفاده بیش‌تر از کرم، اثر بخشی بیش‌تری نخواهد داشت.
  2. حالا این مقدار کرم را به صورت نقطه نقطه، در طول حلقه زیر چشم، با فاصله کم بزنید.
  3. اکنون با ضربه های ملایم و آرام، کرم را پخش کرده و بگذارید جذب پوستتان شود. دقت کنید به هیچ وجه کرم به سمت راست یا چپ (گوشه داخلی یا بیرونی) کشیده نشود. این کار ب موجب ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست خواهد شد.

نکته: در صورتی‌که هر مقداری از کرم داخل چشم وارد شد، چشم‌ها را با آب سرد شست‌وشو دهید. اگر همچنان احساس ناراحتی شدید داشتید، به چشم پزشک مراجعه کنید. به طور معمول این کرم‌ها برای اطراف چشم‌ها طراحی شده و مشکل خاصی ایجاد نمی کنند. با این حال با توجه به اهمیت بالای سلامت چشم ها، لازم است احتیاط به خرج دهید.

کرم‌های دور چشم دارای ویتامین‌های مختلف موثر پوستی چون ویتامین‌های K، E، C، A هستند. همین طور ترکیبات موثر کلینیکی برای رفع چین و چروک ها در فرمولاسیون این کرم ها جای دارد. توصیه می‌کنیم پیش از تصمیم به خرید، مشخصات محصولات را به خوبی مطالعه کرده و در خصوص برندهای تولید کننده اطلاعات کامل کسب کنید. به این شکل با خرید کرم دور چشم مناسب و باکیفیت می‌توانید بهترین نتیجه را به دست بیاورید.

چین و چروک دور چشم
چین و چروک دور چشم زن جوان

کلام آخر

دیدیم که باید از چه سنی از کرم دور چشم استفاده کنیم. در صورتی‌که به این موضوع توجه کافی نداشته باشید و به طور مناسب از محصولات مراقبتی و ترمیم کننده استفاده نکنید، احتمالا پیری زودرس را در پوست اطراف چشم‌های‌تان تجربه خواهید کرد. پس از پیری زودرس، دنبال کردن روش‌های تهاجمی چون جراحی‌های پلاستیک و بوتاکس با مشکلات زیادی همراه خواهد بود. از این رو به افرادی که عاشق زیبایی و جوانی هستند، استفاده به موقع از کرم‌های دور چشم مناسب توصیه می‌شود.

شما از چه کرم دور چشمی استفاده کرده و چگونه از پوست این ناحیه از صورت محافظت می کنید؟ امیدواریم این مطلب برای شما مفید باشد. توصیه می‌کنیم این مطلب را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک گذاشته و نظر آن‌ها را نیز جویا شوید.

سوالات متداول

چه سنی برای استفاده از کرم دور چشم مناسب است؟

این به پوست شما بستگی دارد اما معمولا سن 20 تا 30 سالگی برای استفاده از کرم دور چشم مناسب است. بعد از 30 سالگی، شروع این کار دیر است.

چین و چروک پوست اطراف دور چشم چگونه اتفاق می افتد؟

علاوه بر افزایش سن، این موضوع تا حد زیادی به عوامل دیگری چون ژنتیک، رفتارهای شخصی، موقعیت جغرافیایی، محل زندگی و مراقبت ها بستگی دارد.

دسته بندی ها

زیبایی و آرایش
زیبایی و آرایش
مراقبتی و بهداشتی
مراقبتی و بهداشتی
آشنایی با برندها
آشنایی با برندها
تاپ تن ها
تاپ تن ها