زیبایی و آرایش اخبار مو تن رو سلبریتی سبک زندگی عطر شناسی راهنمای خرید
فروشگاه مو تن رو وارد شوید
از جدیدترین اخبار و مطالب ما با خبر شوید
شبکه‌های اجتماعی
کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت کارنو اندیشان سبز گلسار نوین (فروشگاه آنلاین مو تن رو) می‌باشد

زیبا شدن در خواب؛ چگونه به زیبای خفته تبدیل شویم؟

wordcamp
970
13 دقیقه
زیبا شدن در خواب؛ چگونه به زیبای خفته تبدیل شویم؟

زیبایی و زیباتر شدن موضوعی است که برای خیلی‌ از مردم جذاب محسوب می‌شود. کسانی که زیبایی را دوست دارند همیشه به دنبال راهی برای حفظ و یا بیشتر کردن آن هستند. این روزها اهمیت دادن به ظاهر و زیبایی به قدری زیاد شده که همه دوست دارند حتی در خواب هم زیبا به نظر برسند. بله! زیبا شدن در خواب! این موضوعی است که امروز قرار است در این مقاله به آن بپردازیم و در مورد نکات مربوط به آن صحبت کنیم. اگر شما هم به دنبال راهی برای زیبا شدن در خواب هستید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

زیبا بودن هنگام خواب

شاید شما فکر کرده باشید که منظور ما از زیبا بودن هنگام خواب، نوعی آرایش کردن صورت و یا چیزی شبیه به میکاپ خواب است. باید بدانید که سخت در اشتباه هستید. آرایش کردن هنگام خواب نه تنها کمکی به زیبایی شما نمی‌کند، بلکه راهی برای به خطر انداختن سلامت پوست شما هم خواهد بود. زیبایی شما در هنگام خواب در گرو کارهایی است که در ادامه به همه آنها اشاره خواهیم کرد. پس به جای آن که فکر آرایش کردن در خواب یا آرایش خواب باشید، این راه‌کارها را انجام دهید. خواب راحت داشتن در مدت طولانی موجب بهبود سلامت پوستی، جسمی و روحی خواهد شد. همه این موارد در زیبایی شما تاثیر مستقیم خواهند داشت.

روتین خواب

اولین کاری که برای زیبا شدن در خواب باید انجام دهید داشتن یک روتین خواب مناسب است. برای این منظور شما باید به یک سری موارد توجه کنید و در دراز مدت به آنها عمل کنید.

به موقع به رخت خواب بروید

شب‌ها، وقت خواب، زمانی است که پوست شروع به فعالیت کرده و بازسازی را شروع می‌کند. کسانی که خواب نیمه شب و دیرهنگام را ترجیح می‌دهند، قطعا از این مرحله مهم جا می‌مانند. پس مهم است که شب‌ها به موقع بخوابید. سعی کنید هر شب، حتی تعطیلات آخر هفته، یک بازه زمانی را در نظر بگیرید و خود را موظف کنید که در این بازه به رخت خواب بروید.

زنی که به راحتی خوابیده است
زنی که به خواب راحتی فرو رفته است.

خواب کافی داشته باشید

نکته بعدی که که در روتین خواب باید انجام دهید، داشتن خواب کافی است. خواب کافی، شما را در طول روز سرحال نگه می‌دارد و از بدخلقی نجات می‌دهد. کسل بودن و بد اخلاقی به خاطر کمبود خواب قطعا چهره خوبی از شما برای دیگران نمی‌سازد. کم خوابیدن موجب تیرگی و پف کردن چشم شده و پوست را کدر خواهد کرد. پس اگر زیبا شدن در خواب را دوست دارید، خواب کافی را از خود دریغ نکنید. هشت ساعت خواب در طول شبانه‌روز برای سلامت یک فرد بزرگسال لازم است.

اگر فکر می‌کنید که کم خوابی چه تاثیری می‌تواند روی زیبا بودن هنگام خواب داشته باشد، پیشنهاد می‌کنیم تا مقاله دیگری به نام «اهمیت کم خوابی بر سلامت پوست و مو» را بخوانید. این مقاله شما را به داشتن خواب کافی علاقه‌مند خواهد کرد.

محیط خواب

محیطی که قرار است برای خوابیدن انتخاب کنید باید دارای شرایطی باشد که به بهبود کیفیت خواب شما کمک کند.

نور اتاق

برای یک خواب راحت فضایی را مهیا سازید که نوری در آن وجود نداشته باشد. وجود نور موجب اذیت شدن چشم شده و می‌تواند باعث برهم زدن هورمون‌های ملاتونین و سروتونین شود. ملاتونین هورمونی است که به موجب آن ما به خواب می‌رویم و سروتونین وظیفه بیدار کردن ما را بر عهده دارد. اگر نمی‌توانید به هر دلیلی نور محیط را کم کنید، از یک چشم‌بند موقع خواب استفاده کنید.

زنی که در اتاقی تاریک خوابیده است
اتاق تاریک برای خواب مناسب است.

دمای اتاق

وقتی هوا گرم یا سرد باشد، دچار اختلال در خواب خواهید شد و خواب راحتی نخواهید داشت. همان‌طور که گفتیم خواب راحت و کافی خود عاملی برای زیباتر شدن است؛ پس مهم است که همه نکات مربوط به خواب راحت را جدی بگیرید. دمای اتاق را به یک حالت معمولی و چند درجه سردتر برسانید. هوای خنک‌تر باعث می‌شوید تا سریع‌تر به خواب بروید. با این حال ممکن است در پای خود، به دلیل گردش خون پایین‌تری که دارد، احساس سردی کنید. در این صورت باید جوراب بپوشید.

صدای محیط

قطعا خوابیدن در محیطی که سروصدا داشته باشد لذت‌بخش نخواهد بود. حرف زدن دیگران، صدای فیلم و یا موسیقی جز صداهایی هستند که می‌توانند موجب آزار شما هنگام خواب باشند. سعی کنید محیطی را انتخاب کنید که از این صداها دور باشید. البته کسانی هستند که گوش دادن به صداهای طبیعت مثل صدای دریا یا جنگل را برای خواب آرام ترجیح می‌دهند. اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید، به کار خود ادامه دهید، اما صداهای دیگر فقط باعث اختلال در خواب شما خواهند شد.

زنی که سروصدای محیط مانع از خواب او شده است.
صدای زیاد در محیط خواب مانعی برای خواب راحت است.

فضای مخصوص برای خواب

سعی کنید فعالیت‌های روزانه خود مانند کار کردن و یا تلویزیون دیدن را در فضایی غیر از فضای خواب خود انجام دهید. جدا نکردن فضای خواب از سایر فعالیت‌ها باعث می‌شود هنگام خواب حس آرامش لازم را نداشته باشید.

رخت خواب راحت

تشک، بالشت و روانداز شما باید به اندازه کافی راحت باشد که وقتی از خواب بیدار می‌شوید دچار دردهایی مثل کمر درد و گردن درد نشوید. ارتفاع بالشت باید مناسب گردن شما انتخاب شود و خیلی نرم یا خیلی سفت نباشد. همچنین جنس رخت خواب باید طوری باشد که احساس راحتی کنید. بعضی از جنس‌ها موجب بروز حساسیت، خارش و قرمزی می‌شود. قطعا صورت قرمز به زیبا شدن در خواب کمکی نخواهد کرد. همچنین جنس‌هایی وجود دارند که تعریق بدن را به دنبال دارند. برای روبالشتی بهترین جنس، ساتن است. ساتن موجب اصطکاک بین پوست صورت و خود پارچه نمی‌شود. اصطکاک باعث چروک شدن پوست خواهد شد.

راه های کمک به بی خوابی

بعضی از افراد هستند که به راحتی نمی‌تواندد بخوابند و حتی بعد از به خواب رفتن هم خواب راحتی ندارند. در این بخش تعدادی از راه‌های خواب راحت را با شما در میان می‌گذاریم:

 • کنترل مصرف کافئین: کافئین ماده‌ای است که به بیشتر شدن انرژی کمک می‌کند، چیزی که شما برای خواب راحت احتیج ندارید! پس اگر جز کسانی هستید که در طول روز از مواد کافئین‌دار مثل قهوه یا نوشیدنی انرژی‌زا استفاده می‌کنید، مصرف آن را کم کرده و به قبل از ظهر موکول کنید. ۴۰۰ میلی گرم کافئین در طول روز، بیشترین مقداری است که می‌شود آن را مصرف کرد.
 • یوگا و مدیتیشن: یوگا و مدیتیشن دو نوع فعالیت فیزیکی هستند که باعث آرامش بخشیدن به کسانی می‌شوند که آن را انجام می‌دهند. اگر دچار استرس و فشار هستید، یکی از کارهایی که به کاهش استرس شما کمک خواهد کرد انجام حرکات آرامش‌بخش یوگا و مدیتیشن است. این دو در بهبود تنفس هم نقش مهمی دارند.
 • دوش گرفتن: دوش گرفتن و در صورت امکان ماندن در وان حمام به راحتی می‌تواند باعث راحت‌تر خوابیدن شما شود. آرامشی که از آب می‌گیرید در خواب راحت شما تاثیر خواهد داشت. حمام به شما آرامش داده و درجه حرارت بدن را کنترل می‌کند.
زنی در حال انجام مدیتیشن
مدیتیشن راهی برای داشتن خوابی راحت است.

رسیدگی به پوست

کار دیگری که به جز خواب راحت و کافی برای زیبا شدن در خواب می‌توان انجام داد، انجام مراقبت‌های پوستی است.

شستن صورت

در طول روز به دلیل وجود آلودگی‌های محیطی و گردو‌غبار پوست صورت دچار کدری و کثیفی می‌شود. پوست کثیف مانعی برای زیبا بودن هنگام خواب است. پس قبل از خواب حتما صورتتان را با شوینده مخصوص صورتی که مناسب نوع پوست شماست بشویید. علاوه بر این اگر آرایش دارید، هیچ وقت با آرایش به خواب نروید. لوازم آرایش طی خواب روی صورت پخش و ماسیده شده و رخت خوابتان را هم کثیف می‌کند. آرایش روی پوست مانع از رسیدن اکسیژن به سطح پوست خواهد شد. پس اول به کمک یک آرایش پاک‌کن آرایشتان را پاک کنید، سپس صورتتان را بشویید.

خرید ژل شستشو صورت دیپ سنس مناسب پوست خشک و معمولی

مشخصات ژل شستشو صورت دیپ سنس مناسب پوست خشک و معمولی:

 • پاک کننده مواد آرایشی و آلودگی‌های روزانه
 • فاقد اثرات خشکی و کشیدگی پوست
 • شاداب کننده پوست
 • حاوی هیالورونیک اسید
 • حاوی روغن آملا، دانه کتان و میوه‌های استوایی

برای اطلاعات بیشتر و خرید این محصول، روی عکس کلیک کنید.

مرطوب کننده

با شستن صورت pH صورت کمی به هم ریخته و رطوبت آن گرفته می‌شود. برای آن که حس کشیدگی نداشته باشید و پوست شما در طول شب خشک به نظر نرسد، مرطوب کننده بزنید. مرطوب کننده به صورت شما شفافیت و شادابی می‌بخشد که خود عاملی برای زیبا شدن در خواب است. علاوه بر این پوستی که خشک نباشد و آبرسانی شده باشد کمتر در معرض اصطکاک با رخت خواب و چین‌وچروک قرار می‌گیرد.

کرم دور چشم

چشم‌هایی پف کرده، تیره و با خطوط دور آن از زیبایی شما می‌کاهد. برای آن که در خواب پف، تیرگی و خشکی دور چشمتان را از بین ببرید، از کرم دور چشم استفاده کنید. کرم دور چشم به مرور زمان تیرگی دور چشم را کم می‌کند.

در حالت کلی انجام روتین پوستی، چه در روز و چه در شب، کمک بزرگی به زیبایی شما خواهد کرد. روتین شبانه پوست + آموزش تمامی مراحل رسیدگی به پوست مقاله‌ای است که برای آشنایی بیشتر شما با مراقبت پوستی شب نوشته شده است.

بالم لب

بالم لب محصولی است که برای مرطوب کردن و تغذیه پوست لب ساخته شده است. لب‌های خشک یا پوسته‌پوسته مانع از زیبا بودن هنگام خواب می‌شود. در قدم اول برای برداشتن پوسته‌ها از یک اسکراب لب کمک بگیرید. اسکراب لب به کمک ذرات ریزی شبیه به شکری که دارد قادر خواهد بود تا پوست‌های مرده سطح لب را پاک کند. بعد از آن بالم لب بزنید تا مانع از خشکی مجدد لب‌ها شوید. بالم لب‌ها تنوع زیادی دارند. می‌توانید بالم لب را با طعم‌های مختلف خریداری کنید.

خرید بالم نرم و براق کننده لب آلبالو کامان

مشخصات بالم نرم و براق کننده لب آلبالو کامان:

 • نرم و براق کننده لب
 • حاوی عصاره آلبالو
 • حاوی روغن آرگان و شی باتر
 • حاوی انواع ویتامین‌ها
 • حفظ رطوبت پوست لب

برای اطلاعات بیشتر و خرید این محصول، روی عکس کلیک کنید.

رسیدگی به مو

موهای شما نقش مهمی در زیبایی و زیبا شدن در خواب دارد. پس این بخش را بخوانید تا با راه‌کارهای ما برای موی زیبا هنگام خواب آشنا شوید.

تمیز بودن مو

هرچقدر هم که موی پر و زیبایی داشته باشید، اگر کثیف باشند هیچ زیبایی در نگاه دیگران ندارند. موهای کثیف و چرب چیزی نیست که برای زیبایی به دنبال آن باشید. پس همیشه با موهایی تمیز به رخت خواب بروید. بعد از هربار شستن موها، روبالشتی خود را عوض کنید تا آلودگی‌های سطح آن به موهای شما انتقال پیدا نکنند.

خرید شامپو روزانه لافارر مناسب موهای چرب و کدر

مشخصات شامپو روزانه لافارر مناسب موهای چرب و کدر :

 • مغذی و محافظت کننده مو از عوامل محیطی 
 • ایجاد حس لطافت
 • افزایش خاصیت الاستیسیته مو
 • تنظیم ترشح غدد چربی
 • جلوگیری از شوره سر
 • رفع التهاب و خارش پوست سر

برای اطلاعات بیشتر و خرید این محصول، روی عکس کلیک کنید.

آراستگی مو

موهای شلخته، پف کرده و وزکرده؛ با این وضعیت به رخت خواب نروید. اگر حواستان به موهایتان نباشد، در طول خواب بیشتر بهم می‌ریزند و صبح که بیدار شوید با حجم زیادی از موهای هوا رفته مواجه خواهید شد. برای آراستگی مو و زیبا شدن در خواب موهایتان را کمی مرطوب کنید و روی آن از یک کرم مو استفاده کنید. موها را برس بکشید یا شانه کنید. اگر موی بلندی دارید، بهترین راه بافتن آنهاست تا در طول شب به دلیل اصطکاکی که ممکن است بین آنها با رخت خواب به وجد آید دچار وز شدگی و شکستگی نشود. اگر موهای کوتاهی دارید و نمی‌توانید آنها را ببافید از یک دستمال سر یا کلاه خواب استفاده کنید.

راه های دیگر برای زیبا بودن هنگام خواب

علاوه بر راه‌هایی که در بخش‌های قبلی توضیح دادیم، راه‌های دیگری هم وجود دارد که باعث می‌شوند شما در خواب زیباتر شوید.

 • مسواک زدن: بوی بد دهان چیزی است که هیچ کسی دوست ندارد در معرض آن قرار بگیرد. پس قبل از رفتن به رخت خواب مسواک بزنید تا هم سلامت دندان‌هایتان حفظ شود و هم در طول خواب دهانتان بوی بدی ندهد.
 • مرتب کردن ناخن‌ها: ناخن‌های شکسته و نامرتب چیزی است که شاید خیلی به آن توجه نکرده باشید. ناخن‌های نامرتب نه تنها زیبا نیستند، بلکه ممکن است اگر شکستگی داشته باشند در طول خواب منجر به نخ‌کش شدن رخت خواب شوند. ممکن است با آن ناخن‌ها اقدام به خاریدن صورتتان کنید و باعث ایجاد زخم روی صورت شوید.
 • مرطوب کردن دست، پا و بدن: پوست سایر قسمت‌های بدن به جز پوست هم به رطوبت احتیاج داردو در طول روز جندین بار دست‌هایمان را می‌شوییم. مواد شوینده باعث خشکی دست می‌شوند. همین‌طور پاها هنگام راه رفتن رو به خشکی می‌روند، پس از لوسیون بدن برای مرطوب و خوشبو نگه داشتن بدنتان استفاده کنید.

سخن پایانی

زیبایی چیزی است که همه به طور غریزی به دنبال آن هستند. نکات مربوط به زیبا بودن و زیبا ماندن همیشه زیاد است و هرچقدر بیشتر راجع‌به آنها بدانید، به زیبایی نزدیک‌تر می‌شوید. در این مطلب در مورد زیبا شدن در خواب صحبت کردیم. نکات و راه‌های مربوط به زیبایی در خواب را توضیح دادیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید باشد. اگر در مورد این موضوع نظری دارید و یا می‌خواهید نکته‌ای به آن اضافه کنید، آن را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول در مورد زیبا شدن در خواب

چه عواملی روی زیبا شدن در خواب تاثیر دارند؟

روتین خواب، محیط خواب، رسیدگی به پوست، رسیدگی به مو، مرتب کردن ناخن‌ها و مسواک زدن عواملی هستند که روی زیبا شدن در خواب موثر هستند.

محیط خواب برای یک خواب راحت چطور باید باشد؟

برای یک خواب راحت باید در محیطی قرار بگیرید که ساکت، تاریک و یا دمای مناسب باشد. غیر از این موارد راحتی رخت خواب و جنس آن هم روی کیفیت خواب تاثیر دارند.

رسیدگی به پوست برای زیبا شدن در خواب به چه معناست؟

صورت شفاف و پوستی مرطوب باعث زیبایی می‌شوند. پس برای زیبا شدن اول باید با شوینده صورت پوست را بشویید. کرم مرطوب کننده بزنید و برای رهایی از پف و تیرگی دور چشم، کرم دور چشم را فراموش نکنید. لب‌های خشک و پوسته‌پوسته شده خود را با بالم لب درمان و آبرسانی کنید.

رسیدگی به مو برای زیبا شدن در خواب به چه معناست؟

تمیز بودن مو و آراستگی موها در خواب جز عواملی هستند که باعث زیبا شدن در خواب می‌شوند. موهای چرب و کثیف از زیبایی شما کم می‌کند. برای آراستگی موها، آنها را ببافید.