مدل آرایش عروس و همه چیز درباره آن

مدل آرایش عروس 2018
مدل آرایش عروس

صنعت آرایش و اکسسوری عروس مانند هر صنعت دیگری به صورت روزانه در حال تغییر می باشد. اگر از مادرهای خود در رابطه با مراسم عروسی و مدل آرایش عروس آنها بپرسید حتما از سادگی و یا نوع آرایش آنها تعجب خواهید کرد. عروسی‌های گذشته اغلب در حیاط خانه پدر و مادرها برگزار میشد، لباس عروس توسط یکی از خانم های خیاط فامیل دوخته می شد و سفره نیز توسط یک آشنای خوش سلیقه چیده می شد، معمولا عروس خانم، تا روز عروسی کمتر از لوازم آرایش استفاده می کرد و چیزی به نام مدل ارایش عروس وجود نداشت.  آرایش عروس یا توسط فامیل انجام  میشد یا در سالن های آشنای محله . در هر دو مورد فقط یک آرایش ساده بود. مراسم عروسی هم مانند امروز پر زرق و برق و تجملی نبود و بسیار ساده  و زیبا برگزار می شد.
امروزه برای هر یک از مواردی نظیر آرایشگاه عروس، لباس و اکسسوری عروس، تزئینات ماشین، سفره و مدل آرایش عروس شرکت ها و سالن هایی ایجاد شده که ارائه کننده بروزترین مد‌های روز ایران و حتی دنیا هستند. دیگر یک مراسم عروسی به سادگی و کم هزینه مانند گذشته نیست.


پیشنهاد نویسنده: آرایش عروس


مقایسه مدل آرایش عروس از گذشته تا امروز

شاید در 20 الی 30 سال قبل، نوع مراسم ها بسیار متفاوت و کم تجمل تر بود. نه تنها می‌توان به تجملات کمتر اشاره کرد بلکه بایستی به تغییر دیدگاه های زیبایی شناسی هم توجه کرد. شاید 15 سال پیش استفاده از مدل آرایش عروس های بسیار شلوغ و استفاده از رنگ های جیغ مانند قرمز و صورتی در آرایش عروس ها نوعی تنوع و زیبایی شناخته می شد. مدل آرایش عروس خلیجی چند سال بعد، جای آنها را تا حدودی گرفت و مدتی بسیار محبوب شد.
امروزه آرایش های ساده و همچنین با رنگ های طبیعی بیشتر مورد پسند همگان است. معمولا امروزه از رنگ های سفید و مشکی بیشتر برای آرایش چشم ها استفاده می‌شود و رژ گونه های قرمز جای خود را به هایلایتر هایی با رنگ های طبیعی و متناسب با صورت فرد داده اند. مدل آرایش عروس غالبا با گریم همراه بوده و عیوب صورت فرد را نیزمی پوشاند.

مدل های موی زیبا در مدل های آرایش عروس امروزی

مدل های آرایش مو نیز تغییر یافته و از مدل‌های بسیار شلوغ دیروزی جای خود را به مدل های ساده اروپایی داده است.
همچنین جا دارد به این مورد اشاره کنیم، که با توجه به اینکه مدل آرایش نیز مانند لباس و پوشاک و هر چیز دیگری در دنیا همواره به روز می شود و آرایشگاه‌ها بایستی این مورد را همیشه به روز نگه دارند. به روز نگه داشتن تنها با تمرین و مطالعه  انجام می شود. البته دوره ژورنال های این موضوع گذشته است شما کافی است با مطالعه بلاگ موتن رو بهترین مدل آرایش عروس های روز دنیا را به راحتی ببینید و یاد بگیرید. بهتر است برای تمرین از عروس های واقعی استفاده نکنید. حتما همه شما از هزینه‌های گزاف این صنعت مطلع هستید پس بدون شک هر نوع ارائه بدون کیفیت و شاید از مد افتاده می تواند تبلیغی بسیار منفی برای یک آرایشگاه یا سالن های عروس  محسوب شود.


پیشنهاد نویسنده: مدل موی عروس


بازار گرم آرایش، آتلیه و اکسسوری عروس

این روزها اگر شبکه اجتماعی اینستاگرام را بر روی گوشی تلفن همراه خود داشته باشید، بدون شک روزانه عکس های عروس های مختلفی را می‌بینید. همچنین در سال های اخیر بلاشک واژه مدل عروس به گوش شما خورده است. بازار رقابت بین آرایشگران، آتلیه های عروس و مزون های لباس عروس، عقد و نامزدی مختلف بسیار شدید است. از آنجا که اغلب عروس و دامادهای حقیقی مایل به پخش شدن تصاویر خود در فضای مجازی یا به عنوان مدل نیستند. بیشتر کسب و کارها هم ترجیح میدهند که از افرادی خاص با چهره و اندام متفاوت و مانکن برای ترویج کار خود استفاده نمایند. خانم های و آقایان خوش هیکل و با اندام و صورتی جذاب، مدل آرایش عروس و داماد می‌شوند و عکس های جذاب خود را در صفحات اینستاگرام  و دیگر صفحات اجتماعی به نمایش  می گذارند. امروزه در شبکه های اجتماعی به خصوص اینستاگرام حتما فیلم های متعددی از مراحل آرایش عروس را مشاهده کرده اید. اما جالب است بدانید بیشتر این موردها عروس های واقعی نمی باشند. و آرایشگرها برای این موارد از مدل های آرایش عروس داوطلب استفاده می نمایند.

مدل آرایش عروس تمرینی

در کشور ما به فردی که تمایل به مدل شدن به عنوان مدل آرایش عروس دارد، به طور معمول مبلغی پرداخت نمی شود به جز مواردی که از افراد معروف و مطرح برای تبلیغات کسب و کارهایی نظیر سالن های عروس، آتلیه ها و مزون های مطرح استفاده گردد. حتی در مواردی در آرایشگاه های لوکس و معروف، هزینه مواد مصرفی از فرد مدل دریافت می‌گردد. مدل آرایش عروس در آرایشگاه ها معمولا فردی است که دارای خصوصیت های کلاسیک تایید شده از لحاظ زیبایی چهره و اندام باشد، آرایشگاه ها به دلایلی نظیر تبلیغات در فضای مجازی، در ماه هایی نظیر محرم و صفر یا حتی رمضان که بازار این کسب و کارها رونق زیادی ندارد، برای ادامه روند تبلیغات، به روز نگه داشتن صفحات مجازی تبلیغاتی خود و نداشتن عروس واقعی و یا حتی ساخت آلبوم جهت سالن شخصی خود، موارد آموزشی و… از مدل های عروس استفاده می کنند.
نمی‌توان این موضوع را انکار کرد که بیشتر دختر خانم های جوان از تصور کردن خود در لباس و آرایش عروس لذت می‌برند. شاید همین دلیلی باشد که علاقه مند به شرکت در این فعالیت باشند. اگر در چند ماه اخیر به پیج های اینستاگرامی سالن های عروس سر زده باشید، حتما آگهی پذیرش مدل جهت عروس را مشاهده کرده اید. این تبلیغات آنقدر گسترده شده است که در اپلیکیشن های تبلیغاتی و گاها سایت هایی نظیر دیوار و شیپور نیز ما شاهد تبلیغاتی از این دست هستیم.

اگر چه مدل عروس معمولا توسط آرایشگران و به دلایلی که در بالا مطرح شد معمولا کارکرد دارند، اما امروزه مزون ها و آتلیه ها نیز از استفاده از مدل های عروس بی نصیب نیستند. ساخت کلیپ و تصاویر تبلیغاتی توسط آتلیه های گوناگون جهت نشان دادن نوع کار مصداقی از این مورد می باشد، حتما این مورد را نیز در کنار دیگر مواردی که قبلا بیان شد گاها مشاهده کرده اید. همچنین مزون های لباس، تاج و اکسسوری عروس نیز برای نمایش دادن این لوازم خود از مدل های خوش اندام و حتی خوش چهره استفاده می کنند. رویه کار معمولا با پوشیدن و عکس برداری از این البسه می¬باشد اما در مواردی برای شوهای لباس نیز از این مدل های عروس استفاده می گردد.
رعایت شئونات اسلامی در فضای مجازی
با توجه به توضیحات داده شده و با توجه به افزایش روز افزون و تمایل مزون¬ها، سالن¬های آرایشی و آتلیه ها جا دارد که بیان کنیم با تمام این تفاسیر نباید فراموش کرد که عدم رعایت شئونات اسلامی و پخش برخی از این تصاویر در فضای مجازی بدون پوشش اسلامی غیر مجاز می باشد و حتی ممکن است سبب دردسر برای شخص پخش کننده گردد.
اما عروس خانم ها با دیدن این عکس ها حتما می‌توانند بهترین مدل آرایش عروس را برای خود انتخاب کنند و این یعنی آن که ایین صنعت همیشه روبه رشد می ماند.


پیشنهاد نویسنده: لیست خرید لوازم آرایش عروس


این مطلب را خانم فرزانه قره زاده برای وبلاگ مو تن رو نوشته اند.

دسته بندی ها

آرایشی و زیبایی
آرایشی و زیبایی
بهداشتی و مراقبتی
بهداشتی و مراقبتی
آشنایی با برندها
آشنایی با برندها
تاپ تن ها
تاپ تن ها
// //