ترفندهای افزایش حجم لب بدون جراحی و تزریق

افزایش حجم لب ها با آرایش

مطمئنا بسیاری از خانم‌ها برای داشتن لب‌هایی ضخیم و برجسته به سراغ گزینه‌های جراحی یا تزریق ژل می‌روند. اما همان‌طور که می‌دانید جراحی و تزریق محدودیت‌های خودشان را دارند. خانواده کارداشیان و جنر به ما نشان دادند که با استفاده مناسب و حرفه‌ای از کانتور، چگونه می‌توان بدون جراحی‌ و دردسرهای آن، ظاهری جذاب و کاملا متحول شده داشت. در این مقاله قصد داریم ترفندهایی برای بزرگ کردن لب و افزایش حجم لب بدون نیاز به هیچگونه جراحی و روش‌های آسیب رسان را به شما نشان دهیم.

امروزه روش‌های مختلفی مانند تزریق فیلر لب، پروتز و لیفت لب‌ها با استفاده از نخ در دسترس خانم‌ها قرار دارد که بسته به نیاز خود می‌توانند از آنها استفاده کنند. متاسفانه هر کدام از این روش‌ها دارای محدودیت‌هایی نظیر هزینه زیاد، دوران نقاهت و اثربخشی موقت بوده و حتی ممکن است ظاهری مصنوعی و اغراق‌آمیز به شما بدهند. اما آیا واقعا راهی وجود دارد که بتوانید بدون جراحی یا روش‌های مشابه، لب‌هایی بزرگ و برجسته داشته باشید؟

لایه‌برداری ملایم پوست لب

لایه برداری لب با مسواک برای بزرگ کردن لب
لایه برداری پوست لب

از آنجایی که پوست خشک لب نور کمتری را منعکس می‌کند، در نهایت لب‌های شما کوچک‌ و نه چندان جذاب به‌نظر خواهند رسید. برای اینکه از شر پوسته‌های خشک شده لب خلاص شوید، از یک مسواک کمک بگیرید. با جابجایی ملایم مسواک بر روی لب، جریان خون بهبود یافته و لب‌هایی قرمز و شاداب چیزیست که نصیبتان می‌شود!

اگر قصد لایه‌برداری حرفه‌ای از لب‌های خود را دارید بهتر است به سراغ یک محصول معتبر با اثربخشی تایید شده بروید. یک اسکراب لب شکری، محصولی فوق‌العاده کاربردی در این زمینه است که می‌تواند شما را در مسیر دستیابی به لب‌هایی بزرگ و برجسته بدون تزریق ژل و جراحی، تا حد زیادی کمک کند.

در صورت تمایل می‌توانید خودتان نیز یک اسکراب شکری درست کنید. تمام چیزی که نیاز دارید شکر قهوه‌ای و روغن نارگیل است. برای استفاده از اسکراب نیز دایره‌هایی را به آرامی و با ضربات نرم بر روی لب خود ایجاد کنید تا به خوبی جذب پوست لب شود.

هر شب پیش از خواب لب‌هایتان را مرطوب کنید

اگر از یک اسکراب لایه‌بردار لب استفاده‌ کرده‌اید، این موضوع از اهمیت بالاتری نیز برخوردار می‌شود. بهتر است هر شب پیش از خوابیدن یک پوشش ضخیم از بالم لب یا چربی معدنی (ژل پترولیوم) را بر روی لب‌های خود قرار دهید تا به خوبی جذب پوست شوند. این کار باعث می‌شود هر روز صبح با لب‌هایی فوق‌العاده نرم، سلامت و شاداب از خواب بیدار شوید. این نخستین گام برای بزرگ کردن لب ها است.

استفاده از بالم لب حجم دهنده برای افزایش حجم لب

بالم لب حجم دهنده برای افزایش حجم لب ها
خرید بالم لب حجم دهنده لب کاتریس

یکی از محصولاتی که همواره برای داشتن لب‌هایی بزرگ و برجسته توصیه می‌شود، بالم لب حجم دهنده است. این نوع ویژه از بالم‌ها معمولا حاوی کلاژن و سایر ترکیبات ضد پیری پوست لب هستند که به خطوط لب شما جزییات بیشتری داده و با افزایش رطوبت، باعث می‌شوند به مرور افزایش حجم لب ها را شاهد باشید.

استفاده از لوازم آرایشی برای بزرگ کردن لب

شاید تا الان قدرت آرایش لب‌ها را دست کم گرفته بودید، اما دیگه وقتش رسیده تا از تمام امکاناتی که در دسترس دارید برای برجسته‌تر شدن لب‌هایتان بهره ببرید. لوازمی مانند رژ لب، خط لب و برق لب معمولا توسط اکثر خانم ها برای آرایش لب ها مورد استفاده قرار می گیرند. اما با بکارگیری هوشمندانه کانسیلر و کرم پودر می توانید به بزرگ کردن لب ها بدون نیاز به جراحی یا کارهای ناراحت کننده و پر دردسر کمک کنید.

از کانسیلر به نفع لب‌هایتان استفاده کنید!

کانسیلر برای برجسته سازی لب
استفاده از کانسیلر برای پر نشان دادن لب ها

یک برس کوچک را به مقداری کانسیلر آغشته نموده و با چند ضربه، آن را بر روی لب خود قرار دهید. به آرامی کانسیلر را کمی بالاتر از خط لب خود پخش کنید. با این کار اگر یک رژ لب با رنگی مشابه یا نزدیک به رنگ کانسیلر را مورد استفاده قرار دهید، لب‌های شما برجسته‌تر و بزرگ‌تر به‌نظر خواهد رسید.

استفاده از کرم پودر و سایه لب برای حجیم شدن لب

کرم پودر برای بزرگ شدن لب ها
استفاده از کرم پودر برای محو شدن خطوط لب

مشابه کانسیلر، کرم پودر نیز یکی از آن مواردیست که اگر لب‌های باریک و کوچکی داشته باشید، خیلی به کمکتان می‌آید! با استفاده از مقدار مناسبی کرم پودر می‌توانید خط لب طبیعی خود را پنهان نموده و هنگام آرایش لب‌ها قدرت مانور بیشتری خواهید داشت. در صورتی که پوست لبتان خشک شده و چین و چروک‌های محسوسی بر روی آن وجود دارد، با استفاده از کرم پودر و یک اسفنج می‌توانید آنها را نیز مخفی کنید. این کار به شادابی و بزرگ تر شدن لب ها کمک می کند.

سایه لب برای لب برجسته و گوشتی
استفاده از تکنیک سایه لب

استفاده از تکنیک سایه روشن یکی از موارد مهمی است که می‌تواند به برجسته و بزرگ‌تر شدن لب‌هایتان کمک کند. در این تکنیک در قسمت‌های بیرونی و نزدیک به مرزهای لب از رنگ‌های تیره‌تر استفاده نموده و هر چه به قسمت داخلی و مرکزی لب نزدیک می‌شویم، رنگ‌هایی روشن‌تر را به‌کار می‌بریم. با این کار، خط لب طبیعی شما تا حد زیادی محو شده و لب‌هایتان برجسته و بزرگ‌تر به‌نظر می‌رسد.

افزایش حجم لب با استفاده از برق لب

همان‌طور که گفتیم خشکی لب باعث کوچک‌تر به‌نظر رسیدن آن می‌شود. براق بودن لب نه تنها تازگی و شادابی آن را افزایش می‌دهد، بلکه لب‌هایی بزرگ و برجسته را برای شما به ارمغان خواهد آورد. بدین منظور کافیست از یک برق لب بی‌رنگ یا با رنگی نزدیک به رنگ رژ لب خود استفاده نموده و مقدار مناسبی را در قسمت میانی هر دو لب خود قرار دهید. برق لب باعث می‌‌شود میزان نور منعکس شده از لب‌های شما افزایش یافته و در نتیجه لب‌هایتان بزرگ‌تر جلوه نماید.

از خط لب استفاده کنید

پیش از اینکه کایلی جنر حجم لب‌های خود را با روش تزریق ژل افزایش دهد، از تکنیک خط لب برای بزرگ و برجسته نشان دادن لب‌هایش استفاده می‌کرد. به منظور استفاده از این تکنیک کافیست مقداری کانسیلر را بر روی لب‌های خود قرار داده، سپس دور تا دور لب‌هایتان، کمی بالاتر از قسمتی که معمولا این کار را انجام می‌دهید، از خط لب استفاده کنید.

خط لب برای لب گوشتی و ضخیم
استفاده از خط لب خارج از محیط داخلی

در نهایت می‌توانید از یک رژ لب هم‌رنگ با خط لب استفاده نموده و یا کل قسمت داخلی لب را با استفاده از خط لب، آرایش کنید. بهتر است از یک مداد خط لب مات استفاده کنید تا هم بهتر روی پوست لبتان بنشیند و هم دوام بیشتری داشته باشد. دقت کنید که خط لب باید با رنگ طبیعی لب‌هایتان نیز هماهنگ باشد.

همچنین هماهنگی بین رنگ خط لب و سایه لب نیز مهم است. معمولا توصیه می‌شود از خط لبی با رنگ یک درجه تیره‌تر از رنگ رژ لب استفاده کنید. علاوه بر این، هنگام کشیدن خط لب در این تکنیک نباید از خط لب طبیعی خود فاصله زیادی بگیرید. در غیر این‌ صورت، لب‌های شما به شکل اغراق‌آمیزی بزرگ جلوه خواهند کرد.

رژ لب روشن برای برجستگی لب‌ها

به‌طور کلی رنگ‌های تیره لب‌ها را جمع و کوچک‌تر نشان می‌دهند. بنابراین سعی کنید از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید. البته زیاده‌روی در این زمینه نیز توصیه نمی‌شود؛ رنگ‌های خیلی روشن باعث ایجاد حالتی مصنوعی و برجستگی و بزرگی اغراق‌آمیز در لب‌های شما خواهند شد.

رژ لب رنگ پوست برای بزرگ کردن لب ها
رژ لب به رنگ پوست طبیعی

رنگ‌هایی مانند صورتی آبنباتی، قرمز، تمشکی، رزی و رژ لب‌هایی با رنگ مشابه پوست بدن از جمله مواردی هستند که برای برجسته و بزرگ نشان دادن لب‌ها توصیه می‌شوند. در این بین رژ لب‌هایی با رنگ طبیعی پوست از سوی خانم‌ها به شدت مورد استقبال قرار گرفته‌اند. احتمالا این موضوع به علت جذابیت‌ لب‌های کیم کارداشیان است که به بهترین شکل باعث تبلیغ این نوع از رژ لب‌ها شده است. بسته به نوع لب های شما، افزایش حجم لب و بزرگ کردن لب احتمالا محسوس خواهد بود.

دسته بندی ها

زیبایی و آرایش
زیبایی و آرایش
مراقبتی و بهداشتی
مراقبتی و بهداشتی
آشنایی با برندها
آشنایی با برندها
تاپ تن ها
تاپ تن ها