1

تامپون

وجود محصولات بهداشتی و لوازم بهداشتی زنانه بسیاری که در بازار وجود دارد، کمک شایانی به کنترل خون خروجی از واژن در دوران قاعدگی می‌کند. از ساده‌ترین این محصولات که همه خانم‌ها با آن آشنا هستند می‌توان به نوار بهداشتی یا پد بهداشتی اشاره کرد. نوع دیگری از این محصولات تامپون نام دارد. تامپون در واقع نوعی از نوار بهداشتی است؛ با این تفاوت که در داخل مهبل فرو می‌رود و باعث جذب خون می‌شود.

انواع تامپون مانند سایر محصولات بهداشتی متنوع هستند و رایج‌ترین آن‌ها شامل تامپون‌های انگشتی (تامپون‌هایی که اپلیکاتور ندارند و با کمک انگشت وارد واژن می‌شوند)، تامپون‌های اپلیکاتوری (تامپون‌هایی که با کمک اپلیکاتور یا وارد کننده، به واژن وارد می‌شوند) و تامپون‌های استخری (تامپون‌هایی که موقع شنا از آن‌ها استفاده می‌شود و قدرت جذب بالایی دارند) می‌شوند.

 تامپون‌ها نسبت به نوارهای بهداشتی قدرت جذب بالاتری دارند و می‌توان از آن‌ها در استخر یا هنگام انجام ورزش‌هایی مانند ژیمناستیک استفاده کرد. جنس آن معمولا پنبه‌ای است و با استفاده از یک فرو کننده در داخل مهبل جای می‌گیرد. در انتهای تامپون نخی وجود دارد که به کمک آن می‌توان تامپون را بیرون کشید. ناگفته نماند که با توجه به نحوه استفاده از تامپون، استفاده آن برای دوشیزگان و دختران توصیه نمی‌شود.

بهترین تامپون

از بهترین تامپون‌های موجود در بازار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تامپون‌های غیرکاربردی Pro-Comfort: این نوع تامپون‌ها از پنبه باکیفیت ساخته شده‌اند، اپلیکاتور بزرگی ندارند، به خوبی منبسط می‌شوند و ضایعات کمتری نسبت به سایر تامپون‌ها ایجاد می‌کنند.

تامپون پلاستیکی Tampax Pearl: این نوع تامپون‌ها بدون بو هستند، قدرت جذب بالایی دارند، در سه اندازه ارائه می‌شوند و دارای یک پارچه محافظ نشتی هستند که از نشت جلوگیری می‌کند.

تامپون kotex: این نوع تامپون‌ها بدون بو هستند و از نشت و لکه‌های دوران قاعدگی جلوگیری می‌کنند.

تامپون پنبه‌ای ارگانیک Cora: این نوع تامپون‌ها از 100% پنبه ارگانیک مجاز ساخته شده‌اند، قدرت جذب بالایی دارند و قابل تجزیه و فاقد سموم دفع آفات هستند.

قیمت تامپون

برای خرید تامپون، فاکتورهایی مانند نوع تامپون، اندازه آن، قدرت جذب، برند داخلی یا خارجی، نوسانات قیمت در بازار، تعداد تامپون و ... در تعیین قیمت تامپون قاعدگی نقش موثری دارند که قیمت تامپون ایرانی و تامپون خارجی با توجه به کیفت هردو متفاوت است.

خرید اینترنتی تامپون

خرید این محصول کاملا سلیقه‌ای است و عملکرد آن دقیقا مانند نوار بهداشتی ساده یا بالدار است، با این تفاوت که شکل ظاهری و نحوه استفاده از آن متفاوت است. اگر قصد خرید اینترنتی تامپون را دارید، حتما با در نظر گرفتن برند مورد نظر، سلامتی ناحیه تناسلی‌تان را جدی بگیرید و محصولات باکیفیت را انتخاب کنید. همانطور که در بالا نیز اشاره شد، یکی از تولید کنندگانی که در این زمینه فعالیت دارد برند کوتکس kotex است که تامپون‌هایش را با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب به بازار عرضه می‌کند. برای خرید اینترنتی تامپون می‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی آرایشی و بهداشتی موتن رو ثبت سفارش کنید.

لوازم بهداشتی زنانه | پد ضد درد قاعدگی | کاپ قاعدگی | پد روزانه | نوار بهداشتی | ژل بهداشتی بانوان