لایت های رنگ مو که فقط حرفه ای ها میدانند

۲۵۹

مو یکی از اساسی ترین بخش های زیبایی ظاهر زنانه است که تاثیر بسیار زیادی را در چهره و باز و بسته بودن آن ایجاد می کند. لذا در این بخش از مجله اینترنتی مو تن رو به معرفی انواع لایت رنگ مو می پردازیم تا با اطلاع از انواع آن بتوانید رنگ های زیبایی را روی موهای خود خلق کنید. از ترکیب رنگ ها و انجام روش های مختلف مدل های مختلفی از لایت های مو ایجاد می شود که باهر بار استفاده از آن می توانید زیبایی خود را دو چندان کنید.

فرق مش با های لایت چیست؟

در مش معمولا رنگ مو مشخص است و یا درشت و یا ریز است ولی در های لایت رنگ مو به تکه های نازک تقسیم می شود و خط دکلره مشخص نباشد. برای این موضوع از کلاهی استفاده می شود که سوراخ هایش به هم نزدیک و ریز باشد. در این روش تارهای مو را نزدیک به هم بیرون می آوریم و سپس آنها را دکلره می کنیم. پایه دکلره نباید زیاد روشن باشد.

مطالب مرتبط: مهم ترین تکنیک های رنگ مو لولایت

فرق-مش-با-های-لایت

موولایت (move-light)

یکی از انواع لایت رنگ مو که شاید کمتر شنیده باشید موولایت است. این سبک ترکیبی از مش و و های لایت است و این عمل همزمان روی موی طبیعی یا رنگ شده انجام می شود. در این روش ابتدا یک ردیف مو را های لایت می کنند و ردیفی ار موها را رها می کنیم و به همین ترتیب ادامه می دهیم. بعد از اتمام کار مو دارای سه ترکیب موهای رنگ شده، طبیعی و دکلره است.

لایت رنگ مو

دی لایت DAY-LIGHT

در این روش ریشه مو را تیره و ساقه را روشن می کنیم. در این تکنیک خانم هایی که موی تیره دارند و موها را با دکلره یا دکوکرم روشن می کنند پس از دو یا سه ماه که ریشه موها درامد و تیره شد دی لایت نامیده می شود. تضاد رنگ روشن و تیره زیبایی خاصی به موها می بخشد.

دی لایت           

سان لایت SUN –LIGHT

زمینه مو را تا پایه شش یا هفت روشن کرده سپس روی آن را مش استخوانی می کنیم. زمینه مو در این نوع لایت رنگ مو رنگ شش یا هفت بدون دکلره یا رنگ های روشن طلایی، روشن کرده و پس از آن روی موها را مش می کنیم. بهتر است برای رنساژ روی مش از رنگ های خیلی روشن طلایی یا بژ استفاده کنیم.

 لایت رنگ مو

معرفی بهترین رنگساژ های مو 

ویولایت VIEW LIGHT

در این روش بخشی از مو مانند های لایت اما با رنگ های مانند شرابی تیره، مسی، آلبالویی و بنفش و یا مسی رنگ می شود.

ویو لایت

هاف لایت

یکی از انواع لایت رنگ مو  هاف لایت است.در این روش بخشی از موها تیره و بخشی روشن رنگ می شود. اگر موها کوتاه بود مانند (مدل قارچی و یا ویچ) زیر موها را در قسمت گردن تیره رنگ می کنیم و قسمت چتر بالای سر را رنگ روشن بزنیم. در برخی موارد تار مو را به اندازه پنج تا هفت سانت تیره و بقیه مو را رنگ روشن می کنیم. در این روش حداقل بین رنگ تیره و روشن چهار تا پنج درجه اختلاف باید باشد.

آمبره

در این روش از انواع های لایت مو، رنگ از تیره شروع شده و هرچه به طرف ساقه مو می رویم رنگ روشن تر می شود.

مطالعه بیشتر: رنگ آمبره بژ یک تکنیک بی نظیر

 لایت رنگ مو

سامبره

ترکیبی از آمبره و بالیاژ است یعنی از رنگ تیره شروع و با رنگ ملایم تر از آمبره به طرف نوک مو رنگ آمیزی می شود.

جمع بندی :

باتوجه به اهمیت رنگ مو و آشنایی با آن در این مقاله به معرفی انواع لایت های مو پرداختیم. اگر سوال و یا نظری در این خصوص دارید با ارائه در بخش نظرات و یا مراجعه به سایت مو تن رو به طور رایگان از مشاورین تخصصی ما سوالاتتان را بپرسید.

۲ Comments
  1. مهسا says

    خیلی خوب بود

    1. admin says

      ممنون از شما

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود