رنگ موی سه صفر یا روشن کننده سه صفر را چگونه باید استفاده کرد

۱۳۹,۰۰۹

رنگ مو یکی از بهترین ها درحوزه آرایش و زیبایی، بخصوص در محصولات مو محسوب می شود. فروشگاه اینترنتی مو تن رو برای انواع رنگ مو، تخفیف های ویژه ای را درنظر گرفته که با کلیک بر روی عکس زیر می توانید، تمامی آن ها را مشاهده نمایید.


تخفیف های انواع رنگ مو

در این میان افرادی هستند که رنگ موی سه صفر یا همان رنگ موی روشن کننده که عاری از هرگونه مواد شیمیایی و دارای آمونیاک است، را به دیگر رنگ موها ترجیح می دهند. خیلی از خانم ها برای اینکه ظاهری شاداب تر و پر انرژی و از همه مهمتر جذابتر داشته باشند، از رنگ مو بخصوص رنگ مو های روشن یا سه صفر، استفاده می کنند. امروزه رنگ موهای متنوعی در کاتالوگ هر فروشگاه اینترنتی یا بازار موجود است، که باعث شده، ده ها سوال، از جمله اینکه، چه رنگ مویی با چه برندی برای موها مناسب است؟ رنگ موی سه صفر چیست؟ چرا رنگ موی سه صفر در کاتالوگ ها موجود نیست؟رنگ موی سه صفر با رنگ موی روشن کننده چه فرقی باهم دارند؟ آیا موها را می توان با رنگ موی سه صفر رنگ کرد؟ و خیلی از سوالات دیگر که در این مقاله و در مقالات آینده به توضیح آن می پردازیم.


پیشنهاد نویسنده :همه چیز درباره رنگ مو


رنگ موی سه صفر چیست؟

خیلی از خانم ها فکر می کنند که رنگ موی سه صفر یا رنگ موی روشن کننده سه صفر، جزئی از رنگ مو های مستقل بوده و باید این رنگ مو در همه کاتالوگ ها دیده شود، که این طرز فکر نادرست بوده است. در واقعیت، رنگ موی سه صفر در ردیف واریاسیون قرار گرفته و باعث بی رنگ کردن پیگمنت های رنگ مو می شود. از عمده ترین دلیلی که به رنگ موی سه صفر، رنگ موی روشن کننده گفته می شود، این است که رنگ موی سه صفر، تارهای مو را برای پذیرش رنگ هایی که بعد از استفاده، گذاشته می شود، مهیا کرده و در واقع باعث روشن تر کردن و نزدیکتر کردن مو به رنگ موردنظر می شود. در این بخش متوجه شدیم که رنگ موی ۰۰۰ با رنگ موی روشن کننده سه صفر، یکی بوده و هدف روشن کردن مو به پایه ۵ بوده و پذیرای رنگ های موی جدید نیز است.

رنگ موی سه صفر

آیا رنگ موی سه صفر را می شود بجای دکلره مصرف کرد؟

سوالی که برای خیلی از خانم ها پیش می آید، این است که به جای استفاده از دکلره می توان فقط از رنگ موی سه صفر استفاده کرد و پایه رنگ مو را به ۸ تا ۱۱ رساند؟ در جواب این سوال باید بگوییم خیر. با رنگ موی سه ۰۰۰، می توان رنگ موها را به پایه ۵ رساند و باعث سفید شدن تقریبی رنگ مو می شود. با توجه به قرار گرفتن در ردیف واریاسیون، قدرت نفوذ پذیری آن نیز کمتر شده و با چند بار شستن، به علت خارج شدن پیگمنت ها از تار مو، به اصطلاح، رنگ مو را پاک کرده و باعث نارضایتی بسیاری از خانم ها نیز شده است. همانطور که می دانید دکلره یک ماده شیمیایی بوده و پیگمنت ها ی مو را بسیار روشن می کند و برای موهای بسیار حساس، مناسب نمی باشد.حال اگر بخواهید از رنگ موی روشن تر از رنگ موی خودتان استفاده کنید، باید ۵ سانتی متر از رنگ موی سه صفر را با رنگ موردنظر ترکیب نمایید. ناگفته نماند که استفاده از رنگ موی سه صفر به تنهایی با چند بار شستن پاک شده و باید حتما از دکلره برای ماندگاری بیشتر رنگ موردنظر استفاده نمود.

رنگساژ چیست و نحوه رنگساژ کردن مو چگونه است؟

آیا رنگ موی سه صفر عوارض دارد؟

با توجه به مطالبی که دربالا ذکر شد، در جواب سوالی که آیا رنگ موی سه صفر دارای عوارضی است یا خیر، باید بگوییم خیر، این رنگ مو مانند یک واریاسیون عمل می کند و دارا ی نفوذ پذیری کمتری نسبت به دکلره و رنگ های دیگر دارد و با چند بار شستن مو، رنگ پاک می شود و حتی ماندگاری رنگ سه صفر بسیار کمتر نیز می باشد. البته افرادی هم هستند که با استفاده از واریاسیون ها، دچار خشکی ساقه مو می شوند که این موارد بسیار نادر بوده است. در حالت کلی، استفاده از رنگ موی سه صفر برای ما عوارض خاصی  نخواهد داشت.

رنگ موی سه صفر


پیشنهاد نویسنده: مهم ترین تکنیک‌های رنگ مو


آموزش استفاده از رنگ موی سه صفر

در بالا اطلاعاتی راجع به رنگ موی سه صفر و تفاوت آن با دکلره و عوارض جانبی رنگ موی سه صفر داده شد، حال در این بخش قصد داریم، آموزشی برای استفاده از رنگ موی سه صفر داشته باشیم که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

وسایل مورد نیاز برای رنگ کردن مو

 • رنگ موی سه صفر
 • اکسیدان شماره ۱
 • کاسه رنگ و برس رنگ
 • دستکش پلاستیکی به همراه پیش بند
 • شامپو ونرم کننده
 • گیره مو برای جدا کردن مو ها

مراحل استفاده از رنگ موی سه صفر

برای اینکه موهایی خوش حالت و خوش رنگ داشته باشید که پذیرای رنگ های جذاب و واقعی باشد،می توانید به روش زیر موهای خود را با رنگ سه صفر، رنگ نمایید.

 • برای شروع، ابتدا از پیش بند و دستکش پلاستیکی استفاده نمایید.
 • حال رنگ موی سه صفر را با اکسیدان ۱ با توجه به حجم موهای خود از تقریب ۲ به ۱ استفاده نمایید.
 • برای رنگ کردن، باید از گیره مو برای تقسیم بندی موها استفاده نمایید که برا ی تقسیم بندی، بهتر است که موهای جلو را به دو قسمت و در امتداد آن موهای پشت سر را جدا کنید.
 • بعد از تقسیم بندی، حالا باید ساقه مو را را با رنگی که ایجاد کردید، شروع به رنگ نمایید.
 • بعد از اتمام کار، به مدت ۴۰ تا ۶۰ دقیقه، صبر کنید و سپس رنگ مو را با آب ولرم بشویید.
 • برای جلوگیری از خشکی مو، باید از شامپو و نرم کننده مو نیز استفاده نمایید

در صورت استفاده از دکلره، می توانید مقاله روش دکلره کردن صحیح مو را که قبلا آموزش داده شده است را مطالعه نمایید. افرادی که با رنگ کردن مو مشکلی دارند و یا نیاز دارند که به صورت موقت موهای خود را رنگ نمایند، می توانند از شامپو رنگ نیز استفاده نمایند.

امیدوارم از این مقاله استفاده کرده باشید، اگر علاقه مند به رنگ های روز و سال هستید حتماً مقاله رنگ مو تابستانی ۲۰۱۹ را مشاهده نمایید.

برای ما بنویسید که به چه موضوعی نیاز دارید تا پاسخ آن را برای شما بنویسیم؟

[contact-form-7 404 "Not Found"]
۳ Comments
 1. مریم says

  خیلی عالیه اطلاعاتی در مورد رنگ موها بدست بیارم

 2. نودی says

  خیلی عالی بود.لایک داره

 3. علی یگانه says

  بسیار عالی و مفید

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود