چگونه موهای خود را دکلره کنیم

۲۵,۳۴۶

تقریبا در بیشتر دستورات رنگ مو، شما موظف به استفاده از دکلره هستید،فرقی هم نمی کند،که این رنگ مو متعلق به چه برند و چه کشوری باشد. در صورتیکه بخواهید اطلاعات جامع و کاملتری راجع به دکلره بدانید،ما به شما مقاله “دکلره و همه چیز درباره آن” را معرفی می نماییم. به عمل رنگ‌بری مو، پراکنده کردن و خارج کردن پیگمنت های مو از موهای طبیعی که رنگ نشده اند، دکلره گفته می شود. با دکلره کردن، موها روشن تر شده و رنگ پذیری مو نیز بیشتر می شود.حال منظور از به پایه رسیدن مو، استفاده از ترکیب اکسیدان و پودر دکلره بوده، که در این حالت، موها با استفاده از این ترکیب، رنگ اولیه خود را از دست داده و به پایه رنگ مویی رسیده اند که به راحتی رنگ بر روی آن قرار می گیرد.

در کل، مهم نیست رنگ موی شما از نوع رنگ مو تیوپی باشد یا از کیت رنگ مو، اگر می‌خواهید موهای خود را از رنگی که هست روشن‌ترنمایید،نیازمند رعایت دستورانی هستید که در این مقاله به صورت اجمالی به آن ها پرداخته ایم.

دکلره چیست؟

دکلره مو، معمولا با ترکیب پودر دکلره سفید، آبی و یا سبز، با میزان معینی اکسیدان انجام می‌پذیرد. اغلب برای ۱۵۰ میل اکسیدان یک اسکوپ دکلره اضافه می‌شود؛ اما موهای شما در زمان دکلره دقیقه به دقیقه رنگ عوض می‌کنند و شما با احتساب دقیق زمان، می‌توانید موهای خود را به پایه درج شده در ترکیب ذکر شده برای محصول برسانید.

رنگ پودر دکلره اغلب سفید بوده است، با این وجود، اگر نیاز به استفاده از پودر های رنگی باشد حتما در ترکیب رنگ مو ذکر می‌شود. هم چنین می توانید به جای پودر دکلره، از کرم دکلره که راهی بی ضرر برای رنگ کردن مو هست، استفاده کنید. علاوه بر آن، بهتر است از مواد محافظ مو، حین کار با مواد شیمیایی (دکلره)، مثل اولاپلکس و جانتیوکس  نیز استفاده نمایید. برای مشاهده انواع دکلره ها، بر روی عکس زیر کلیک نمایید.


تخفیف ویژه انواع دکلره

 

پایه های دکلره از ۱ تا ۱۲

تمام رنگ مو ها تا پایه ۵ دکلره را پوشش می‌دهند و اساسا ترکیب اکسیدان و دکلره باید برای به وجود آوردن پایه ۵ به بعد روی مو ها قرار بگیرد. پس اگر رنگ مویی که انتخاب می کنید رنگی تیره است و می‌خواهید موهایتان تیره تر و یا مانند عکس زیر باشد احتیاجی به دکلره ندارید.

رنگ مو شماره 4

دکلره پایه ۵

ترکیب دکلره را با اکسیدان ۹% آماده کنید و روی موهای خود بگذارید بعد از ۱۳ الی ۱۴ دقیقه موهای شما به روشنی رنگ موی ۵.۰ می شود. حالا پایه رنگ موی شما به عدد ۵ رسیده است. مانند عکس زیر

رنگ مو شماره 5

دکلره پایه ۶

ترکیب را با اکسیدان ۹% آماده کنید و بین ۱۸ الی ۱۶ دقیقه روی موهای خود نگه دارید بعد از آبکشی، دکلره موهای شما به روشنی رنگ ۶.۰ در آمده است که این رنگ از  سری رنگ های مارال است.

رنگ مو شماره 6

دکلره پایه ۷

مواد را آماده کنید و بعد از قرار دادن روی موها بین ۲۰ تا ۲۲ دقیقه صبر کنید حالا موهای شما به روشنی رنگ ۷.۰ ، تغییر رنگ داده است.

رنگ مو شماره 7

دکلره پایه ۸

در این دکلره از اکسیدان ۱۲% استفاده کنید به زمانی بین ۲۵ تا ۲۶ دقیقه نیاز دارید تا موهای شما مانند رنگ ۸.۰ مارال تغییر رنگ دهد.

رنگ مو شماره 8

دکلره پایه ۹

شما وارد پایه های سنگین دکلره شده‌اید یعنی باید اکسیدان ۱۲% را با یک اسکوپ پودر سفید به مدت ۳۰ دقیقه روی موها نگه دارید تا موهای شما به رنگ ۹.۰ مارال برسد.

رنگ مو شماره ۹

دکلره پایه ۱۰

یکی از بالاترین پایه‌های دکلره که با ترکیب اکسیدان ۱۲% و یک اسکوپ پودر سفید دکلره به وجود می‌آید، را ۳۵ دقیقه روی موهای خود نگه دارید. بعد از عملیات، موهای شما به رنگ ۱۰.۰ طبیعی مارال تغییر رنگ خواهد داد.

رنگ مو شماره 10

پایه دکلره ۱۱

بالاترین پایه دکلره است که نیاز به ۴۰ دقیقه صبر شما، برای آمیختن موها با مواد دکلره دارد،حال بعد از شستن دکلره، موهایتان به رنگ بلوند پلاتینه خیلی خیلی روشن یعنی ۱۲.۰ مارال تغییر رنگ خواهد داد.

نکات آخر برای دکلره

 دکلره برای موها مضر بوده و تاجاییکه امکان دارد، تلاش کنید کمتر از دکلره بر روی موهای خود استفاده نمایید و در صورت نیاز به آن، از پایه های سبکتر استفاده کنید. اگر موی شما به پایه مثلا ۶ رسیده است و می‌خواهید آن را به پایه ۸ برسانید دوباره از ترکیبت دکلره استفاده نکنید، شما می توانید از دکو کرم برای این کار بهره جویید، زیرا دکو کرم، دکلره ضعیفی است که می‌تواند یک تا دو پایه موهای شما را تغییر پایه دهد. از روغن های سرمی برای استفاده در دکلره خود حسابی استفاده کنید، شما می توانید تا ۲۴ میلی لیتر در دکلره خود سرم روغن های مفید برای مو را اضافه کنید سرم روغن آراگان، سرم روغن زیتون، سرم روغن شی باتر، سرم روغن ماکادمیا همه و همه می‌تواند برای موها شما حکم سپری در برابر آسیب دکلره باشد.

برای ما بنویسید که به چه موضوعی نیاز دارید تا پاسخ آن را برای شما بنویسیم؟

[contact-form-7 404 "Not Found"]
۲۵ Comments
 1. پریسا حیدری says

  سلام وقت بخیر من قبلا موهام رو با رنگ دودی و نسکافه ای رنگ کردم موهام به پایه ۶ و ۷ رسیده تقریبا الان موهام حدود ۸ سانت در اومده میخوام موهام رو رنگ کنم چیکار کنم که یکدست بشه ممنون میشم راهنماییم کنین؟

  1. نرگس رحیمی says

   با سلام
   برای برطرف کردن این مشکل می توانید ۸ سانت مویی که از ریشه رشد کرده است را با همان ترکیب رنگ موی دودی و نسکافه ای به پایه ی ۶ و ۷ برسانید و پس از آن با رنگ کردن کل موها با استفاده از یک رنگ مو در همان تناژ با شماره ی ۵، آن‌ها را به طور کامل یک دست نمائید.

 2. سارا says

  سلام من موهام ۴س ۵س در اومده بقیه دکلره پایه ۶و ۷ به پودر دکلره حساسیت دارم البته ابی استفاده کردن برام به نظرتون ریشه ها رو دکلره سفید با اکسیدان ۶درصد بزارم بد کل موها رو کرم دکلره بزارم با اکسیدان ۹درصد موهام به پایه ۱۰ یا ۹ میرسه یه بد از ریشه ها دکلره کردم دکلره بنفش با اکسیدان ۹درصد بزارم بهتره ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. مهرناز نیک مرام says

   سلام
   در ابتدا دکلره را با اکسیدان ۶% هیچ وقت نمیگذارند و با اکسیدان ۹% یا در شرایطی خاص با اکسیدان ۱۲% استفاده می کنند. برای حسیاسیتی که به پودر دکلره دارید، به هیچ عنوان سعی نکنید که ریشه مو را دکلره کنید، چون حساسیت بیشتر می شود و اگر کل موها را دکلره کردید با فویل بوده یا بدون فویل؟
   اگر بدون فویل بوده، بهتر است که دوباره تکرار نکنید.در هر صورت برای آن چند سانتی که مو در امده از کرم سه صفر استفاده کنید و بعد یک رنگ کلی بزارید

  2. Kimia says

   بعد از دکلره باید حتما رنگ مو بزنیم یا می تونیم از شامپو رنگ استفاده کنیم؟؟؟؟ برای رنگ های فانتزی

   1. نرگس رحیمی says

    اگر با دکلره کردن، موهای شما به پایه رسیده باشد (پایه ۱۰ یا ۱۱) می توانید از رنگساژ استفاده کنید اما اگر موهای شما به پایه ی ۶ رسیده باشد و رنگ موی انتخابی شما ۹ باشد یا باید مجددا از دکلره استفاده کنید تا به پایه برسد. اگر مو مقاومت ندارد و ممکن است بسوزد باید حتما از رنگ مو استفاده گردد.

 3. ناشناس says

  با سلام..من موهامو دکلره کردم..رنگمم بلوند خیلی خیلی روشن انتخاب کردم..متاسفانه موهام زرد شد:| چرا؟ و چیکار کنم؟

  1. مهرناز نیک مرام says

   سلام رنگ مویی که انتخاب کردید، به پایه بلوندی که با دکلره انجام داده اید، نخورده است.برای همین نه تنها زردی را برطرف نمیکنه، بلکه مو رنگ نمیگیره.
   شما باید پایه و رنگ مو را تقریبی مثل هم در نظر بگیرید مثلا اگر پایه رنگ موی شما ۱۰ است و رنگ را باید ۹ ویا ۱۰ بزارید و اگر ۱۱ بزارید، نه زردی را می گیره و نه خوب رنگ می شود.

 4. خاطره says

  سلام من میخوام برای اولین بار خودم موهامو با دکو کرم رنگ پایین موهام رنگش قهوهای با مشهای روشن هستش و ریشه هام به اندازه ۵ تا ۶ سانت در اومده بلد نیستم چطور تقسیم بندی کنم و از کدوم قسمت رنگ بزنم و پایین موهامو بعد از اینکه ریشه هارو رنگ زدم رنگ بزنم یا همه رو باهم رنگ بزنم

  1. نوشین پهلوان says

   با سلام و احترام،
   دکو کرم مو را تا پایه ۷ به راحتی روشن می کند. ابتدا ریشه مو را با دکوکرم یا سه صفر به پایه ۷ برسانید و بعد از ۳۰ الی ۴۰ دقیقه بشویید. سپس روی کل مو را رنگ بگذارید. تقسیم بندی مو را به صورت تئوری نمی توان توضیح داد ولی به صوزت کلی ابتدا با یک شانه دم باریک، مو ها از وسط فرق سر دو قسمت کنید. سپس هر نیمه را از پایین سر به صورت لایه لایه با شانه دم باریک جدا کرده و رنگ بگذارید. رنگ مو را نیز حتما از پایین و پشت سر شروع کنید به گذاشتن چرا که اون قسمت ها دیرتر به خود رنگ می گیرند.
   اگر سوال مجدد داشتید حتما مطرح بفرمایید.

 5. حبیب گنجی says

  سلام.ممنون از مطالب بسیار آموزنده و مفیدتون.رنگ موهای من مشکی پرکلاغیه.وبا وجود اینکه تمام نکات آموزشی رو مو به مو انجام میدم اما بازم موهام بجای بلوند خیلی خیلی روشن ،،زرد میشه..خواهشاً راهنماییم کنید..با سپاس از زحمات شما.موفق باشید.

  1. مشاور مو تن رو says

   با سلام.
   ممنون از توجهتون به مجله اینترنتی مو تن رو، رنگ های مشکی و شرابی به سختی از مو پاک می شوند. بهتر است از ریمور استفاده کنید یا اینکه دکوپاژ انجام دهید و مانند دکلره روی مو گذاشته و شسته می شوند تا اینکه مو رنگ مشکی را پاک کند. می توانید از پک ۳ عددی محافظت مو جانیتیوکس هم استفاده کنید و هم چنین مقاله اولاپلکس،جادوی ترمیم مو که که در مجله توضیح داده شده است را مطالعه بفرمایید.

 6. هلیا says

  مفید بود. ممنونم از وبسایت خوبتون …

 7. مناقصه says

  سایتتون عالیه به سایت ما هم سر بزنید

  1. علی علیمراد says

   لطف دارید حتما

   1. فاطمه says

    سلام من موهام ۴س ۵س در اومده بقیه دکلره پایه ۶و ۷ به پودر دکلره حساسیت دارم البته ابی استفاده کردن برام به نظرتون ریشه ها رو دکلره سفید با اکسیدان ۶درصد بزارم بد کل موها رو کرم دکلره بزارم با اکسیدان ۹درصد موهام به پایه ۱۰ یا ۹ میرسه یه بد از ریشه ها دکلره کردم دکلره بنفش با اکسیدان ۹درصد بزارم بهتره ممنون میشم راهنمایی کنید ظ

    1. مهرناز نیک مرام says

     سلام
     در ابتدا دکلره را با اکسیدان ۶% هیچ وقت نمیگذارند و با اکسیدان ۹% یا در شرایطی خاص با اکسیدان ۱۲% استفاده می کنند. برای حسیاسیتی که به پودر دکلره دارید، به هیچ عنوان سعی نکنید که ریشه مو را دکلره کنید، چون حساسیت بیشتر می شود و اگر کل موها را دکلره کردید با فویل بوده یا بدون فویل؟
     اگر بدون فویل بوده، بهتر است که دوباره تکرار نکنید.در هر صورت برای آن چند سانتی که مو در امده از کرم سه صفر استفاده کنید و بعد یک رنگ کلی بزارید

 8. سایبان says

  ممنون از مطالب خوبتون. به سایت کوچک ما هم سر بزنید

  1. علی علیمراد says

   خلی ممنون لطف دارید حتما

 9. آموزشگاه رانندگی says

  ممنون عالی بود

  1. علی علیمراد says

   لطف دارید خیلی ممنون

 10. آموزش آشپزی says

  ممنون از آموزش هایی که قرار می دهید

  1. علی علیمراد says

   خواهش می کنم شما لطف دارید

   1. بهاره ریحانی says

    سلام.منون میشم راهنمایی کنید مویی رو که دارای ۵۰یا۶۰درصد سفیدی هست میشه با همون روش که موی بدون سفیدی رو لایت یا مش می کینیم لایت در بیاریم؟

    1. مهرناز نیک مرام says

     سلام
     با این روش می تونید لایت کنید ولی رنگپذیری موی سفید خیلی کمتر از موی معمولی هست و باید حتما مردانساژ کنید. برای مردانساژ میتونید مقاله زیر را بخونید
     https://mootanroo.com/blog/remover-white-hair/

Leave A Reply

ایمیل شما توسط دیگران مشاهده نمیشود